Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема icon

Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема




Скачати 136.57 Kb.
НазваКонспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема
Дата конвертації08.05.2013
Розмір136.57 Kb.
ТипКонспект
джерело
1. /ММЛ/Geografia_MML.doc
2. /ММЛ/Альперина - Урок алгебры по теме Сумма n первых членов геоме.doc
3. /ММЛ/Борецкий - Урок физики по теме Соединенные сосуды.doc
4. /ММЛ/Горбунов - Урок физики по теме Законы отражения света Плоско.doc
5. /ММЛ/Кицай - Урок геометрии по теме Условия существования описано.doc
6. /ММЛ/Корж - Урок физики по теме Электрический ток.doc
7. /ММЛ/Купинец - Урок алгебры по теме Преобразования тригонометрических/Купинец - Урок алгебры по теме Преобразования тригонометриче.doc
8. /ММЛ/Мартынова - Урок физики по теме Решение задач на работу и мо.doc
9. /ММЛ/Пискунова - Урок геометрии по теме Формула расстояния между точк/ПИСКУН~2.DOC
10. /ММЛ/Руденко - Урок геометрии по теме Сечения многогранников.doc
11. /ММЛ/Соколова - Урок истории по теме Англия.doc
12. /ММЛ/Сорочан - Урок алгебры по теме Уравнения и методы их решения.doc
Урок географії Тема : Географія основних галузей промисловості світу
Урок з теми «Сума n перших членів геометричної прогресії»
Урок фізики у 8 класі
Урок з фізики «Закони відбивання світла. Плоске та сферичне дзеркала»
Конспект уроку з геометрії у 8 класі
Конспект уроку фізики Тема: «Електричний струм»
Конспект відкритого заняття з алгебри
Конспект урок фізики 9 клас
Конспект уроку Тема: «Формула відстані між точками із заданими координатами. Поділ відрізка у заданому відношенні. Координати середини відрізка» Вчитель: Піскунова Н. Ю клас: 9
Урок підсумок Вчитель вищої категорії
Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема
Урок алгебри в 11 класі Тема: «Рівняння і методи їх розв’язування»


Миколаївський морський ліцей

імені професора М.Александрова


Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії

при формуванні ключових компетентностей


Тема: Англія


Вчителя вищої категорії Соколової Н.Л.








Миколаїв – 2010

Тема. Англія

Мета:

  • ознайомити учнів з особливостями розвитку капіталістичних відносин в Англії, особливостями Реформації в Англії та основними напрямками зовнішньої політики в 16 ст.;

  • продовжити роботу над формуванням основних предметних компетентностей; удосконалити їхні вміння встановлювати причино-наслідкові зв’язки, давати порівняльну характеристику однотипних історичних явищ у різних країнах, працювати з історичними документами, картою, уміння характеризувати історичних діячів, визначати їхнє місце і роль в історичному процесі( робота з пам’ятками);

  • формувати в учнів уявлення про трудову діяльність як засіб самореалізації людини, досягнення успіху в суспільстві; виховувати негативне ставлення до релігійної ворожнечі.

Поняття: огороджування, «нове дворянство», «криваве законодавство», розсіяна мануфактура, англіканська церква, пуританізм

Повторення: мануфактура, Реформація

Обладнання: чорна скриня,атлас з всесвітньої історії для 8 класу,додатки,художній фільм «Олівер Кромвель»( уривок про огороджування), пам’ятки,атлас-шаблон . підручник, тематичні картинки та портрети.

Очікувані результати.

Після уроку учні зможуть:

  • Називати час правління Єлизавети І

  • Пояснювати зміст понять: огороджування, нове дворянство, англіканська церква

  • Працювати з історичною картою

  • Порівнювати реформаційні вчення, абсолютну монархію Франції та Англії

  • Висловлювати судження щодо особливостей економічного та суспільного розвитку Англії в ранній Новий час

Хід уроку

І Організаційний момент.

ІІ Вивчення нової теми за планом:

1.Зміни в англійському суспільстві

2.Королівська Реформація

3.Єлизавета І. Прихід до влади династії Стюартів.

ІІІ Закріплення

ІV Рефлексія

V Оцінювання

Домашнє завдання (диференційоване) §13, стор.106-113. Стор.113 пит.1(завдання) робота з документом (підручник Н.Подоляк), атлас-шаблон (видавництво «Ранок»)

Скласти схему « Основні напрямки зовнішньої політики Англії за правління Єлизавети І» та творчі індивідуальні завдання (додаються)

Мотивація. Зміна в економічній, політичній та культурній сфері, Реформація відбувалися в 16-17 ст. в багатьох країнах Європи. Кожна країна пройшла свій, особливий шлях до нової цивілізації. Франція явила світу зразок класичного феодалізму, а Англія ввійшла в історію розвитку нової європейської цивілізації як країна «класичного капіталізму».

На столі знаходиться чорна скриня, в ній знаходиться те, що англійці називали «найдорогоціннішим продуктом королівства» .І в теперішній час в англійському парламенті, в палаті лордів, перед королівським троном стоїть мішок, набитий цим(овеча вовна), на ньому сидить голова палати лордів – лорд-канцлер. Отже нам треба з’ясувати, що знаходиться в скрині і як це вплинуло на розвиток Англії.

(Бавовна)

Вчитель. Вівчарство і виробництво сукна здавна були одним із основних занять англійців і важливим джерелом доходів королівської скарбниці. Англійці називали сукно «найбільшим дорогоцінним продуктом королівства». Спочатку з Англії вивозили необроблену вовну, а з 16 ст. стали вивозити більше сукна, ніж вовни. Маленькі майстерні ремісників вже не могли задовольнити зростаючий попит на сукняні тканини, і тоді виникла необхідність у створенні великих підприємств.

Завдання учням ( додаток № 1, робота з робочим листком)

Прочитайте уривок із « Балади про багатого сукнороба Джека з Ньюбері»

В одному просторовому і довгому сараї

200 ткацьких верстатів стоять.

І 200 ткачів – на них подивися!-

Трудяться тут від зорі до зорі.

Біля кожного мовчки хлопчик сидить,

човник він готує, а майстер сердитий..

у сусідньому сараї в задушливому пилу

сто чесальниць вовни – сюди їх завезли.

В іншім приміщенні – ходімте туди!-

200 робітниць, діти праці

Не знаючи втоми, вовну прядуть

І сумну пісню співають.

А поруч з ними на брудній підлозі

Півтораста дітей у цьому пеклі.

За пенні в день вони вовну щипають,

грубу від тонкої відокремлюють.


  • Як називається підприємство, описане в уривку?Назвіть його головні риси.

Орієнтована відповідь.

Мануфактура. Основні риси: велике підприємство, застосовується ручна праця, існує система поділу праці, використовується наймана праця.)

Робота з поняттям:

Мануфактура — підприємство, засноване на ремісничій техніці, поділі праці, вільнонайманій робочій силі. Це стадія промисловості, що історично передувала великому машинному виробництву. Існували два типи мануфактур — розсіяна (децентралізована) та централізована.

Розсіяна мануфактура, що розвивалася в основному в XVI — першій половині XVII ст., ґрунтувалася на сільських промислах і дрібному ремеслі.

Вчитель. В кінці 16 ст. в Англії вже існувало близько 50 централізованих мануфактур. Мануфактури запроваджувалися для виробництва паперу, шовку, пороху, видобутку вугілля, залізоплавні заходи. Англія видобувала 80% європейського вугілля (3 млн. тонн). На початку 17 ст. англійська промисловість досягла значних успіхів. За період з 1540-1640 видобуток кам’яного вугілля зріс з 200 тис. до 1,5 млн тонн на рік. У країні нараховувалось 800 плавильних печей. Кожна давала 3-4 тонни металу на тиждень.

Логічне завдання. Заповніть схему, відповівши на питання «Що потрібно для виникнення капіталістичного виробництва? »

Робота зі схемою ( на дошці)

Для виникнення капіталістичного виробництва необхідні


Накопичення багатств, необхідних для відкриття великих підприємств



Особисто вільні люди, позбавлені засобів праці і готові працювати за низьку плату



Для роботи на капіталістичних підприємствах були потрібні особисто вільні люди, позбавлені землі та інших засобів до існування. Що спричинило їх появу в Англії в 16 ст.? Щоб відповісти на це питання треба розглянути сутність такого явища як огороджування.

Робота з підручником стор.106-107 ( технологія критичного читання або маркування тексту)

З’ясувати питання:

1.До яких змін у сільському господарстві Англії привело збільшення попиту на вовну?

2.Чому в Англії з’явився вислів «вівці пожирають людей»?

3.Що таке огороджування?

4.У чому головна відмінність «нового дворянства»

Орієнтовані відповіді:

1.Зростання попиту на вовну призвело до структурних змін у сільському господарстві:вівчарство посіло провідне місце, а землеробство перейшло на другий план; дворяни-землевласники стали перетворювати землі своїх маєтків на пасовиська.

2.Ці мирні тварини мимоволі виявилися ворогами десятків тисяч селян

3. Обгороджування – насильницький масовий згін селян із землі, що сприяв появі класу найманих робітників і нових дворян

4.Землевласників, що господарювали по-новому, стали називати нові дворяни, які поповнювали ряди підприємців

Вчитель.

Королі з династії Тюдорів (1485 -1603 рр.) видавали жорстокі закони, проти волоцюг і жебраків. В історію вони ввійшли під назвою «Криваве законодавство»

Мета: забезпечити приплив дешевої робочої сили у промисловість, примусити селян, що розорилися, найматися на роботу за мізерну платню; Захист інтересів заможних верств населення

Робота з атласом-шаблоном (видавництво «Ранок» працюємо за новою програмою ;формування картографічних знань і вмінь,просторова компетенція)

1.Географічне розташування Англії ( острівна країна – Британські острови, вороже вторгнення загрожувало лише з моря – був створений міцний флот, який сучасники називали «дерев’яними воротами Англії» за Генріха УІІІ

2.Назвіть райони масових огороджувань

3.Центри розвитку мануфактурного виробництва

4.Англія в 16 ст. опинилася на перехресті торгових шляхів,як це вплинуло на економічний розвиток країни?( розвивалася внутрішня і зовнішня торгівля) . Назвіть міста,які стали центром торгівлі.

Бесіда на повторення:

Що таке Реформація? У якій країні почалася? Які країни були охоплені? (формування мовленнєвої,логічної та просторової компетентностей ;відпрацювання вмінь і навичок щодо встановлення причино-наслідкових зв’язків)

Робота з підручником стор.109 (елемент технології критичного мислення - моделювання систем доказів, на основі яких базуються різні точки зору )

Завдання . З’ясуйте, що стало приводом до початку Реформації в Англії. (учні працюють з підручником)

  • три учня з класу по схемі – достатній – середній - низький – визначають привід до початку Реформації у дошки; учень достатнього рівня , за допомогою вже набутих знань надає припущення,учень середнього рівня - за допомогою документа на стор. 108, учень низького рівня отримує картку, де зазначенні 3 тези, з них потрібно вибрати правильну. Записують на дошці відповідь на питання. Обговорення

Картка для учня .

1.Прагнення англійських дворян заволодіти церковними та монастирськими землями.

2.Зміцнення абсолютизму Тюдорів

3.Відмова Папи Римського затвердити розлучення Генріха 8 з його дружиною Катериною Арагонською. Король використав це для розриву з Римом.

Творчі та пошукові завдання, заповнення порівняльної таблиці «Англіканська та католицька церква»

  • учні працюють в парах і по рядах

Англіканська 1534 р.

спільне

Католицька

Главою церкви є король

Богослужіння проводиться англ. мовою

Зачинено монастирі і каплиці

Заборонено шанувати ікони, продавати індульгенції

Пуритани - за дешеву церкву, проти богослужінь

1571р. прийнято «39 статей», які регламентували англіканську відправу

Національна церква

Збереження церковної ієрархії духовенства, яку очолювали єпископи

Обряд хрещення був однаковим для обох церков ( до 18 ст)

Главою церкви був Папа Римський

Богослужіння – латиною

Вільне існування монастирів

Індульгенції, шанування ікон

Обговорення.

Вчитель. У 1553 році на престол зійшла Марія Тюдор , дочка Генріха УІІІ , завзята католичка.

Формування інформаційної компетенції - учні повинні за розповіддю учня,який мав випереджальне завдання - підготувати розповідь про Марію Тюдор (інформаційна компетентність) (здатність знайти необхідну інформацію та використовувати її самостійно,аналіз історичного діяча здійснюється за пам’яткою), зазначити тези, які характеризують Марію Тюдор як завзяту католичку.

Вчитель. Сьогодні до нас завітав кореспондент, який робив репортаж про ту, яку сучасники прозвали «улюбленицею народу», а історики пізніше скажуть, що за часи правління цієї королеви в Англії настала «золота доба». (Єлизавета І)

Учень виступає в ролі кореспондента ( робота з пам’яткою «Як написати репортаж» додаток № 2) й висвітлює події як очевидець,намагаючись дати відповідь на питання,які поставив вчитель.

Після Смерті Єлизавети, королем Англії став Яків І Стюарт – початок правління нової династії в Англії - Стюартів.


ІІІ Закріплення вивченого матеріалу

Логічне завдання.

1.Формуванню якого нового стану в Англії сприяли масове обезземелення селян,розорення ремісників, «Криваві закони» проти жебраків? ( наймані робітники)

2.Який новий панівний соціальний стан формується в умовах капіталізму?

( нові дворяни –джентрі, буржуазія)

3.Чому їх називали нові дворяни? ( свою господарську діяльність вони повязували з ринком,засновували мануфактури,використовували працю найманих робітників)

- Якщо є час можна показати учням уривок з художнього фільму «Олівер Кромвель» про огороджування.

Робота з атласом-шаблоном стор.8,пит..1,3,6 (формування просторової компетентності,картографічні вміння)

Рефлексія. Учням пропонується на аркушах скласти сенкан (Додаток № 3) (взаємоперевірка)

Сенкан — це вислів, який складається з п'яти рядків:

Слово - тема (іменник).

Два прикметники.

Три слова, які визначають дію, пов'язану з темою.

Фраза

Слово — синонім теми.

Оцінювання.


Домашнє завдання ( диференційоване,на вибір учнів): опрацювати підручник Н.Г.Подоляк стор.106-113, поняття, скласти схему «Напрямки зовнішньої політики Англії в к.16- поч.17 ст.» (самоосвітня діяльність учнів за додатковими історичними джерелами);

індивідуальне творчо-пошукове завдання заповнити таблицю «Торговельні компанії в Англії»(інформаційна компетенція,)

Назва компанії

З ким торгувала

Що ввозила

Що вивозила

Ост-індська










Гвінейська










Московська










інші













  • Скласти історичний портрет Ф.Дрейка (аксіологічна компетенція – оцінка фактів діяльності історичної особи,визначення власної позиції щодо суперечливих оцінок щодо діяча,визначення ролі діяча в історичному процесі та ін..)

  • Випереджаюче завдання:

1.Схарактеризуйте А.Валленштейна. Що лежало в основі його успіхів?

2.Охарактеризуйте діяльність Густава ІІ Адольфа, за яким принципом створювалася його армія?

( інформаційна компетенція,самоосвітня діяльність учнів)

Робочий лист до уроку «Англія»

Поняття: огороджування, «нове дворянство», «криваве законодавство», розсіяна мануфактура, англіканська церква, пуританізм

Додаток № 1.

Завдання № 1. Прочитайте уривок із « балади про багатого сукнороба Джека з Ньюбері»

В одному просторовому і довгому сараї

200 ткацьких верстатів стоять.

І 200 ткачів – на них подивися!-

Трудяться тут від зорі до зорі.

Біля кожного мовчки хлопчик сидить,

човник він готує, а майстер сердитий..

у сусідньому сараї в задушливому пилу

сто чесальниць вовни – сюди їх завезли.

В іншім приміщенні – ходімте туди!-

200 робітниць, діти праці

Не знаючи втоми, вовну прядуть

І сумну пісню співають.

А поруч з ними на брудній підлозі

Півтораста дітей у цьому пеклі.

За пенні в день вони вовну щипають,

грубу від тонкої відокремлюють.

Як називається підприємство, описане в уривку?Назвіть його головні риси.

Завдання № 2

Робота зі схемою

Для виникнення капіталістичного виробництва необхідні

Завдання № 3 Робота з підручником стор.106-107 ( технологія критичного читання або маркування тексту)

З’ясувати питання:

1.До яких змін у сільському господарстві Англії привело збільшення попиту на вовну?

2.Чому в Англії з’явився вислів «вівці пожирають людей»?

3.Що таке огороджування?

4.У чому головна відмінність «нового дворянства»

Завдання № 4 Робота з атласом-шаблоном ( формування картографічних знань і вмінь) (просторова компетенція)

1.Географічне розташування Англії ( острівна країна, вороже вторгнення загрожувало лише з моря – був створений міцний флот, який сучасники називали «дерев’яними воротами Англії» за Генріха УІІІ

2.Назвіть райони масових огороджувань

3.Центри розвитку мануфактурного виробництва

Завдання № 5. Робота з підручником стор.109 (елемент технології критичного мислення -моделювання систем доказів, на основі яких базуються різні точки зору )

З’ясуйте, що стало приводом до початку Реформації в Англії.(учні працюють з підручником)

Завдання № 6. Творчі та пошукові завдання, заповнення порівняльної таблиці «Англіканська та католицька церква» ( учні працюють в парах і по рядах)

Англіканська 1534 р.

спільне

Католицька











Завдання № 7 Робота з атласом-шаблоном стор.8,пит..1,3,6 (просторова компетенція,картографічні вміння)

Додаток №2

«Як написати репортаж»

Репортаж- розповідь очевидця,свідка,учасника подій.

Мета: відтворити повну картину подій,щоб слухач міг наочно уявити собі,як подія відбувалася,стати нібито її очевидцем.


Додаток № 3

Сенкан — це вислів, який складається з п'яти рядків:

Слово - тема (іменник).

Два прикметники.

Три слова, які визначають дію, пов'язану з темою.

Фраза.

Слово — синонім теми.


Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема iconКонспект уроку з історії України 7 класу
...
Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема iconУрок Сучасний компетентнісно спрямований урок повинен будуватися за таким алгоритмом
Конкретизація загальної мети (цілі) уроку.(визначення предметної та ключової(ключових) компетентностей до конкретного уроку)
Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема iconУрок з всесвітньої історії 6 клас
...
Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема iconСписок педагогів Харківського району, переможців ХХ обласної виставки-презентації педагогічних ідей І технологій 2013 року за темою «Формування ключових компетентностей учнів на основі інноваційних освітніх технологій»
«Формування ключових компетентностей учнів на основі інноваційних освітніх технологій»
Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема iconКонспект уроку зі світової літератури (6 клас) Тема уроку
Мета уроку: Допомогти учням зрозуміти причини деградації Скруджа; простежити зміни в характері і поведінці головного героя
Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема iconСамоаналіз уроку
Німеччини на Польщу стане початком ІІ світової війни; Специфіка уроку полягає в тому, що він містить елементи інтегрованого уроку...
Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема iconПрактикум (екскурсія до історичного музею)з історії України 5 клас Провела: учитель історії І кваліфікаційної категорії Бескуцька Н.І. Тема уроку: Дата уроку
Карта контурна «Київська Русь і її сусіди.», історичний документ, зображення символів літописних згадок київських князів, роздавальний...
Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема iconПлан роботи психолого-педагогічного семінару з проблеми «Аналітико-прогностичний супровід формування життєвої компетентності учнів» Засідання №1 Жовтень
Тема: Формування ключових компетентностей учнів через реалізацію гуманітарних аспектів
Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема iconОрієнтовне тематичне планування уроків зі всесвітньої історії у 9 класі
Тема Велика Французька революція кінця XVIII ст. Європа у період наполеонівських війн
Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема iconКонспект уроку читання для учнів 3-в класу Попаснянської загальноосвітньої школи №25 вчителя початкових класів Коваленко Тетяни Олександрівни
Тема уроку: «Сторінки для допитливих». Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу
Конспект конкурсного уроку з всесвітньої історії при формуванні ключових компетентностей Тема iconПлан-конспект уроку в 5-му класі Тема уроку: Відсоткові розрахунки
«Відсотки» в шкільному курсі; розвивати інтерес до математики, прагнення до самовдосконалення; виховувати почуття колективізму та...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи