Розпорядження від 04 квітня 2012 р. №94 смт. Рожнятів Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району icon

Розпорядження від 04 квітня 2012 р. №94 смт. Рожнятів Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району
Скачати 65.44 Kb.
НазваРозпорядження від 04 квітня 2012 р. №94 смт. Рожнятів Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району
Дата конвертації18.02.2014
Розмір65.44 Kb.
ТипРозпорядженняУКРАЇНА

РОЖНЯТІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 04 квітня 2012 р. № 94

смт.Рожнятів


Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району


Організація харчування дітей у загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах району здійснюється у відповідності до чинного законодавства та завдяки спільним діям керівників навчальних закладів, громадськості, батьків та місцевої влади щорічно якісно змінюється.

На початку року відділом освіти проведено конкурсні торги та укладено угоди з приватними підприємцями на надання послуг з гарячого харчування у навчальних закладах. Перелік постачальників був визначений на засіданні комітету з конкурсних торгів відділу освіти (у 2011 році проведено тендер на загальну суму 2,4 млн. грн.) та погоджений з головним санітарним лікарем Рожнятівського району (Ананєвич О.З.). Станом на 12 березня в усіх закладах освіти укладені договори щодо надання послуг з організації харчування учнів.

На початок цього навчального року у всіх 33 школах І-ІІ та І-ІІІ ступенів та у 14 дошкільних навчальних закладах організовано гаряче харчування. У шкільних їдальнях обладнано 2732 посадочні місця. У 7 школах І ступеня створено роздавальні пункти, які обслуговуються їдальнями шкіл свого мікрорайону.

На одне посадочне місце в середньому припадає 3,3 учня, що дозволяє охопити гарячим харчуванням всіх 8926 учнів, які навчаються у школах.

У дошкільних навчальних закладах охоплено 773 дітей без врахування контингенту Вербівського та Лоп‘янського дитсадків, які ще повністю не функціонують.

Забезпечується виконання державно-правових актів щодо охоплення гарячим харчуванням учнів початкових класів та дітей пільгового контингенту. Станом на 12 березня 2012 року мережа учнів, що харчуються за бюджетні кошти є такою: учні 1-4 класів – 3213 (98%), діти з малозабезпечених сімей – 308 (100%), діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування – 27 (100%). Не організовано гаряче харчування для 42 (1,3%) учнів, які навчаються у філіях Дубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Вільхівської ЗОШ І-ІІ ступенів та Гриньківської ЗОШ І ступеня ).

Середня вартість обіду для учнів у загальноосвітніх навчальних закладах складає 6 грн., для дітей-сиріт - 12 грн. Таким чином на безоплатне харчування учнів відділом освіти Рожнятівської РДА передбачено 3,734 млн. грн., що на 13 % більше порівняно з 2010 роком.

Середній показник вартості харчування у дошкільних навчальних закладах по району на одну дитину складає 9,8 грн., що не забезпечує виконання натуральних норм харчування дошкільнят.

На даний час матеріально-технічний стан усіх харчоблоків загальноосвітніх закладів району задовільний, хоча частина технологічного обладнання та меблі зношені. Протягом 2010-2011 рр. відділом освіти закуплено нове обладнання (електронні ваги – 2, легкорухомі візки - 1, лави для їдалень - 60, марміди двох страв - 2, мийки - 3, електричні плити - 7, столи кухонні - 1, столи для їдалень – 36, холодильне обладнання - 10) на суму 113 тис.грн. (сума вказана без ПДВ). Протягом січня – лютого 2012 року закуплено технологічне обладнання на суму 3035 грн. (електричні плити для Суходільської та Лугівської ЗОШ І-ІІ ступенів, електрична м‘ясорубка для Спасьської ЗОШ І-ІІІ ст. та пластмасова харчова бочка для Петранківської ЗОШ І-ІІ ст.)

Разом з тим, в організації харчування дітей мають місце серйозні недоліки і проблеми.

Зокрема не організовано як слід гаряче харчування учнів середнього і старшого шкільного віку. Керівники шкіл та педагогічні колективи не проводять відповідної роботи з батьками та учня з питань організації харчування школярів за рахунок коштів батьківської плати.

Зі сторони керівників закладів освіти та відповідальних за організацію гарячого харчування дітей несистематично приділяється належна увага якості приготуванню страв, наповнюваності порцій, дотримання встановленого меню.

Дуже рідко проводиться вітамінізація блюд та приготування для дітей перших страв.

Не приділяється належна увага здешевленню дитячого харчування за рахунок урожаю сільськогосподарських культур навчально-дослідних ділянок, шкільних садів та осінньої заготівлі на зиму овочів і фруктів.

Допускаються непоодинокі випадки придбання приватними підприємцями шкільних їдалень продуктів харчування за цінами, які вищі від середніх цін на продукти харчування.

Не завжди приділяється належна увага забезпеченню шкільних їдалень посудом та проведенню їх належного миття. Нерідко порушуються санітарно-гігієнічні вимоги щодо несумісності зберігання харчових продуктів в складських приміщеннях та холодильному обладнанні.

До цього часу не виконані вимоги по обладнанню в усіх школах медичних кабінетів та прийняття на роботу медичних сестер, функціональним обов‘язком яких є контроль за організацією гарячого харчування дітей.

Відділ освіти, керівники навчальних закладів та приватні підприємці, які займаються організацією харчування учнів ще недостатньо приділяють увагу зміцненню матеріально-технічної бази харчоблоків, оновленню меблів та естетичному оформленню шкільних їдалень.


Враховуючи зазначене, з метою забезпечення належних умов для харчування дітей та функціонування шкільних їдалень:


1. Роботу відділу освіти, керівників шкіл та дошкільних закладів, підприємців, сільських і селищних органів влади по організації повноцінного збалансованого гарячого харчування дітей визнати недостатньою.

2. Для усунення недоліків в організації гарячого харчування дітей, керівникам навчальних закладів забезпечити виконання наступних заходів .

2.1. Протягом квітня 2012 року на педагогічних радах шкіл визначити і обговорити конкретні заходи щодо поліпшення організації гарячого харчування дітей та підлітків.

2.2. Рекомендувати класним керівникам та органам учнівського самоврядування централізувати кошти, які виділяються батьками для харчування учнів, робити замовлення на приготування страв в їдальнях, проводити попереднє накриття столів.

2.3. Вжити невідкладних заходів по здешевленню гарячого харчування дітей за рахунок урожаю сільськогосподарських культур навчально-дослідних ділянок, шкільних садів та осінньої заготівлі на зиму овочів і фруктів.

2.4. Встановити щоденний контроль за дотриманням меню, якістю і різноманітністю приготування страв, наповнюваністю порцій, дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.

2.5. Здійснюватиконтроль за придбанням орендаторами шкільних їдалень сертифікованих продуктів харчування за цінами не вищими від середньообласних ринкових.

2.6. У меню дитячого харчування більше вводити приготування перших та вітамінізованих страв.

3. Відділу освіти райдержадміністрації (О.Слабінога):

3.1. Переглянути та збільшити виділення коштів на придбання і оновлення технологічного обладнання харчоблоків, меблів та естетичне оформлення їдальнях залів.

3.2. Встановити чіткий контроль за діяльністю керівників шкіл щодо ефективного використання земель навчально-дослідних ділянок, шкільних садів та заготівлю на зиму овочів і фруктів на зимовий період.

3.3. До 1 липня 2012 року забезпечити проведення конкурсних торгів по закупівлі послуг харчування учнів Берлогівської ЗОШ І-П ст., Брошнів-Осадської ЗОШ І-Ш ст. на вересень-грудень 2012 року та укладення відповідних договорів.

3.4. На засіданнях колегій відділу освіти щорічно аналізувати стан гарячого харчування дітей, виконання тендерних угод з боку приватних підприємців, які забезпечують харчування дітей.

3.5. Щорічно збільшувати кошти на безкоштовне харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій у зв’язку із зростанням ринкових цін.

4. Приватним підприємцям, які забезпечують гаряче харчування учнів:

4.1. Постійно забезпечувати виконання тендерних угод щодо організації гарячого харчування школярів.

4.2. Закуповувати продукти харчування за цінами не вищими за середні ринкові.

4.3. Забезпечувати належне зберігання продуктів у складських приміщеннях та у холодильному обладнанні.

4.4. Систематично урізноманітнювати меню дитячого харчування, готувати перші та вітамінізовані страви та здійснювати спеціальне харчування дітей, які перебувають на диспансерному обліку.

4.5. Постійно підтримувати належний санітарний стан харчоблоків та їдальнях залів.

4.6. Для здешевлення і поліпшення якості харчування дітей використовувати урожай сільськогосподарських культур навчально-дослідних ділянок, шкільних садів та заготовлені школою овочів і фруктів на зимовий період.

5. Сільським і селищним головам:

5.1. У дошкільних навчальних закладах збільшити середній показник вартості харчування до рівня, який би повністю дозволив забезпечити виконання норм харчування.

5.2. Доукомплектувати харчоблоки ДНЗ технологічним обладнанням.

6. Головному лікарю ЦРЛ (О.Монюку) та начальнику відділу освіти (О.Слабінога) :

6.1. Забезпечити школи відповідно до вимог розпорядження голови райдержадміністрації від 31.12.2012 року № 427 медичними сестрами, організувати їх навчання та включити у їх функціональні обов’язки контроль за якістю та ефективністю харчування учнів.

7. Головному лікарю Рожнятівської санітарно-епідеміологічної служби (О.Ананєвич) постійно здійснювати контроль за якістю та калорійністю готової їжі, дотримання питного режиму, санітарно-гігієнічних вимог та облаштуванням і утриманням шкільних їдалень і роздаткових пунктів.

8. Координацію роботи та узагальнення інформації щодо виконання розпорядження покласти на відділ освіти райдержадміністрації.

9. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації В.Майбороду.


Голова районної

державної адміністрації М.ФіліповичСхожі:

Розпорядження від 04 квітня 2012 р. №94 смт. Рожнятів Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району iconНаказ №122 Про забезпечення належних умов для харчування дітей та функціонування шкільних їдалень
Рожнятівської районної державної адміністрації №94 від 4 квітня 2012 року «Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та...
Розпорядження від 04 квітня 2012 р. №94 смт. Рожнятів Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району iconНаказ №144 Про забезпечення належних умов для харчування дітей та функціонування шкільних їдалень
Рожнятівської райдержадміністрації «Про хід виконання рішення колегії рда від 04. 12р. №94 «Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх...
Розпорядження від 04 квітня 2012 р. №94 смт. Рожнятів Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району iconНаказ №516 Про організацію харчування дітей в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах
Про організацію харчування дітей в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах
Розпорядження від 04 квітня 2012 р. №94 смт. Рожнятів Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району iconРішення колегії смт. Володарка >22. 01. 2009 Протокол №1 Про організацію харчування у загальноосвітніх навчальних закладах району
Заслухавши та обговоривши довідку “Про організацію харчування у загальноосвітніх навчальних закладах району ”, колегія
Розпорядження від 04 квітня 2012 р. №94 смт. Рожнятів Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району iconПротокол №1 засідання Громадської ради при Краснокутській райдержадміністрації
Про організацію харчування дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району
Розпорядження від 04 квітня 2012 р. №94 смт. Рожнятів Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району iconПро затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22. 11. 2004 №1591 “Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих...
Розпорядження від 04 квітня 2012 р. №94 смт. Рожнятів Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району iconПро затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.
Затвердити Інструкцію з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, додається
Розпорядження від 04 квітня 2012 р. №94 смт. Рожнятів Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району iconПро затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.
Затвердити Інструкцію з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, додається
Розпорядження від 04 квітня 2012 р. №94 смт. Рожнятів Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району iconПро посилення контролю за станом харчування в дошкільних навчальних закладах
Вивчити стан організації харчування у дошкільних навчальних закладах Вінницького району в період з 21 листопада по 21 грудня 2012...
Розпорядження від 04 квітня 2012 р. №94 смт. Рожнятів Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району iconНаказ №123 Про організацію роботи в дошкільних навчальних закладах Хмельницького району в літній період
«Про організацію роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період» та з метою належної організації функціонування дошкільних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи