Сценарій виховного заходу icon

Сценарій виховного заходу
Скачати 121.58 Kb.
НазваСценарій виховного заходу
Дата конвертації20.12.2012
Розмір121.58 Kb.
ТипСценарій виховного заходу
1. /Тютюнопал_ння Word.docСценарій виховного заходу


Нікотин – повільна

отрутаСценарій виховного заходу
Нікотин – повільна отрута

Мета: З’ясувати вплив нікотину і токсичного диму на організм людини; вчити дітей цінувати здоров’я, як основне багатство людини, запобігати шкідливим звичкам; формувати вміння робити самостійні висновки, самооцінку своєї поведінки; розвивати пам’ять, артистичні здібності учнів у вимові, дикції, співів, танців; фантазію у створені образів, декоративних костюмів; спонукати вести здоровий спосіб життя; виховувати бережливе ставлення до свого організму та негативне до тютюну.

Обладнання: плакати з написом:

 • «Тютюн завдає шкоди тілу, руй­нує розум, отупляє цілі нації» (О. де Бальзак).

 • «Від паління тупієш. Воно не­сумісне з творчою роботою» (Й. В. Гете).

 • «Палій пускає ворога у свої уста, який викрадає його мозок» (ан­глійське прислів’я),


дитячі малюнки по темі, костюми героїв, диск із фотографіями хвороб визваних тютюнопалінням, пам’ятка «Якщо ви вирішили кинути палити », диск з музикою.


Девіз: Отрута, що не діє відразу, не

стає менш небезпечною.

Г. Е. Лессінг


Звучить східна музика.

Ведучий {читає притчу про му­дреця). У сиву давнину, коли тютюн тільки-но завезли до Вірменії з дале­ких країн, біля підніжжя Арарату жив один добрий і мудрий старий. Він від­разу поставився вороже до цієї дур­манної рослини й переконував лю­дей не вживати її. Одного разу ста­рий побачив, що навколо чужоземних купців, які розклали товар, зібрала­ся юрба селян.

1-й купець. Божественний листок! Купуйте божественний листок!

2-й купець. Чудесний засіб! Зці­ляє від усіх хвороб!

Навколо купців збираються селяни, до них підходить мудрець.

Мудрець. Цей «божественний лис­ток» приносить людям і іншу користь: до будинку палія не залізе злодій, його не вкусить собака, він ніколи не по­старіє.

Купці з радістю подивилися на нього.

1-й купец ь. Ти правий, о мудрий старцю!

2-й купець. Але повідай усім про чудесні властивості «божественно­го листка».

Мудрець. Злодій не залізе до будин­ку палія тому, що той усю ніч каш­лятиме, а злодій не любить залазити до будинків, у яких не сплять. Через кілька років паління людина ослаб­не й ходитиме із ціпком. А який со­бака вкусить людину, якщо вона із ціпком?! І нарешті, вона не постаріє, тому що помре молодою.

Ведучий Відійшли селяни від купців, замисли­лися. А чи замислюється сьогоднішнi палii про шкоду нiкотину?

1. Цигарку взяв малий

хлопчина,

Як паровоз іде й димить.

Й не думає того дитина,

Що це страшна для неї

мить.

2. Він виробля погану звичку,
Бо вже звикатиме палить.
Здоров'ячко, як рукавичку,
Він може просто загубить.

3. Хворітимуть його легені,
Всі органи і голова,

А він стиска цигарку

в жмені

Та ще радіє і співа.

4. Бо думає, що хитрий дуже,
Що він усіх перехитрив,
До себе ставиться

байдуже,

І сто болячок вже нажив.

5. Але про це він ще не знає.
Не всі ще органи болять,

І знов цигарку витягає,

Бо хочеться дорослим

стать.

6. Та сильним, гарним він

не стане,

Бо зріст вповільнюватись став.

Усе, що в світі є погане,

Хлопчина в організм

запхав.

Звучить уривок із пісні «Дим сигарет з ментолом» групи «Ненсі».

Ведучий 21 листопада в усьому сві­ті відзначається День боротьби з тю-тюнопалінням, і ми зібралися, щоб розглянути цю проблему. Сьогодні на Землі палять 1,3 млрд осіб. Зада­ними ВООЗ, щорічно у світі через па­ління помирає 4 млн осіб. їх знище­но без авіації, артилерії, підводних човнів... Україна посідає перше міс­це у світі за кількістю паліїв. Вони зменшують тривалість свого життя на 22 роки. У нашій країні від раку леге­нів і верхніх дихальних шляхів поми­рає в працездатному віці в чотири рази більше чоловіків, ніж жінок. Якщо ми не зупинимо цей тютюновий конве­єр смерті, то до 2030 року від паління помиратимуть 10 млн осіб щорічно.

Ведучий: До нас сьогодні завітали незвичайні гості - Закон, Здоров"я, Природа і Бюджет. Давайте їх привітаємо.

(в кабінет проходять відповідно одягнені персонажі. За ними впевнено ідуть Тютюн, дві цигарки і запальничка, у них також відповідний одяг. Гості розміщуються за окремим столом.)

Закон:Дорогі діти. Разом зі своїми друзями я прийшов до вас. Ми вдячні за запрошення і раді вас вітати.

Учениця: Так, Ваша Честь. Ми дуже раді, що Ви знайшли для нас час і відгукнулися на наше запрошення.

Учень: Ми раді Вас вітати, але хто це з Вами? Ми, здається, їх не запрошували.

(Виконують танець сигарета, тютюн і запальичка)

Тютюн(зручно вмощується на стільці): А нас і не потрібно запрошувати. Дивні люди: запрошувати-не запрошувати. Діждешся від вас запрошення! Нас ніхто не запрошує,але ж і прогнати нас також не можуть.Чи не так?(зертається до своєї свити)

Свита: Так, так(кивають головами і зручно вмощіються на стільцях)

Сигарета.

Зовусь я друзі, Сигарета.

Дуже гарна, сильна, гожа,

Я знайома з цілим світом,

Обминати мене не гоже.

Мозок, серце я дурманю

Молодим та літнім людям

Незалежно від їх звання,

Слабаки, вам горе буде!

Закон: Що ж, до справи. Мої друзі занепокоєні. Їх турбує те, що ось такі непрохані гості інколи з вами товаришують.Але чи потрібне, чи корисне для вас таке товариство? Ми щось не впевнені.

Здоров"я(вбрання лікаря): Я ось маю запитання. Пане Тютюн, яку користь Ви приносите людям?

Тютюн:О, користь! Від нас велика користь, правда( звертається до Цигарок-ті радо кивають головами). По-перше: ми створюємо чудовий сірий густий смог. Нам навіть не хочеться розмовляти, ми тільки палимо і закутуємо все в тютюновий дим.

Здоров"я:Ось. Ви лише послухайте:"...сірий густий смок...". А чи відомо вам, що людина, яка палить, шкодить і собі, і оточуючим?

Тих, хто вдихає цигарковий дим називають пасивними курцями. Стан їхнього здоров"я страждає також. Дослідження довели,що пасивне паління і активне паління майже однаково небезпечні.

Тютюн: Та що  ви таке говорите? Чим це ми вам шкодимо? Кому може зашкодити оця тендітна Цигарочка (бере за руку цигарку)?

Здоров"я:Ось недавно у нас в гостях була Державна Цільова Програма. Вона нам повідомила дуже серйозні новини. Уявіть собі: в Україні від хвороб, пов"язаних з курінням, щорічно гине майже 100 тисяч осіб. А скільки дітей страждають від цигаркового диму? За висновками ВООЗ пасивне куріння у дітей є причиною бронхітів, пневмоній, приступів астми, інфекцій середнього вуха, серцево-судинних та неврологічних ускладнень. Ви погляньте( демонструє фото або плакати з наслідками впливу тютюну на органи людини) як страждає наш організм від куріння та тютюнового диму.( презентації легені курія, рак губи, рак гортані)

Тютюн: Вас послухати, то в усьому винен я з моїми дівчатками? Скажіть іще, що ми винні і в тому, що на вулицях буває брудно!

Природа:Так, винні.

Тютюн: Ось це вже занадто. Погляньте на нас. Ми одягнуті за останнім словом моди, нас складають в чисті білі коробки, нас прикрашають етикетками і наклейками.

Природа: Можливо ви найкраще одягнені, найліпше упаковані, найяскравіше оздоблені. Але куди дівається те, що від вас залишається? Недопалки і зім"яті коробки можна зустріти скрізь!

Тютюн: Можливо, можливо. Але ви б, пані Природо,не за нами слідкували, а за тим, щоб Ваші ліси пожежами не знищували! Інакше і в цьому звинуватите нас.

 Природа: А ви не відчуваєте своєї провини? Чи не ваші друзі-курці розкидають недопалки цигарок в сухі трави та листя? Залишають без нагляду вогнища в лісах? Чи не так?

Тютюн:(водить плечима) Щось мені тут не дуже подобається. І чому це до нас всі чіпляються з якимось звинуваченнями, ніби ми причина всіх бід? Іще скажіть, що ми у вас гроші відбираємо, що ми грабіжники. Ні, це вже занадто!

Бюджет: (перераховує в гаманці монети) Давайте порахуємо: Скільки грошей за місяць витрачає людина яка палить, якщо вона щодня купує пачку цигарок вартістю в 3 гривні? Ну ось-скільки грошей люди перепускають на дим. А могли б використати з користю для себе та інших.

Тютюн: Хто ви такий і про що ви говорите? Чи ви в цих справах розумієтесь?

Бюджет:О, кому як не мені розумітись в цій справі? Я-Бюджет.Я знаю все про гроші, мене не проведеш

Тютюн: Я ж кажу-щось тут не те. Як ви смієте нас в усьому звинувачувати. Пане , Закон, як ви дивитесь на все це?

Закон: Я не бачу ніяких порушень. І Здоров"я, і Природа, і Бюджет справедливо зауважують не лише Вашу невихованість, але й провину.

Тютюн: Це неподобство. Я буду звертатися до міжнародних інстанцій.

Закон: Так, так. На Вас там давно вже чекають.Я тільки-но спілкувався з однією вельмишановною пані, її звуть Рамкова Конвенція. Дуже приємна пані. Так ось, Рамкова Конвенція повідомила, що основна мета її діяльності полягає в " захисті нинішнього та прийдешніх поколінь від руйнівних наслідків для здоров"я людей споживання тютюну й впливу тютюнового диму. Вона вимагає забезпечення відповідних заходів для боротьби проти тютюну. Ці заходи підлягають здійсненню на національному, регіональному й міжнародному рівнях, для того щоб постійно та істотно скорочувати поширеність вживання тютюну й впливу тютюнового диму."

Тютюн: Це вже занадто! Пішли звідси. Нам тут не цікаво!

(рішуче прямує до виходу, за ним Цигарки та Запальничка. Раптом Запальничка перечіплюється і падає.)

Запальничка:Зачекайте на мене, друзі! ( Тютюн притишує ходу, Цигарки зупинились.) Ой, я, здається, поламалась.( плаче).

Тютюн: Та кому ти потрібна поламана? (рішуче прямує до виходу, Цигарки за ним. Виходять з кабінету. Запальничка не може підвестися, тихо плаче.)

Закон: От тобі і друзі (підходить до Запальнички, допомагає їй підвестись.Вона, накульгуючи, іде геть.)

До дітей: виявляється непроханих гостей можна призвати до порядку. А, можливо, хтось із вас жалкує за цією компанією?

Учні: Ні.

Закон: Чудово. Значить, ми приходили не даремно.

Ведучий : Тютюнопаління мовою цифр (учні говорять по черзі)

 • Смертельна доза нікотину для людини — 50—75 мл. Випалю­ючи 20—25 сигарет на день, лю­дина дістає смертельну дозу.

 • Кожні чотири хвилини у США помирає людина, смерть якої зумовлена палінням сигарет.

 • Палій живе на шість-вісім років менше, ніж його ровесник, який не палить. Причина одна — над­звичайно велика небезпека для здоров'я.

 • Масове, паління спричиняє ви­никнення, розвиток та усклад­нення перебігу ряду захворювань майже в третини населення зем­лі.

 • Палії щороку викидають в ат­мосферу 720 т синильної кисло­ти, 384 тис. т амоніаку, 108 тис. т нікотину, 600 тис. т дьогтю, понад 550 тис. т чадного газу та ін­ших складових частин тютюно­вого диму.

 • Загальна маса недопалків, ки­нутих де завгодно, досягає 2,52 млн т.

 • Щорічно у світі від тютюнопалін­ня гине 54 млн чоловік.

 • Учень, який палить, робить у 1,5 раза помилок більше, ніж до того, як почав палити.

 • Число серцевих скорочень під впливом паління збільшується на 30—40 ударів за хвилину.

 • Кожна цигарка містить 15 різних канцерогенних речовин, що ви­кликають рак.

 • Легені людини, яка випалює пач­ку цигарок кожен день протягом року, містять один літр смоли.

 • Кожна випалена цигарка вкоро­чує життя палія на 8 хвилин.

 • Причиною 19 % усіх пожеж з люд­ськими жертвами є сигарета.

 • 90 % паліїв визнають, що хотіли б кинути палити.

 • Канарейки помирають у тому домі, де палять.

 • Букет квітів у задимленій кімнаті зів'яне через пару годин

 • Птахи гинуть, якщо до їх дзьоба про­сто піднести паличку, змочену в ніко­тині. Однієї краплі чистого нікотину вистачить, щоб знищити трійку до­рослих коней масою до півтори тон­ни кожен. Для людини смертельна доза становить дві-три краплі.Ведуча 2: А чи звертали ви увагу, що палії – найбільш «кольорові люди». Вони вирізняються блідою, несвіжою, з ранніми зморш­ками шкірою обличчя, пожовкли­ми пальцями, червоними очима, тютюновим запахом з рота, від волосся, сиплим голосом.

Ведуча 1 Палій виглядає старше за свій вік. Як правило, у нього набряклі й крово­точиві ясна, рано починають руйну­ватися зуби, язик обкладений сірува­то-білим нальотом.

Ведуча 2: У паліїв згодом червоніє кінчик носа, вушні раковини, щоки, шкіра кистей і стоп на­буває багряно-синюшного відтінку. Сліди, залишені тютюновим димом, особливо помітні на обличчі жінок. У дівчаток блякне краса, з'являються ранні зморшки.

Ведуча 1. Тютюн пошкоджує не тільки зовнішні органи людини, a й внутрішні.


Ведуча 2: Наслідки тютюнопаління

(презентації хвороби визвані тютюнопалінням)


Ведуча 1:
З давніх-давен усі покоління захоплюються чарівним світом казок. Саме через них малеча дізнавалася про правду й кривду, добро і зло, любов і ненависть, і хотіла бути схожою на улюблених героїв.


Ведуча 2:
Пройшов час… І ми вже починаємо дивитися на світ казки іншими очима… До вашої уваги всім з дитинства відома казка

Ведуча 1:
В діда й баби був синок –
Славнозвісний Колобок.
Здоровенький був хлопчак,
Круглолиций молодчак.
Ведуча 2 :
Був привітний, добрий, милий
І до праці не лінивий.
Старших себе поважав,
Меншеньким допомагав.
Ведуча 1:
Ось і він – все скік та скок,
Котить лісом Колобок!
Ведуча 2:
Казка буде починатись
Нам же друже, час сховатись.
(виходять)
Колобок:(співає)
Я від баби втік, я від діда втік…
Тьху, ти… стара пісенька моя
Зараз нову знаю я.
(співає нову пісеньку)
Розумний, добрий Колобок,
Я по стежині скік і скок.
Здоров’я добре, славне маю
Бо не палю і не вживаю.
(чути голос)
Ой, у лісі хтось гукає,
Заблукав, чи щось шукає.
(виходить Вовк з Нікотином)
Вовк:
Колобок!!! Будь здоровенький!!!
Щось не бачились давненько.
Що по лісі ти блукаєш,
Може друзів ти шукаєш?
Ну а я, бач, друга маю,
З ним палю, і з ним гуляю.
Ми з цигаркою скрізь вдвох (обнімає Нікотина).
Чи закуриш, Колобок?
Колобок:
Не звикатиму палити
В лісі нічого диміти,
Що скажу своїй я нені
Як болітимуть легені,
Горло, бронхи, голова
Ой біда, тоді, біда.
Нікотин:
Хочеш ти здоровим бути?
Смішно навіть таке чути.
Ой, кумедна паляничка
Закурив би тишком нишком.
Вовк:
І для серця те потіха,
Тягне дим, як з того міха.
На дивак, поки прошу,
Я бабусі не скажу.
Колобок:
Як з цигаркою дружити,
Будеш ча-а-а-сто ти хворіти.
Той проблем багато має,
Хто так згубно зловживає.
В того зуби як пеньки,
В того плутані думки.
І того долає втома,
І проблеми в школі, в дома.
І хоча життя не миле
Кинути ж немає сили.
Вовк:
Кинути? Хіба проблема,
Це для мене не дилема,
Я вже кидав і не раз.
Колобок:
Й знову палиш? От так-раз!
Нікотин:
Палить він, бо він мужчина!!!
Ти ж печена гарбузина,
Геть з дороги, бо як дам
То закажеш й ворогам.
Колобок:
Вовче-друже, схаменися,
І довкола подивися,
Бо здоров’я не залізне,
Спохватишся – буде пізно.
Друга вибрав ти невдало,
Хіба звірів в лісі мало?
Вовк:
Сам розумний – розберуся,
З мене що? Вода як з гуся!
Колобок:
Треба звідси-бо втікати,
Вовку бач, на все начхати.
Побіжу скоріш від диму…
Чий то голос з лісу лине?

З вашої такої ласки,
Слухали ви нову казку.
Про шкідливість нікотину,
і токсину.
Ведуча2:
Казочка може й сумна,
Та мораль у ній одна:
Щоб рости нам день при дні,
Злу, біді ми скажем…
Всі:
Ні!!!!!!

Колобок: А чого ж ви, діти, хо­чете досягти в житті?

 • Сформувати себе як особистість.

 • Виглядати молодо й привабливо.

---Завжди бути в гарній спортивній формі.


---Народити й виростити здорових дітей.

---Бути самостійною людиною.

 • Не бути рабом шкідливих звичок.

Колобок: Не допустіть, щоб тютюн перешкодив вам реалізувати ваші можливості, і поставте жирну крапку, адже ваш вибір – ніколи не палити.


Я дихаю нині як слон,

хода

у мене

легка,

і ніч

пролетіла,

мов дивний сон,

без кашлю

і без плювка...

я став

дотепником, веселуном,

ну просто — душа товариства.

Я порожевів,

поповніло лице,

енергія

так і кипить.

Громадяни,

вас

цікавить рецепт?

Відкрить?

чи...

не відкрить?

повідомлю:

віднині — я

назавжди

кинув курить.


Обговорення пам’ятки «Якщо ви вирішили кинути палити »


Учитель: Розповідає притчу все у ваших руках
Схожі:

Сценарій виховного заходу iconОбґрунтування виховного заходу. Доцільність його проведення. Участь у виборі форми проведення заходу
Місце обраного виховного заходу в системі навчально-виховної роботи класу. Його зв'язок із навчальним матеріалом, з іншою діяльністю...
Сценарій виховного заходу iconСценарій виховного заходу "Голгофа України" (присвячений пам"яті жертв голодомору 1932-1933 років) Вступне слово вчителя
Сценарій виховного заходу “Голгофа України” (присвячений пам”яті жертв голодомору 1932-1933 років)
Сценарій виховного заходу iconСценарій виховного заходу, присвяченого творчості Т. Г. Шевченка
Обладнання: Святково прибрана світлиця. Портрет Тараса Шевченка, рушники, серветка
Сценарій виховного заходу iconСхема аналізу виховного заходу
Тзн; структурна схема заходу, чіткість, організованість. Злагодженість у проведенні заходу; раціональне використання часу
Сценарій виховного заходу iconСценарій виховного заходу Епіграф Просіть і дасться вам, шукайте і знайдете, стукайте і
Що таке молитва? Молитва це спілкування людини з Богом. Молитвою йому приносимо славу, любов, вдячність
Сценарій виховного заходу iconСценарій виховного заходу, присвяченого 70-річниці упа «Коли ви вмирали, вам сурми не грали…» Розробка заступника директора з виховної роботи
Святково прибрана сцена. На сцені Державний Герб України, Державний Прапор України, червоно-чорний прапор, напис «1942-2012», портрети...
Сценарій виховного заходу iconМетодична розробка виховного заходу «грінченко – наш земляк» Підготувала
Використання електронних засобів навчання, новітніх інформаційних технологій, які покладені в основу виховного заходу, дозволяють...
Сценарій виховного заходу iconСценарій для проведення позакласного заходу із світової літератури. Якщо урок краще проводити російською мовою, то для позакласного заходу зробила переклад на українську… Ведучий
Матеріал, дібраний до уроку, дуже добре підходить як сценарій для проведення позакласного заходу із світової літератури. Якщо урок...
Сценарій виховного заходу iconСценарій виховного заходу для учнів
Ведучий. Ось І минає вже зима. Із снігом І морозами, з веселими І дзвінкими колядками, щедрівками, іграми. А скільки цукерок, солодощів...
Сценарій виховного заходу iconПриблизна схема аналізу і самоаналізу виховного заходу
Оцінка актуальності даного заходу, його відповідності інтересам і віковим особливостям учнів
Сценарій виховного заходу iconВивчення творчості Ліни Костенко в школі. Посібник для вчителя
Ліни Костенко в 6 та 11 класі, уроки позакласного читання, сценарій виховного заходу, тестові завдання та зразки літературних диктантів....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи