Позакласний захід з інформатики icon

Позакласний захід з інформатики
Скачати 43.69 Kb.
НазваПозакласний захід з інформатики
Дата конвертації16.12.2012
Розмір43.69 Kb.
ТипСценарійПозакласний захід з інформатики:


Що? Де? Коли?


Мета: поглибити знання учнів з інформатики, розвивати пізнавальний інтерес, інтелект, виховувати потяг до неперервного удосконалення своїх знань; формувати дружні, товариські стосунки, вміння працювати командно.

Оформлення: два столи (червоний та зелений), на яких встановлені сигнальні пристрої; конверти з підготовленими в них запитаннями з інформатики; магнітофон, піщаний годинник на одну хвилину.

Сценарій гри.

Вступне слово вчителя.

Великою популярністю серед школярів користується гра “Що? Де? Коли?” на знання та ерудицію. Таку гру можна проводити в будь-яких класах, які вивчають інформатику.

Для проведення гри необхідний набір запитань, на які даватимуть відповіді учасники команди. Попередньо (за тиждень до проведення гри) у 11-х класах було оголошено конкурс запитань до гри. Ці запитання були відповідно оцінені, до них добавлені деякі запитання вчителів, і відповідно на ці запитання даватимуть відповіді учасники команди.

Що стосується команди, то вона складається з 6-ти учнів (відповідно по два учні з кожного класу). Команда сидить за столом, посередині якого стоїть дзига зі стрілкою, а навколо лежать номери запитань.

Отож, до гри!

Ведучий:

Любі друзі!

Розпочинаємо гру “Що? Де? Коли?” з інформатики!, в якому бере участь команда з 6-ти чоловік.

Жодна школа не може випустити спеціаліста високої кваліфікації. Спеціалістом робить його власна діяльність. Треба лише, щоб він умів учитися, учитися все життя. Школа прищеплює учням культуру, любов до справи. Кожний школяр повинен опанувати основи знань, критично їх засвоїти. Він повинен уміти знаходити знання, яких не вистачає, знати, де їх можна знайти і як ними можна скористатися, адже “мудрим ніхто не вродиться, а навчиться”, “навчати можна лише того, хто хоче вчитися”.

Ми впевнені, що серед вас є майбутні лауреати найпрестижніших світових наукових відзнак.

А зараз прошу капітана команди представити всіх учасників команди, яка змагатиметься сьогодні зі своїми колегами-учнями, які надіслали нам чимало цікавих запитань. (капітан представляє команду)

Ви бачите, що на столі навколо дзиги є номери – це номери запитань, які оцінені певними балами. Якщо команда не дає правильної відповіді на запитання, на номер якого попала стрілка дзиги після її розкручування, то відповідний бал переходить автору запитання. Судити про правильність відповідей буде наше журі. (ведучий представляє журі), яке також буде слідкувати за глядачами, щоб не було підказок.
^

Есть у меня шестерка слуг


Проворных, удалых.

И все, что вижу я вокруг,

Все знаю я от них.

Они по знаку моему

Являются в нужде.

Зовут их: Как? И Почему?

Кто? Что? Когда? И Где?

Отож переходимо безпосередньо до гри!

Прошу капітана команди запустити дзигу.

Список запитань:

 1. Який алгоритм виконує місяць?(циклічний)

 2. Яка мова основна?(Basic- головний, основний)

 3. В комп’ютері, як і в людині. В роботі органи всі єдині. Скажіть тоді, що замість серця в комп’ютерних відсіках зветься? (Хард – диск, “heard” (англ.)- “серце”)

 4. Чому з комп’ютерного класу важко винести 1 комп’ютер? (Усі вони з’єднані між собою локальною мережею)
 1. Скажіть, будь-ласка, що за штука нам вікна ставить? (“Windows”(англ.) – “вікна”)

 2. Пристрій для передачі інформації від людини до ЕОМ. (Клавіатура) (учитель)

 3. Завдання для музичного конкурсу: написати слова з інформатики, які містять ноти – до, ре, мі, фа, соль, ля, сі.(не менше 3-х слів на кожну ноту)

До- документ, доріжка, доповнення, доступ…

Ре – дерево, регістр, перетворення, переміщення, адресація…

Мі – мікропроцесор, алгоритмізація, програміст…

Фа – файл, алфавіт…

Соль – консоль…

Ля – компілятор, екземпляр, модуляція, мікрокалькулятор…

Сі – інверсія, СІ-система інтернаціональна…
^

Музична пауза


 1. Завдання “Реставрація”: Команди отримують окремі склади. Потрібно скласти вислів:

 • ком, з, не, спр, п’ю, ро, яка, стра, те, ш, лю, зу, ром, на, ава, ній, ди, будь, ні. (Розумній людині будь-яка справа не страшна з комп’ютером)

 • роз, на, від, ком, впр, май, би, від, а, п’ю, рай, стра, ся, ав, но, уму, сті, тера.(Від майстра на бирайся вправності, а від комп’ютера – розуму)

 1. Завдання: скласти вірш про інформатику.


Журі оцінює команду, підбиває підсумки – рахує зароблену кількість балів, які потім будуть розділені між учасниками і виставлені у журнал). За запитання, на які команда не дала відповіді, відповідні оцінки отримують автори.


 1. Коли наука заявляє про себе, відразу добровольці шукають засновників, першовідкривачів та геніальних попередників. Хто висунув ідею та створив проект універсальної та програмованої машини? (У 1823 році англ. Математик Чарльз Беббідж)

 2. Назвіть ім’я жінки, яка з повним правом вважається першою жінкою – програмістом. (Герцогиня Ада Левлейс, дочка Байрона. На її честь названо мову програмування – АДА)


Ведучий: Отож, ми завершили нашу гру. Тепер члени журі підіб’ють остаточні підсумки і оголосять результат – скільки ж балів набрала команда, а скільки їхні суперники – колеги-учні.

А усім присутнім в цьому залі хочу нагадати,що

Ось минув старий вік...

І наблизився вік вже новий...

Ідучи кремянистим шляхом

До далеких вершин,

Так, ні за що, ні за що, ніколи

Не віддасть рід людський

Переваги своєї

У владу холодних машин.

На цьому я завершую нашу зустріч у клубі знавців. Дякую всім за увагу! До побачення! До нових зустрічей! (звучить музика)Схожі:

Позакласний захід з інформатики iconПозакласний захід з інформатики

Позакласний захід з інформатики iconПозакласний захід з
Поглибити і розширити знання учнів з інформатики. Розвивати пізнавальний інтерес, творчу активність, допитливість, логічне мислення....
Позакласний захід з інформатики iconПозакласний захід з інформатики «Брейн-ринг» 10-11 класи
Мета: зацікавити учнів інформатикою, встановлюючи зв’язки між інформатикою та іншими сферами життя; поглибити і розширити знання...
Позакласний захід з інформатики iconПозакласний захід з інформатики на тему: „Мої 12 балів”
Всіх запитань 12. Стійку оцінку учень може отримати після правильної відповіді на 4,8,12 запитання – відповідно „4”, „8”, „12” балів,...
Позакласний захід з інформатики iconКурсова робота позакласний захід. Лялькова вистава на німецькій мові

Позакласний захід з інформатики iconTема : позакласний захід з елементами інтерактивних технологій
Вед 1 : Thank you. Welcome to Australia. I think you’ll enjoy travelling around the country. We’ll point out the most interesting...
Позакласний захід з інформатики iconСценарій до Дня Незалежності України / О. П. Безніско // Виховна робота в школі. 2005. № С. 13-15
Арендарчук, О. А. Ми – українці : масовий захід / О. А. Арендарчук // Позакласний час. – 2004. – №1 – С. 36–37
Позакласний захід з інформатики iconКонкурс для учнів 3 кл. «В царстві кмітливості» Позакласний захід для учнів 5-6 кл. «Академія Веселих Наук»

Позакласний захід з інформатики iconПозакласний захід
У грі беруть участь 4 учні 10-х класів, виз­начені попередньо за їх бажанням чи призна­чені вчителем. На заході присутні вболівальники(учні...
Позакласний захід з інформатики iconПозакласний захід «Астроном і я»
Ведучий: сьогодні ми зібралися, щоб зрозуміти, яка цікава наука – астрономія, яке у неї і у нас майбутнє і з’ясувати, що ми знаємо,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи