Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська icon

Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська




Скачати 74.27 Kb.
НазваПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Дата конвертації08.12.2012
Розмір74.27 Kb.
ТипУрок


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ПРОФЕСІЙНИЙ ГІРНИЧИЙ ЛІЦЕЙ М.КОМСОМОЛЬСЬКА


Методична

розробка уроку

матеріалознавства

з теми

«Діелектрики»


Розробила викладач матеріалознавства

професійного гірничого ліцею

Гоєнко Л.М.


м. Комсомольськ - 2011 рік


Тема уроку: Класифікація діелектриків.

Мета уроку:

Навчальна:дати учням поняття про діелектрики, їх класифікацію і використання;

Розвиваюча: розвивати в учнів мислення, спостережливість, навики порівняння і аналізу складу, властивостей і застосування різних типів діелектриків;

Виховна: виховувати зацікавленість до отриманих на уроці знань, навики самостійної роботи.

^ Методична мета: Використання електронних засобів навчання при вивченні предмету.

Тип уроку: комбінований з використанням комп’ютерних технологій.

^ Методи роботи: пояснювально-ілюстративні та проблемно-пошукові шляхом використання електронних засобів навчання.

Форми роботи: фронтально- індивідуальні.

Засоби навчання:

  • технічні: комп’ютер, проектор, навчальні відео ролики;

  • наочні: мультимедійні презентації, відео ролики, відеофільм;

  • програмні: підручник, мікропосібник.

  • дидактичні: тест-контроль.

Міжпредметні зв'язки:

Фізика, тема: Діелектрики.

Будова автомобіля: Електросхеми.

^ Засоби оцінювання: тест-контроль, усне опитування.

Літературні та Інтернет-джерела, використані для підготовки до уроку:
Л.В.Журавльова, В.М. Бондар Електроматеріалознавство

Київ «Грамота» 2006

http://www.youtube.com/watch?v=ZheQU5h0gtM&feature=related - електрети;

http://tube.sfu-kras.ru/films?page=5 - сегнето- і п’єзоелектрики;


Структура уроку

  1. Організаційна частина.

  2. Контроль знань.

  3. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.

  4. Вивчення нового матеріалу(мультимедійна презентація, відео ролики).

  5. Закріплення матеріалу(тест–контроль).

  6. Підсумок уроку.


Хід уроку

І. Організаційна частина. 1хв.

ІІ. Повторення знань. 12 хв.

І. Індивідуальне опитування (письмово за завданнями мініпосібника). Завдання диференційовані ( 4 учні).

1 учень – Вибери вірне твердження ст. 18.

2 учень – Вибери вірну відповідь ст.19.

3 учень – Знайди і виправ допущену помилку ст.19.

ІІ. Бліц-опитування. – 3 учні – 5 хв.

1 учень.

  1. Які сплави називаються фрикційними?

  2. Які особливості фрикційних сплавів майбутнього?

  3. Назвіть фрикційні сплави, які використовують у БелАЗах.

2 учень.

  1. Яке походження фрикційних сплавів майбутнього?

  2. Який склад фрикційних сплавів?

  3. Чому текстолітова і гетинаксова основи не задовольняють сучасних вимог?

3 учень.

  1. Які переваги порошкових фрикційних сплавів?

  2. Які фрикційні сплави кращі для БелАЗів і чому?

  3. Яка різниця між фрикційними і антифрикційними сплавами?

ІІІ.Фронтальна перевірка знань в поєднанні з індивідуальним «Знайти відповідність»:


А

1

Б

7

В

9

Г

3

Д

6

Ж

2

З

8

Е

4
- 5хв.

А.Металізація.

Б.Цинкування.

В.Нікелювання.

Г.Кадміювання.

Д.Хромування .

Ж.Оксидування.

З.Фосфатування.

Е.Лакофарбові покриття.



  1. – покриття поверхні виробу шаром розплавленого металлу (А)

  2. захист металу шляхом окиснення його поверхні (для деталей, які працюють в легких корозійних умовах) (Ж).

  3. – захист від корозії сталі, чавуну і кольорових металів.(Г).

  4. – найбільш поширений спосіб захисту металів від корозії(Е).

  5. – введення до складу металів легуючих елементів. -

  6. – надає високої механічної міцності, стійкості проти спрацювання і термостійкості (гази, луги, волога, кислоти).(Д).

  7. – використовують для захисту від корозій стальних і чавунних деталей(Б).

  8. – процес створення на поверхні плівок з фосфатів металів (підшар під лакофарбове покриття, витримує температуру до 400°С(З).

  9. – застосовують для робочих поверхонь, які працюють при температурі 600°С і в атмосферних умовах(В).


ІІI. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.

Для визначення теми уроку нам необхідно прочитати логогриф.

Слово складається з 11літер. (діелектрики).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Д і е л е к т р и к и

  1. 1,2,7,9 – люди у віці 1 -13 років.

  2. 10, 11,7 - найбільший ссавець океанів.

  3. 8,3,4,5 - електромеханічний пристрій (перемикач), призначений для комутації електричних ланцюгів при заданих змінах електричних або неелектричних вхідних величин.

  4. 6 – хімічний знак, що позначає елемент під номером 19 в періодичній таблиці.

Отже тема уроку «Діелектрики, їх класифікація», слайд презентації.

Бесіда.

  1. Що ви знаєте про діелектрики?

  2. Які вони бувають?

  3. Чим різняться?

  4. Для чого використовуються?

  5. Чи використовуються вони в автомобілях БілАЗ?

  6. Де саме?

  7. Для чого?

Отже, матеріал досить необхідний. Що ж ми знаємо про нього? Як бачимо зовсім мало. Тому спробуємо дізнатися в ході уроку.


ІV. Засвоєння нових знань

Розповідь викладача з використанням презентації і записом учнями опорного конспекту:






















V.Закріплення знань. Тест – контроль.

І рівень – час на виконання 1 хв.

Вибери вірну відповідь.

  1. Найпростіша електронна схема не може бути виконана без них:

^ А провідники і напівпровідники.

Б напівпровідники і діелектрики.

В діелектрики і електроізоляційні матеріали.

Г провідники і діелектрики.

  1. У діелектриків провідність:

А незначна.

Б висока.

^ В практично відсутня.

Г низька.

  1. Основне їх призначення – перешкоджати проходженню електричного струму шляхом, небажаним для роботи електричної схеми:

А діелектрики.

Б електроізоляційні матеріали.


А

4

Б

5

В

3

Г

2
В активні діелектрики.

Г напівпровідники.

ІІ рівень – час на виконання 2 хв.

Знайти відповідність:

А Сегнетоелектрики.

Б Штучні діелектрики.

В Діелектрики.

Г Електроізоляційні матеріали.

  1. Електричні аналоги постійних магнітів.

  2. Не допускають проходження електричного струму шляхом, небажаним для роботи електричної схеми.

  3. У них практично відсутня електрична провідність.

  4. Діелектрична проникність зменшується при зменшенні температур.

  5. Одержують шляхом переробки природної сировини.

ІІІ рівень

Поясни малюнки




VІ. Підсумок уроку, оцінювання знань учнів.

Що нового дізналися? Для чого необхідні вам, водіям, знання даної теми?

Чи потрібні ці знання людині у її повсякденному житті? Де саме? Наведіть приклади.

VІІ. Домашнє завдання. Вивчити п. 5.1. Л.В. Журавльова., ст. 148.

VІІІ. Релаксація: демонстрація відео ролика «Дріт з діелектриків» - 2 хв.



Схожі:

Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Ознайомитися з асортиментом гарячих напоїв підприємств громадського харчування м. Комсомольська
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту України Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська Дипломна робота на тему: «Рабочее оборудование экг-10»
Горнорудная промышленность является сырьевой базой металлургической промышленности. Без металла не может существовать ни одна отрасль...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Навчальна: ознайомити учнів з умовами руху в гірських умовах, із заборонами, які діють на гірських дорогах, пов’язавши їх із умовами...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Навчальна: узагальнити і систематизувати основні відомості про тіла обертання, удосконалити вміння і навички у застосуванні цих знань...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрес-реліз м. Тернівка, 30 серпня 2012 року Олександр Вілкул: «Тернівський професійний гірничий ліцей – приклад успішної модернізації системи професійно-технічної
...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Навчальна – розкрити світ почуттів і пристрастей, створений поетичним словом великого майстра на основі поезій «Чого являєшся мені...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconГоловне управління освіти І науки полтавської обласної державної адміністрації професійний гірничий ліцей м. Комсомольська розробила викладач історії Лопушенко І. П
Навчальна простежити хід І суть реформ другої половини 50-х першої половини; 60-х років XX ст., виявити причини суперечливого характеру...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconГоловне управління освіти І науки полтавської обласної державної адміністрації професійний гірничий ліцей м. Комсомольська розробила викладач української літератури Андрусишена Галина Миколаївна
Навчальна: познайомити учнів з біографією письменника, поглибити поняття про новелу; допомогти учням розкрити погляди письменника...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconГоловне управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська Методрозробка уроку з технології приготування їжі на тему: «Фігурна нарізка овочів»
Навчальна: Познайомити учнів з новим видом фігурного нарізання овочів та фруктів – карвінгом. Навчити нарізати грибочки з редиски...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи