Текст диктанту для IV класів icon

Текст диктанту для IV класів
Скачати 41.91 Kb.
НазваТекст диктанту для IV класів
Дата конвертації17.12.2012
Розмір41.91 Kb.
ТипДокументи
1. /Матер_али та тексти диктант_в_проф_лактика сказу/Потр_бно знати так_ правила..doc
2. /Матер_али та тексти диктант_в_проф_лактика сказу/ТЕКСТИ ДИКТАНТ_В.doc
3. /Матер_али та тексти диктант_в_проф_лактика сказу/Що треба знати про сказ.doc
4. /Матер_али та тексти диктант_в_проф_лактика сказу/правила поводження зтваринами.doc
Заразна хвороба людей і тварин, передається головним чином, при покусах хворими на сказ тваринами
Текст диктанту для IV класів
Хижі звірі вовки, лисиці, єнотовидні собаки, куниці, борсуки сільськогосподарські тварини
Управління ветеринарної медицини в м. Біла Церква Білоцерківська державна лікарня ветеринарної медицини в м. Біла Церква інформує – обережно сказ !!! Сказ – заразна невиліковна хвороба людей І тварин, передається головним чином, при покусах хворими на сказ тваринами.

ТЕКСТ ДИКТАНТУ ДЛЯ IV КЛАСІВ

   Діти поверталися зі школи. Юра підійшов до хвіртки свого  подвір'я і побачив якесь цуценя. Він нахилився, хотів погладити. Цуценя вкусило Юру за руку. Про це Юра нікому сказав.

   Через два тижні він захворів і вмер. Лікарі встановили, що хлопчик був хворий на сказ. Від сказу ліків немає. Xлопчика могло врятувати своєчасне щеплення.

Якби Юра сказав, що його вкусила собака, то мама або вчитель повели б його до лікарні і він би не захворів. Школярі! Не грайтеся з тваринами, особливо бездоглядними. Якщо тебе вкусила собака, кішка або інша тварина, на твою шкіру попала їх слина, негайно повідом про це дорослих.

   Лікарі зроблять тобі щеплення, ти не захворієш на сказ.

Розділові знаки у складнопідрядних реченнях продиктувати.

    Примітка: Текст диктантів через учнів довести до відома батьків.

 


 

ТЕКСТ ДИКТАНТУ ДЛЯ V КЛАСУ

 

   Що треба знати про захворювання на сказ

   Школяра Юру Іванова вкусила бездоглядна собака. Рана на пальці була незначною. Юра не пішов до лікаря і нікому не сказав про цей випадок. Минуло сорок днів. Хлопчик захворів і помер. Лікарі встановили, що він буз хворий на сказ. Від цієї хвороби рятунку немає. Якби Юра зразу після укусу розповів про це батькам або вчителеві, його негайно пове­ли б до лікаря.

   Лікар призначив би щеплення і врятував хлопчика.

   Школярі! Не грайтеся з кішками, собаками, не чіпайте ди­ких тварин — лисиць, білок, борсуків. Якщо тебе вкусить або ослинить собака, кішка чи якийсь хижак, негайно повідом про це дорослих.

   Вимагай, щоб тебе терміново доставили в лікарню.

    Примітка: Текст диктантів через учнів довести до відома батьків.

 


 

ТЕКСТ ДИКТАНТУ ДЛЯ VI —VII КЛАСІВ

   Хлопчики повертались зі школи додому. Раптом вони поба­чили, як з лісу до села помалу пересувався єнот. Сергійко першим підбіг до пухнастого звіра, схопив його на руки. Почав гладити. Сергійко подумав, що єнот поранений. Але звір був хворий на сказ. У нього відбирало кінцівки, тому він пересувався поволі. Невдячний хижак вкусив Сергійка за ру­ку. Хлопчики покинули єнота.

   Про випадок Сергійко не розповів ні вдома - ні в школі. Ми­нуло два тижні. Хлопчик захворів на сказ і вмер. Від цієї хвороби ліків немає. Хворий єнот заразив хлопчика своєю слиною, в якій був вірус сказу.

   Єдиним рятунком від "захворювання на сказ є своєчасне щеплення- Якби Сергійко повідомив батьків або вчителя, йо­го обов'язково врятували б від смерті.

   Школярі! Не грайтеся з собаками, кішками, не чіпайте хи­жаків (лисиць, єнотів, білок). Ці тварини є джерелом захво­рювання на сказ.

   Якщо ж вас покусала чи ослинила якась підозріла тварина- обов'язково повідомте батьків і вчителя.

Вимагайте, щоб вас негайно повели до лікаря. Про бродя­чих тварин повідомляйте ветеринарним спеціалістам, вчите­лям, працівникам селищних, сільських Рад депутаті« трудя­щих.

    Примітка: Текст диктантів через учнів довести до відома батьків.

 

 


 

ТЕКСТ ДИКТАНТУ ДЛЯ УЧНІВ VIII-ХI КЛАСІВ

Це могло не трапитись

   Ясного літнього дня кілька хлопчиків гралися в яру за се­лом у гру, яка називалась «В бою потрібні лише відважні». Раптом «розвідник» Саша — учень першого класу, який гос­тював у бабусі на канікулах, — побачив руде лисеня.

   Хижачок лежав на піску і не втікав від хлопчика. Задні кінцівки у нього були паралізовані. Сашко зрадів трофеєві, схопив, лисичку на руки і поніс до бабусі. Вдома намагався нагодувати але лисеня від їжі відмовлялось. Тоді Саша почав засувати хліб лисичці в рот. Невдячна тваринка укусила хлопчика за палець. Він сказав про це бабусі, але вона не звернула уваги, ранку залила йодом, а до лікаря не зверну­лась . Наступного дня лисичка здохла. Бабуся про це не пові­домила ні ветеринарних працівників, ні лікаря.

   Скінчились канікули. Тато забрав Сашу додому, в Київ. Там його чекала рідна школа, перший дзвоник. Та лише два тижні хлопчик посидів за партою. Він захворів хворобою від якої немає рятунку. Джерелом хвороби була хвора на сказ лисиця. Збудник сказу був у слині хижака.

   Вчені світу ще не винайшли лікування від сказу. Захворіти цією хворобою — значить вмерти. Але попередити її вдалося великому французькому вченому Луї Пастеру. Він винайшов вакцину, якою користуються медичні працівники всього світу. Завдяки цій вакцині врятовано життя мільйонам людей, яких покусали хворі на сказ тварини. Сашу теж можна було врятувати, якби бабуся вчасно звернулася до лікаря.

   Сказом хворіють всі теплокровні тварини і птахи. Носієм вірусу сказу в природі є хижаки – вовки, єноти, лисиці, борсуки. Ці хворі тварини йдуть до населених пунктів, кусають домашніх тварин – собак, котів, велику рогату худобу, коней, а також людей, розповсюджуючи сказ. Особливо небезпечні є бродячі собаки, коти, тому, що вони не на прив’язі і не щеплені проти сказу. Під час свого мандрування вони можуть зустрітися з дикими хижаками і заразитися від них. А повернувшись у населені пункти заражають людей і свійських тварин.

   При укусі цими тваринами та при будь-якому захворюван­ні домашніх тварин негайно повідомляйте ветеринарних спе­ціалістів, медичних працівників, працівників сільської Ради!

   Людині, яку вкусила чи ослинила будь-яка тварина, потріб­но негайно звернутись до лікаря, щоб уберегти себе від ска­зу.

    Примітка: Текст диктантів через учнів довести до відома батьків.Схожі:

Текст диктанту для IV класів iconТворчі завдання з української мови для учнів 3-4 класів
Прочитай слова і подумай, на яку тему можна скласти з них текст. Побудуй з поданих слів у рядку речення. Прочитай їх. Це окремі речення...
Текст диктанту для IV класів iconТекст диктанту (9 клас) Дільничний інспектор міліції
У зв’язку з цим Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України листом від 12. 12. 2012 року №1/9-897 рекомендує запланувати...
Текст диктанту для IV класів iconУрок №2 Тема. Поняття про амфотерні гідроксиди та оксиди
Д.І. Менделєєва; таблиця розчинності, відповіді для перевірки графічного диктанту
Текст диктанту для IV класів iconТекст. Вправа 1
Прочитай текст. Визнач тему і мету тексту. Відшукай і підкресли слова для розкриття теми
Текст диктанту для IV класів icon1. 02. 11 Твір І текст
Текст – це лише графічно-знакова фіксація твору. Тобто твір явище дух, а текст – матеріальне
Текст диктанту для IV класів icon1. 02. 11 Твір і текст
Текст – це лише графічно-знакова фіксація твору. Тобто твір явище дух, а текст – матеріальне
Текст диктанту для IV класів iconДиктанту, переказу

Текст диктанту для IV класів icon11листопада вихованці сзш І ііі ступенів смт Шкло активно долучилися до відзначення Дня української писемності та мови
З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови учителі школи Фітель Н. І. та Козак М. І. ініціювали написання...
Текст диктанту для IV класів iconКнига для чтения по истории нашей Родины (с 1670 по 1945 год) [Текст] / Пособие для учащихся 5 кл. 2-е изд., дораб/ С. П. Алексеев. М.: Просвещении,1991. 206 с
Адамович, А., Я из огненной деревни…[Текст] / А. Адамович, Д. Гранин, Я. Брыль, В. Колесник. М.: Советский писатель, 1991. 720с
Текст диктанту для IV класів iconСценарій першого уроку для учнів 9-11 класів
Урок може бути проведений одночасно для всіх учнів 9-11 класів, або для паралелей класів у актовій залі, читальній залі бібліотеки...
Текст диктанту для IV класів iconДля 10-11 Для 8-9 Порівняння критеріїв
Критерії для 8-9 класів змінені за орієнтовним рівнем знань учнів. Зменшені бали за критерії, які складають для 8-9 класів важкий...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи