Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська icon

Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська




Скачати 107.31 Kb.
НазваПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Дата конвертації25.09.2013
Розмір107.31 Kb.
ТипДокументи


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ПРОФЕСІЙНИЙ ГІРНИЧИЙ ЛІЦЕЙ М.КОМСОМОЛЬСЬКА


Методична розробка

уроку з предмету ТПЇ

з теми:

Приготування та подача гарячих напоїв


Розробила

викладач спецпредметів

Професійного гірничого ліцею

м. Комсомольська

Скрипник Любов Володимирівна


2012 рік


Тема програми: Солодкі страви та гарячі напої

Тема уроку: Приготування та подача гарячих напоїв

Мета уроку:

Навчальна:

  • Ознайомитися з асортиментом гарячих напоїв підприємств громадського харчування м. Комсомольська;

  • Засвоїти способи заварювання чаю та кави;

  • Засвоїти особливості подачі гарячих напоїв.

Розвиваюча:

  • розвивати логічне мислення, ділову активність учнів, пам`ять, увагу;

  • розвивати творче ставлення до виконання завдань, зацікавленість у кінцевому результаті;

  • сприяти розвитку мовлення;

  • уміння обґрунтовувати свої дії, робити висновки, працювати в групі.

Виховна:

  • Прищепити професійні якості (уважність, охайність, осмислене ставлення до виконуваної роботи);

  • Виховувати відповідальність, повагу до обраної професії, доброзичливість, повагу друг до друга, взаємодопомогу, співробітництво; підвищувати пізнавальний інтерес до предмету; самостійність;

  • Виховувати естетичний смак.

Методична: активізація учнів на уроці шляхом використання активних та інтерактивних методів (дослідницької роботи, мультимедійні презентації).

^ Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Метод роботи на уроці: пояснювально-ілюстративний через презентацію нового матеріалу, дослідження учнів, проблемні ситуації, мозковий штурм.

^ Форма організації навчальної діяльності: бригадна, парна, індивідуальна робота.

Дидактичне і матеріально-технічне забезпечення: комп’ютерний комплекс, мультимедійні презентації, опорні конспекти, міні – підручник, повідомлення учнів, сервірований стіл, буклети.

^ Між предметні зв’язки: організація виробництва і обслуговування (правила подачі гарячих напоїв), устаткування громадського харчування (теплове устаткування), охорона праці (правила Т/Б з кип’ятком), виробниче навчання і практика(гарячі напої), калькуляція, облік та звітність (розрахунок порцій), математика.

Девіз уроку: Виживає не сильніший і не розумніший, а той, хто най­краще реагує на зміни, що від­буваються. Гордон Драйден.

Алгоритм проведення уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Презентація теми та завдань уроку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Слово викладача та повідомлення учня.

ІV. Актуалізація опорних знань.

4.1. Заповнення схеми: хімічний склад, види чаю та кави.

^ V. Засвоєння нових знань з використанням мультимедійної презентації приготування гарячих напоїв, а також дослідження учнів: «Які гарячі напої вживають люди різного віку», відеоролик «Сучасна подача кави».


^ VІ. Закріплення нових знань:

Робота в парах. Вікторина «Ти мені – я тобі».

VІІ. Підведення підсумків уроку. Обґрунтування і оголошення оцінок.

VІІI. Домашнє завдання (диференційоване).

Хід уроку

^ 1. Організаційний момент

перевірка присутності учнів;

перевірка готовності учнів до уроку;

2. Повідомлення теми, завдань уроку (учні заповнюють опорний конспект)

3. Мотивація навчальної діяльності:

^ Вступне слово викладача: Шановні учні! Напевне немає людини, яка не вживала гарячі напої: чай, каву, какао та гарячий шоколад. Вони давно користуються любов’ю у людства і стали невід’ємною частиною життя кожного із нас. У будь якій компанії стане веселіше, якщо її учасників поєднають у тісний круг ці ароматні напої. Безумовно, ці напої володіють якістю об’єднувати людей своїм теплом, неповторним смаком.

Людина не тільки вживає певну кількість необхідної для неї рідини, випиваючи у перерві, між справами чашку – іншу напоїв, а отримує набагато більше – насолоду, спокій, чудовий настрій і навіть поліпшує здоров’я.

Повідомлення учня «Чим корисна кава?»

Протягом тижня учні групи 5/10 проводили дослідження на тему: «Вживання гарячих напоїв» та підготували звіт у вигляді презентації. Для вас працювали 5 груп: журналісти, дослідники, аналітики, оператори та редактори, які протягом тижня брали інтерв’ю у працівників підприємств масового харчування, нашого ліцею та просто жителів міста. Прослухайте інформацію аналітиків.

Дослідження учнів у вигляді презентації «Вживання гарячих напоїв».

^ 4. Актуалізація опорних знань:

Самостійна робота учнів. Учні заповнюють схему: хімічний склад чаю, види кави (1 варіант), хімічний склад кави, види чаю (2 варіант).

^ 5. Вивчення нового матеріалу через мультимедійну презентацію викладача.

1. Класифікація гарячих напоїв.

2. Посуд та устаткування для приготування гарячих напоїв.

3. Приготування, подача чаю:

  • Правила заварювання чаю;

  • Способи подачі чаю;

  • Чай «Свято богів» від кафе «Хутірець»;

4. Приготування та подача кави:

  • Кава чорна натуральна;

  • Кава “ Сюрприз ” від ресторану “ Каскад ” ;

  • Кава з морозивом (глясе) від ресторану « Міні – люкс»;

5. Приготування та подача какао від їдалень ПГЗКа:

6. Приготування та подача гарячого шоколаду від бару «12 стільців».

7. Вимоги до якості гарячих напоїв.

8. Ключові питання теми.

^ 6. Закріплення нового матеріалу. Робота в бригадах.

Вікторина «Ти мені – я тобі». Учні розділені на бригади по 3-4учні. Дається 2 хвилини, за які вони повинні підготувати по 1 запитанню для іншої бригади. Кожна з бригад обмінюється запитаннями та відповідями. Викладач фіксує правильні відповіді з допомогою фішок.

^ 7. Підведення підсумку. Слово викладача:

  • Чи цікаво було на уроці?

  • Яку нову інформацію відкрили для себе?

  • Чи сподобалося працювати в бригадах, досліджуючи тему?

Швидко плинув час нашого уроку. Дякую вам за допомогу та активну роботу на уроці. Я надіюся, що знання, які ви отримали сьогодні дозволять вам з розумінням їх використовувати при проходженні виробничої практики і в подальшому в роботі або просто дома при зустрічі гостей.

І на закінчення слово надається редакторам. Редактори презентують та роздають буклети «Гарячі напої».

Презентація учня: відеофільм «Сучасна подача кави».

Оголошення оцінок та їх аргументація.

^ 8. Домашнє завдання:

1. Робота з підручником В. С. Доцяк « Українська кухня» стор.455-458.

2. Робота з опорним конспектом. Вивчити Т/П гарячих напоїв.

3. Зробити розрахунок чаю на 100, 200 порцій.





^ Назва продукту

Кількість

на 1 порцію

(50г заварки)

Кількість

на 100 порцію

Кількість

на 200 порцію







^ Сухого чаю

Води

Сухого чаю

Води

Сухого чаю

Води

1

Чай

2

50















Опорний конспект

Тема за програмою: _____________________________________________________

Тема уроку№____________________________________________________________


План уроку:

1.___________________________________________________________________________________

2.___________________________________________________________________________________

3.___________________________________________________________________________________

Устаткування для приготування гарячих напоїв




Класифікація гарячих напоїв




Правила заварювання чаю.

Чай – заварка

Фарфоровий чайник споліскують окропом насипають чай заливають окропом на 1/3 об'єму чайника закривають кришкою, накривають серветкою настоюють 5-10 хв.

доливають чайник окропом. На порцію чаю (200 мл) витрачають 50 мл заварки, що рівноцінно 2 г сухого чаю.

Подача: 1. Одним чайником. Чай заварюється в великому одному чайнику.(1000мл)

Подають чай у чайних чашках, склянках з підсклянниками, піалах. До чаю подають цукор, варення, мед, джем, повидло, лимон, тістечка.... Окремо в молочнику подають молоко або вершки.

^ 2.Парами чайників. Чай - заварку подають у маленьких фарфорових чайниках, одночасно подають великий фарфоровий чайник з окропом або самовар і склянку, або чашку з блюдцем і чайною ложкою.

^ Чай “Свято богів” від кафе “ Хутірець “. Цедру лимона підсушити, змішати з сухим чаєм і заварити звичайним способом. Подача: у чашках, додаючи суміш – сік лимона, ванілін, білий ром. Злегка охолоджують, додають мед.

^ Приготування та подача кави

Кава чорна. Мелену каву заливають окропом, доводять до кипіння. Настоюють 5-8 хв.

Проціджують крізь сито Подають каву в чашках для кави ємкістю 75 або 100 мл. Окремо на розетці подають цукор, лимон, у молочнику – молоко або вершки.

^ Кава «Сюрприз» від ресторану «Каскад». В турочку кладуть каву натуральну, подрібнений шоколад і чверть норми цукрової пудри,

заливають водою і заварюють каву. Подають каву в кавових чашечках і зверху обережно вливають збиті з цукровою пудрою жовтки. Каву п'ють не розмішуючи.

^ Кава «Глясе» від ресторану «Міні – люкс». До готової чорної кави + цукор і охолоджують до температури 8-10 °С. Перед подаванням каву наливають у фужер або конічну склянку, + кульку морозива і відразу подають з соломинкою.

^ Кава з вершками від кафе «Наутілус». Чорну проціджену солодку каву охолодити, + збиті з цукровою пудрою вершки, подавати.

Кава по домашньому. Додати в до гарячої міцної кави мед і цукор, охолодити, влити в каву холодного молока і мінеральної води. Подавати у високих склянках.

^ Приготування та подача какао від їдалень ПГЗКа.

Какао – порошок розтирають з цукром, додають невелику кількість окропу. Цю суміш вливають у кипляче молоко, безперервно мішаючи. Доводять до кипіння.


^ Приготування гарячого шоколаду від бару «12 стільців»

Шоколад у плитках попередньо подрібнюють; Порошок шоколаду змішують з цукром;

Розводять невеликою кількістю води; Розтирають до однорідної маси; Молоко доводять до кипіння; Безперервно помішуючи, вливають розведений шоколад; Доводять до кипіння. Подають у чашках з блюдцем або склянках з підсклянниками.


^ Вимоги до якості гарячих напоїв

Чай

Кава

Какао











Опорні схеми

Хімічний склад чаю. Хімічний склад кави

1 варіант 2 варіант




















Повідомлення учнів

Повідомлення №1.
Кава захищає серце від хвороб

Співробітники дослідницького підрозділу американської організації охорони здоров'я Kaiser Permanente з'ясували, що любителі кави рідше звертаються до лікарень зі скаргами на нерівне серцебиття. І чим більше чашок кави людина випиває щодня, тим рідше у нього виникають проблеми з серцем.

Дослідники стежили за 130 054 чоловіками і жінками у віці від 18 до 90 років і прийшли до висновку, що ризик госпіталізації з порушеннями серцевого ритму знижено на 18% у тих, хто п'є по 4 і більше чашок міцної кави щодня. У тих, хто вживають 1-3 чашки кави щодня ризик скорочений на 7%.

Сьогодні кава найпопулярніший напій у світі. Людство в середньому щорічно випиває більше 400 млрд. чашок цього запашного напою.

^ Повідомлення №2.

Відеофільм «Сучасна подача кави». http://www.coffee.culinarycollection.ru/latte-art/


Завдання дослідницької роботи:

Завдання для учнів «Дослідників»: провести анкетування з учнями різних груп ПГЛ

Анкета для учнів різних груп ПГЛ


1.Прізвище_______________група______стать_______вік_______

2.Чи вживаєте Ви гарячі напої: чай, каву, какао, гарячий шоколад?____

3. Який гарячий напій Ви найчастіше вживаєте?___________________

4. Скільки раз на добу Ви вживаєте чай?__________________________

5. Скільки раз на добу Ви вживаєте каву?_________________________

6. Скільки раз на добу Ви вживаєте какао?________________________

7. Скільки раз на добу Ви вживаєте гарячий шоколад?______________

8. Ви вживаєте зелений, чорний заварний чи пакетований чай? Підкресліть.

9. Ви вживаєте натуральну заварну чи розчинну каву?______________

10. Який чай на Вашу думку корисніший: чорний чи зелений? Підкресліть

11. Яка кава на Вашу думку корисніша: натуральна чи розчинна?

Підкресліть.


Запитання

учнів «Журналістів» для опитування різних категорій населення:

  1. Чи вживаєте Ви гарячі напої: чай, каву, какао, гарячий шоколад?

  2. Який напій найчастіше вживаєте?

  3. Скільки разів на добу Ви вживаєте вибраний напій?

  4. Чому Ви вживаєте саме цей напій?

  5. Який гарячий напій на Вашу думку найкорисніший?






Схожі:

Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Розвиваюча: розвивати в учнів мислення, спостережливість, навики порівняння і аналізу складу, властивостей і застосування різних...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту України Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська Дипломна робота на тему: «Рабочее оборудование экг-10»
Горнорудная промышленность является сырьевой базой металлургической промышленности. Без металла не может существовать ни одна отрасль...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Навчальна: ознайомити учнів з умовами руху в гірських умовах, із заборонами, які діють на гірських дорогах, пов’язавши їх із умовами...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Навчальна: узагальнити і систематизувати основні відомості про тіла обертання, удосконалити вміння і навички у застосуванні цих знань...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрес-реліз м. Тернівка, 30 серпня 2012 року Олександр Вілкул: «Тернівський професійний гірничий ліцей – приклад успішної модернізації системи професійно-технічної
...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Навчальна – розкрити світ почуттів і пристрастей, створений поетичним словом великого майстра на основі поезій «Чого являєшся мені...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconГоловне управління освіти І науки полтавської обласної державної адміністрації професійний гірничий ліцей м. Комсомольська розробила викладач історії Лопушенко І. П
Навчальна простежити хід І суть реформ другої половини 50-х першої половини; 60-х років XX ст., виявити причини суперечливого характеру...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconГоловне управління освіти І науки полтавської обласної державної адміністрації професійний гірничий ліцей м. Комсомольська розробила викладач української літератури Андрусишена Галина Миколаївна
Навчальна: познайомити учнів з біографією письменника, поглибити поняття про новелу; допомогти учням розкрити погляди письменника...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconГоловне управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська Методрозробка уроку з технології приготування їжі на тему: «Фігурна нарізка овочів»
Навчальна: Познайомити учнів з новим видом фігурного нарізання овочів та фруктів – карвінгом. Навчити нарізати грибочки з редиски...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи