\"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!\" icon

"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!"
Скачати 91.33 Kb.
Назва"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!"
Дата конвертації26.09.2013
Розмір91.33 Kb.
ТипДокументи

"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!"

Бєлякова О.І.,

вчитель англійської мови

Миколаївської загальноосвітньої

школи І – ІІІ ступенів №47

учасниця конкурсу «Нове ім’я-2011»


Вікова категорія: 1-4кл.

Мета: Розширити та поглиблювати знання дітей про Україну — рідну Батьківщину. Формувати громадянські якості учнів: патріотизм, людяність, працьовитість. Виховувати любов до рідного краю, його традицій, історії, розширювати пізнавальні інтереси школярів.

Обладнання: Клас прикрашений квітами, на дошці написана тема уроку, перед дітьми — велика карта Європи, на якій добре видно Україну. Також вивішені державні символи України (плакати). На столі на вишитому рушникові коровай хліба. На партах кольоровий папір і ножиці. Плакат, на якому посередині намальована або приклеєна карта України, а навколо неї діти будуть клеїти квіти, краєвиди України(слайди), відео про Україну.


^ Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Клас святково прикрашений паперовими різнокольоровими сердечками, квітами, на дошці написана тема уроку і вірш.

^ Дитино, глянь навкруг, яка твоя земля:
Красива, дивовижна і єдина.
Усе тут дороге: ліс, гори, і поля,
Бо це Вітчизна наша — Україна!


ІІ. Вступне слово вчителя.

Вчитель: Дорогі діти, ось ви у школі, на першому уроці. Вітаю вас з Днем Знань, який сьогодні святкує наша Україна. У всіх містах і селах почався новий навчальний рік, який поведе учнів у дивовижну Країну Знань. Сьогодні всі школярі сіли за парти, щоб почати свій перший урок, тема якого: «Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!»

Ми з вами зараз відправляємося у чарівну подорож по Україні на нашому потязі «Знання».

III. Основна частина уроку.

I CТАНЦІЯ: «Пізнавальна»

«Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину».


Так писав у своїх віршах відданий син України В. Симоненко, патріот і справжній мужній громадянин. Як і рідну матір ми не вибираємо, так і Батьківщину людина не вибирає, але прикипає до неї всім серцем, як і до рідної неньки, проймається великою і світлою любов’ю на все своє життя. От і ми почнемо нашу дорогу до знань з любові до рідного краю, з тих найвищих на землі почуттів — любові та відданості, без яких немислиме життя.

^ Любов — найвище в світі почуття,
Вона не має меж — безкрая.
З любові починається життя,
Вона усе найкраще починає.


Кожна людина любить свою Батьківщину, вона робить усе для процвітання рідної держави, для її слави, свободи, незалежності. А ми живемо в Україні, волелюбній і мирній державі, і теж усім серцем любимо нашу милу, дорогу країну, хочемо, щоб вона скоріше стала процвітаючою, сильною і завжди була вільною і незалежною, бо всі ми громадяни нашої Вітчизни, патріоти своєї Батьківщини, люблячі сини і дочки України.

Ось погляньте на карту Європи. Тут багато є різних країн. (Вчитель називає їх і показує на карті). Кожна з них має свою територію — землю, свою мову, культуру, історію і свої символи. Земля кожної держави — її недоторкана власність, яку вона готова обороняти від посягань ворогів. А ось у центрі Європи і наша рідна Україна, наша Батьківщина, яка теж має свою землю, свою мову, культуру, історію, власні звичаї і традиції та неповторні державні символи. А які державні символи України? (Діти дають відповіді). Кожна країна має свою столицю, а як називається наша столиця? (Відповідь учнів). Ось столиця України — чарівний і квітучий Київ (показує на карті та в малюнках). Через землю України на південь несе свої води величавий сивий Дніпро, одна з великий рік Європи, і впадає у Чорне море. З півдня нашу Вітчизну омиває ще одне море — Азовське. На заході піднімають у небо свої вершини гори Карпати. На півночі ростуть густі ліси — це Полісся, а далі на південь поступово змінюються природні пейзажі, переходячи у степи. Ось така природа України. А ми з вами — її патріоти і громадяни, які покликані захищати свій край від ворогів, трудитись так наполегливо і добре, щоб жилося усім прекрасно, найкраще у світі, бо кожна людина має право на хороше і радісне життя. А яке завдання стоїть перед учнями? (Додаток 1. Слайди)

^ Відповіді дітей: добре вчитись, наполегливо оволодівати знаннями, розвивати свої творчі здібності, оберігати довкілля, садити сади і квіти і т. д.

Правильно, діти, ви повинні наполегливо оволодівати знаннями, щоб у майбутньому добре працювати і не тільки самому прекрасно жити, а й приносити велику користь Україні, яка вам дає сьогодні обов’язкову середню освіту, щоб потім ви могли продовжити своє навчання у різних вузах і досягти великих успіхів у науці та виробництві. Сьогодні держава дбає про вас, як рідна мати про свою дитину, а ви повинні дбати про неї, щоб вона була красива і багата, від того всі виграють. Ви вже зараз можете виконувати посильну працю на благо Вітчизни: добре вчитись; садити дерева і квіти, сади, парки та ліси; слідкувати за чистотою свого села та міста; розчищати джерельця та струмочки, щоб річки були повноводні, щоб повітря було свіже і усім дихалось вільно у рідному краю.

1 учень.

^ Бо рідний край — це наша Україна,
Найкраща в світі, дорога земля.
Для нас вона, як матінка — єдина,
Її ліси, озера і поля,


Степи і гори, ріки і долини
Відчути прагнуть теплоту долонь...
Я все віддам для блага України —
Тепло душі і серденька вогонь!


2 учень.

^ Я буду вчитись, щоб знання здобути,
Нові зробити в світі відкриття.
Щоб корисним своїй державі бути,
І щоб прекрасним в нас було життя.


3 учень.

^ Тепло долонь і розуму, і серця
Я Україні милій віддаю.
Люблю твої поля, річки й джерельця,
Люблю Вітчизну дорогу мою!


Вчитель.А зараз кожен з вас подумає, прислухається до свого серця і скаже заповітні та щирі слова про Україну. Яка наша Батьківщина?

^ Діти думають і говорять слово, наприклад: мила, дорога, славна, рідна, свята, чарівна, чудова і т. д.

II СТАНЦІЯ: «Поетична»

Вчитель. Слова, що йдуть від серця — найщиріші та найтепліші. Тому настав час скласти колективного вірша про Україну зі щирих і теплих слів. Я почну, а ви будете добирати останнє слово другого рядка в риму.

Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
Моя Україна — найкраща у світі!
Моя Україно — це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні джерельця.

Красиві пейзажі і гори високі,
Маленькі струмочки і ріки глибокі.
Міста старовинні і замки прекрасні,
Великі будови і дуже сучасні.

Сади чарівні, мальовничії села,
Моя Україна — це пісня весела.
Це щира, багата, як світ, її мова,
Крилата, така мелодійна, чудова!

Її обереги — верба і калина,
Найкраща у світі — моя ^ Україна.
Бо нам найрідніша, Вітчизна і мати.
То як же нам, дітям, її не кохати!

Моя Україна — козацькая слава!
Така волелюбна і мирна держава.
Вона дорога нам, і рідна, і мила,
Бо світ перед нами, як мати, відкрила.

Вітчизна свята, дорога Україна,
Для кожного з нас ти у світі — єдина.ІІІ СТАНЦІЯ: «Звичаї і традиції»

Вчитель. Кожна людина, громадянин і патріот України, може сказати такі ж слова, бо щодня віддає тепло своїх долонь і розуму, і серця дорогій і милій Україні, щоб вона процвітала, була вільною і незалежною нині і повсякчас, і навіки віків. А це означає, що в кожну роботу людина вкладає свою любов і тепло своїх долонь, розум і знання.

Ось на вишитому рушникові лежить духмяний хліб — основа людського життя, символ достатку і процвітання народу. Давайте поміркуємо, скільки праці вкладено в нього. Скільки тепла від людських долонь у цьому короваї, скільки розуму, серця, мудрості, щирості та щедрості людської душі. Уявіть безмежне поле, яке треба підготувати для посіву, засіяти, доглянути, підживити, зібрати... Своєї праці та сил не шкодували хлібороби. А потім із малесеньких золотих зерняток зробили борошно, а з нього спекли смачний і пахучий хліб, який прийшов до нашого столу, щоб ми були ситі та здорові, щасливі та веселі. А над машинами, які допомагали людям у цьому, працювали вчені, інженери, робітники різних професій, і кожен віддав частинку свого тепла, своєї душі. І ось лежить хлібина на вишитому рушникові, а рушник вишивали руки людини і теж вкладали тепло своїх долонь і розуму, і серця, бо в Україні такий звичай — вишивати рушники і на них подавати хліб, як проводжають в далеку дорогу, коли зустрічають дорогих гостей, як символ любові та достатку, щедрості та щирості української душі, щоб було у нас більше добрих друзів у світі, щоб жоден народ не знав страшного голоду, такого, який зазнали наші люди в часи голодомору.

1 учень.

^ Ми хлібом-сіллю друзів зустрічаєм,
Хай буде в світі більше в нас братів!
Хай в кожній хаті будуть короваї,
Щоб люд ніколи хліба не просив!


(Олександр Будаш)

2 учень.

^ Їж, сину, хліб та пам’ятай, що в ньому
Саме життя закладено людей.
І сонце українське, й звуки грому,
Мозольний труд і посмішка очей.


(Олександр Будаш)

Вчитель. А сьогодні я подарую вам, діти, цей хліб на вишитому рушникові, щоб була легкою ваша дорога у світлу Країну Знань, щоб ви були здорові, в синьому небі України був мир, а поміж людьми любов та злагода. І щоб ви завжди пам’ятали: ви діти своєї рідної і милої України, зі своїми звичаями, традиціями, легендами та казками, зі своєю чистою, як роса, і багатою, як земля, українською мовою. Погляньте ще на карту Європи. Бачите, скільки різних держав у ній? І всі країни мають свою мову, і кожен розмовляє і мислить своєю, рідною. А мову нашого народу довго переслідували, забороняли, щоб знищити її назавжди. Тому що як втрачена мова, то зникає і сам народ. Але ми на своїй землі живемо і мова наша з землі і з роси, із чистих джерел і краси, з ніжних світанків і чистої душі мого народу, тому вона вижила і стала державою сьогодні!

1 учень.

Мово моя, ти пречиста і славна,
Трепетна, наче ранкова роса.
Ти називаєшся нині — державна!
Все в тобі є: і багатство, й краса!

2 учень.

Мовою рідною я розмовляю,
Вільно живу я у ріднім краю.
І Україну мою прославляю,
Вірність і серце я їй віддаю. ^ IV СТАНЦІЯ: «Розквітай, прекрасна Україно!»

Вчитель. А зараз ми сплетемо віночок з квітів любові для милої й рідної України. Перед вами, діти, лежить кольоровий папір, олівець, ножиці. Кожен з вас на зворотній стороні листочка намалює дуже гарну улюблену квіточку і виріже ножицями. Вдихніть у цю роботу свою любов. А з квітів любові ми сплетемо віночок навколо карти України, щоб наша рідна Батьківщина процвітала, була ще кращою, красивішою і жила у любові своїх синів і доньок, які сьогодні ще сидять за партами і старатимуться добре вчитись, щоб стати гідними громадянами своєї держави у майбутньому.

^ Діти вирізають квіточки і навколо карти України на плакаті наліплюють свої квіти під керівництвом вчителя, щоб вийшов віночок.

3 учень.

Всім серцем любіть Україну свою, —
І вічні ми будемо з нею!

писав український поет В. Сосюра. І кожен громадянин України серцем прихиляється до цих слів, тому що живе велика любов у душі народу до його рідної і милої України.

4 учень. І сьогодні ми хочемо запевнити, що весь жар душі, свою любов і найкращі почуття ми віддаємо тобі, рідний краю.

Люблю твої поля, ліси, озерця,
Усе-усе, що є в моїм краю.
Тепло своїх долонь і розуму, і серця
Я Україні милій віддаю.

5 учень.

Бо ти найкраща в світі і єдина.
Ти народила кожного із нас.
Моя квітуча, мила Україна!
Іди до щастя, рідна, в добрий час!V СТАНЦІЯ: «Люби і знай свій рідний край»

Перегляд кліпу про Україну у записі .(Додаток 2.Відео)

VI СТАНЦІЯ: Вікторина «Моя Україна»

 • Яке місто є столицею нашої держави? (Київ)

 • Назвіть державні символи України? (Герб, Гімн, Прапор)

 • Який кущ вважають народним символом України? (Калина)

 • На честь кого було названо місто Київ? (На честь брата Кия)

 • Як називається Основний Закон нашої держави? (Конституція України)

 • Яка мова в Україні є державною? (Українська)

 • Яка найбільша річка в Україні? (Річка Дніпро)

 • Державний Герб України – це... (Тризуб)

 • Якого кольору Державний Прапор України? (Синьо-жовтого)

 • Урочиста пісня нашої держави – це... (Гімн України)

 • Найвищі гори в Україні – це... (Карпати)

 • Кого в родині називають берегинею? (Матусю)

 • Що матері дарують своїм дітям на щастя, на долю, виряджаючи в дорогу? (Вишитий рушник)

 • З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом-сіллю)

 • Без чого не обходиться жодне свято Великодня? (Без Паски і крашанок)

 • Як називається символ, який українки одягають на голову? (Вінок)

 • Яка улюблена страва українців? (Сало, борщ, вареники)

 • Яка їжа є головною на Святий вечір? (Кутя)

За правильні відповіді діти отримують фішки. Хто набере найбільшу кількість фішок, той нагороджується значком «Юний розумник».

Вчитель підводить підсумок.

Вчитель. А зараз кожен з вас скуштує шматочок цього короваю, щоб дорога ваша до знань, до щастя була освітлена сонцем любові до рідного краю, до нашої милої України. І щоб усі ви, діти, були завжди здорові та ситі, жили у злагоді та мирі. В добрий час!

Вчитель несе до дітей хліб.

IV. Підсумки уроку.
Схожі:

\"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!\" icon"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!"
Мета: Розширити та поглиблювати знання дітей про Україну — рідну Батьківщину. Формувати громадянські якості учнів: патріотизм, людяність,...
\"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!\" iconТема. Моя Батьківщина це вся Україна, що в цілому світі одна! Мета
Мета: зміцнювати почуття національної гордості учнів, виховувати в них усвідомлення себе дітьми великої нації, з глибоким історичним...
\"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!\" iconУроку Епіграф «Є на світі моя країна, Де червона цвіте калина. Гори, ріки І полонина Це моя Україна. Є на світі моя країна, Найчарівніша, як перлина » (Ю. Рибчинський)
Україні бурхливо розвивається туризм: щорічно країну відвідують більше ніж 22 млн туристів це в основному, туристи із Східної Європи,...
\"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!\" iconПоложення районного конкурсу дитячого малюнка «Моя мама найкраща» I. Загальні положення
Районний конкурс дитячого малюнка «Моя мама найкраща» (далі Конкурс) проводиться, з метою виховання в учнівської молоді почуття поваги,...
\"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!\" iconСкільки є у світі квітів — стільки є у світі мов. 21 лютого –Міжнародний день рідної мови
Це свято, тільки починає входити в наше життя, його започаткували з 2002 року це
\"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!\" iconКартка педагогічне кредо: «Дати дитині радість розумової праці, радість успіху в навчанні»
У мене найкраща в світі професія Учитель, найвідповідальніша професія-Творець. І з гордістю можу сказати: я учитель
\"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!\" icon«Я у світі» 1-4 класи загальноосвітніх навчальних закладів Пояснювальна записка
Навчальний предмет «Я у світі» реалізує галузь «Суспільствознавство» Державного стандарту початкової загальної освіти і спрямовується...
\"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!\" icon«Я у світі» 3-4 класи загальноосвітніх навчальних закладів Пояснювальна записка
Навчальний предмет «Я у світі» реалізує галузь «Суспільствознавство» Державного стандарту початкової загальної освіти і спрямовується...
\"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!\" icon«Я у світі» 3-4 класи загальноосвітніх навчальних закладів Пояснювальна записка
Навчальний предмет «Я у світі» реалізує галузь «Суспільствознавство» Державного стандарту початкової загальної освіти і спрямовується...
\"Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!\" iconВедучий Святий отець Миколай за свою добродійну любов І щедре милосердя вічно живе в серцях людей. А його любов символічно відживає в дні його свята по цілому світі, коли він обдаровує дітей дарунками.
Ведучий Святий отець Миколай за свою добродійну любов І щедре милосердя вічно живе в серцях людей. А його любов символічно відживає...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи