Профілактика захворювання на педикульоз Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему! Воші пов’язані з людиною з давніх часів. icon

Профілактика захворювання на педикульоз Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему! Воші пов’язані з людиною з давніх часів.
Скачати 37.63 Kb.
НазваПрофілактика захворювання на педикульоз Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему! Воші пов’язані з людиною з давніх часів.
Дата конвертації10.08.2013
Розмір37.63 Kb.
ТипДокументи

Профілактика захворювання на педикульоз


Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему!


Воші пов’язані з людиною з давніх часів. Перші повідомлення про них зустрічаються в повідомленнях Аристотеля (ІV сторіччя до н.е.). засохлі воші були знайдені в давніх захороненнях людини: у єгипетських, перуанських та індейських мумій. Воші також були знайдені на муміфікованих останках людей у Гренландії та на Алеутських островах. Майже за 500 років до н.е. Геродот писав, що в єгипетських жреців та писарів завжди були поголені голови, “... щоб ніяка воша не змогла причепитися до них, коли вони служать богам”. З цією ж метою голили голови та підборіддя фараони, царі та вельможі в Давньому Єгипті, Вавілонії та Ассирії.

^ В Європі спалахи педикульозу регулярно спостерігаються протягом останніх 200 років.


Збільшення кількості хворих на педикульоз спостерігається тоді, коли люди живуть скупчено та (або) в антисанітарних умовах, наприклад, під час війн, катастроф. Існує гіпотеза, що вошами легше заразитися нервовій, постійно схвильованій людині. Іноді це пов’язують із зміною запаху людини у стані постійного стресу.


Треба знати, що педикульоз – паразитарне захворювання шкіри та волосся. На людині може паразитувати головна, платтяна та лобкова воша. Відповідно до цього відрізняють педикульоз головний, платтяний та лобковий. Може також виникати змішаний педикульоз, коли є зараження декількома видами вошей. Воші харчуються кров’ю хазяїна, а яйця (гниди) приклеюються до волосся, платтяна воша відкладає яйця у складках одягу, рідше приклеює до волосся на тілі людини).


^ Лобкова воша мешкає на волоссі лобку, брів, повік, усів, під пахвою. При значній кількості паразити розповсюджуються на всій нижній частині тулуба, особливо на животі. Після укусів залишаються характерні синюшні сліди. Збудників хвороби не переносить. Живе до 26 днів. Без тіла людини гине через 10-12 годин.


^ Головна воша мешкає та розмножується у волосяній частині голови. Життєвий цикл від яйця (гниди) до дорослої особи 25-35 днів, за життя відкладає до 140 яєць. Без тіла людини гине через добу. Переносить збудників сипного тифу. Живе до 38 днів. Відкладені яйця (гниди) приклеює до волосся.


^ Платтяна воша мешкає у швах білизни та одягу, де відкладає яйця, які приклеюються до тканини, а також до волосся на тілі людини. Середня тривалість життя воші 35-45 днів. Протягом життя відкладає до 400 яєць. Без тіла людини живуть 2-3 доби, а при зниженні температури до 7 діб. Переносить сипний тиф. Живе до 48 днів. При температурі повітря 27 градусів може рухатися зі швидкістю до 35 см/хв. Живе на одягу. На тіло хазяїна переходить тільки для смоктання крови. Укушення воші безпечне. Збудники тифу знаходяться в кишечнику паразиту. Зараження людини відбувається під час потрапляння фекалій воші або останків роздавленої воші до рани на тала людини.

Зараження платтяними та головними вошами відбувається під час контакту з людьми, які хворі на педикульоз, в колективі, місцях скупчення людей (транспорті, басейні, під час проведення різноманітних заходів). Лобкові воші передаються під час інтимних контактів.


Основними симптомами педикульозу є:

 • зуд, що супроводжується розчісуванням місця укусів;

 • невеликі сіро-блакитні плями на шкірі;

 • наявність гнид на волоссі.

Від моменту зараження до перших ознак хвороби минає декілька тижнів. Також на місцях розчісування укусів можуть з’являтися гнійничкові захворювання шкіри.


Якщо Ви виявили у дитини воші:

 • купіть в аптеці засіб для обробки від педикульозу;

 • обробіть волосяну частину голови дитини цим засобом відповідно до інструкції;

 • ретельно вимийте дитину з використанням дитячого милу чи шампуню. Хлопчиків можливо остригти наголо.

 • Надалі виберіть руками або вичешіть частим гребінцем загиблих паразитів та гнид. Для легкого зняття гнид необхідно змочувати волосся в розчині, приготованому з рівних частин води та 9% столового оцту.

 • Ополосніть волосся теплою водою.

 • Переодягніть дитину в чисту білизну та одяг.

 • Прокип’ятіть білизну та речі дитини оремо від інших речей членів родини, пропрасувати їх праскою з використанням пари.

 • Ретельно огляньте всіх членів родини. При необхідності обробіть голови засобом від педикульозу.

 • Повідомте про ситуацію медичну сестру дитячого закладу, яке відвідує дитина, для проведення комплексу протипедикульозних заходів у ньому.

 • ^ Повторіть огляд дитини та всіх членів родини через 7, 14, 21 день та проведіть необхідні повторні обробки до повного видалення паразитів та гнид.

Не труїть вошей керосином, дихлофосом або іншими отруйними речовинами: надто багато шкоди можна завдати організму людини цими засобами!


Для профілактики педикульозу необхідно:

 • щоденно митися;

 • міняти натільну білизну та постіль (по мірі забруднення);

 • регулярно прибирати приміщення;

 • не допускати передачу особистого гребінця іншим людям для розчісування;

 • додержуватися правил особистої гігієни;

 • своєчасно підстригатися та щоденно розчісувати волосся особистим гребінцем.


Щоб запобігти зараження на педикульоз, треба постійно дотримуватися правил особистої гігієни!


Підготувала: вчитель основ здоров’я СЗШ № 4 Лєбєдєва Ірина ВалеріївнаСхожі:

Профілактика захворювання на педикульоз Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему! Воші пов’язані з людиною з давніх часів. iconПам’ятка для батьків щодо профілактики грипу Шановні батьки, наприкінці січня – початку лютого в нашому регіоні підвищується рівень захворювання на грип! Ми хочемо ще раз звернути увагу на вашу обізнаність щодо цього захворювання! Клінічні ознаки грипу
Шановні батьки, наприкінці січня – початку лютого в нашому регіоні підвищується рівень захворювання на грип! Ми хочемо ще раз звернути...
Профілактика захворювання на педикульоз Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему! Воші пов’язані з людиною з давніх часів. iconПрофілактика педикульозу
Хворіють на неї всі прошарки населення та всі вікові групи незалежно від соціального статусу та матеріального стану. Заразитись можна...
Профілактика захворювання на педикульоз Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему! Воші пов’язані з людиною з давніх часів. iconРішення обласної протиепідемічної комісії та з метою недопущення поширення епідемії грипу, гострих респіраторних захворювань звертаємо Вашу увагу на необхідність
Проведення своєчасної роз’яснювальної роботи серед дітей та учнівської молоді, педагогів щодо шляхів розповсюдження захворювання...
Профілактика захворювання на педикульоз Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему! Воші пов’язані з людиною з давніх часів. iconТренінгові заняття: «Профілактика вживання алкоголю в підлітковому середовищі»
Сьогодні ми розкажемо вам про алкоголь та розвіємо міфи, що склалися навколо цього захворювання
Профілактика захворювання на педикульоз Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему! Воші пов’язані з людиною з давніх часів. iconДеякі передумови розробки І організації візуального едукаційного середовища останнім часом в гуманітарних науках спостерігається інтенсивне зростання дискурсу, що оперує поняттям «середовище»
Останнім часом в гуманітарних науках спостерігається інтенсивне зростання дискурсу, що оперує поняттям «середовище», і перш за все...
Профілактика захворювання на педикульоз Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему! Воші пов’язані з людиною з давніх часів. iconЧому виникає плоскостопість. Профілактика пласкої стопи. В дитини плоскостопість?
Плоскостопість вважається одним із найбільш розповсюджених захворювань у дітей. По статистиці, цей діагноз ставлять кожній третій...
Профілактика захворювання на педикульоз Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему! Воші пов’язані з людиною з давніх часів. iconПротокол надання медичної допомоги хворим на альвеококоз
Альвеококоз відноситься до біогельмінтозів і являє собою захворювання, яке виникає у дітей і дорослих. Захворювання триває протягом...
Профілактика захворювання на педикульоз Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему! Воші пов’язані з людиною з давніх часів. iconПроблеми пов’язані з увагою
Більшість дітей активні від природи І часто бувають не в змозі надовго зосереджуватись на якісь одній справі. Наступні типи поведінки,...
Профілактика захворювання на педикульоз Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему! Воші пов’язані з людиною з давніх часів. iconМетодика реструктуризації
Криза платежів, яка збільшується останнім часом, привела до дестабілізації роботи в багатьох галузях народного господарства, не надходження...
Профілактика захворювання на педикульоз Шановні батьки! Останнім часом медики фіксують збільшення кількості захворювання дітей на педикульозу (вошивість), тому сьогодні ми звертаємо Вашу увагу на цю проблему! Воші пов’язані з людиною з давніх часів. iconЗвертаємо Вашу увагу, що при проведенні ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії (2009 2010 н р.)
Звертаємо Вашу увагу, що при проведенні ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії (2009 – 2010 н р.)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи