Тема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета icon

Тема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета




Скачати 53.46 Kb.
НазваТема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета
Дата конвертації03.02.2013
Розмір53.46 Kb.
ТипДокументи

Тема: С. Носань « Ялинка», О Олесь «Ялинка». (слайд 1)


Мета: вдосконалювати навички виразного читання, уміння швидко орієнтуватися в тексті, добирати правильну інтонацію, збагачувати словник учнів;

розвивати зв’язне мовлення та образне мислення;

виховувати спостережливість, любов до природи, привчати дітей до мудрого використання багатств природи. (слайд 2)


Обладнання: мультимедійна дошка,проектор


Хід уроку

I.Організаційна частина


1.Привітання

Любі друзі! У наш клас

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час.

Гостей посмішкою й миром.

Ми вам раді добрі люди,

І вітаєм щиро вас.

Та запрошуємо ласкаво

На урок у 2 клас.

^ 2. Психологічний настрій.


- Діти, подивіться один на одного, всміхніться. Молодці! У вас гарний наст-

рій, бачу ви налаштовані на плідну працю на уроці. Отже ,розпочинаємо

урок. А на уроці ми будемо…

Уважні

Розумні

Організовані

Кмітливі (слайд 3)


Вчитель.


Девізом нашого уроку будуть слова, які ми зараз прочитаємо

Діти хором читають девіз.(слайд 4)

Хто багато читає,

Той багато знає.

Хто швидко читає,

Той багато зробити встигає.


^ II. Мотивація навчальної діяльності

1. Мовно-читацька розминка


Зараз проведемо мовно-читацьку розминку.

2.Перша вправа «Артикуляційна зарядка» (слайд 5) Де ж нас пустунчик-язичок?

^ Заховався за біленький тинок,

Ліг на бочок і мовчок,

А ми зараз його розбудимо.


- Поплямкайте губками.

-Поклацайте зубками.

-Продзижчіть як комарик.

-Продирчіть як трактор.

- Прошуміть як вітерець.

-Посичіть гускою.

- Молодці!


^ 3.Стежинка чистомовок та скоромовок.


-А зараз стежинка чистомовок та скоромовок. (слайд 6)


-Ок-ок-ок-у нас цікавий урок.

- Ень- ень-ень-холодний морозний день.

- Ні- ні- ні- в класі в нас розумні учні.

Уть- уть- уть- нас цікаві твори ждуть.


-Вивчимо нову скоромовку, промовляючи її повільно, нормально, швидко.(слайд 7)


^ До Уляни- донечки

Заглядає сонечко.

Уставай раненько,

Умивайсь гарненько.


-Молодці.


III.Перевірка домашнього завдання. (слайд 8)


Те, що вчили – пригадаєм,

Поміркаєм, прочитаєм.


^ 1.Гра «Упіймайте спонукання».


(за віршем Д. Павличка «Звернення».)

Учні першого варіанту читають вірш хором.

Учні другого варіанту «ловлять» оплеском спонукання.


^ 2.Виразне читання учнями вірша «Синички на снігу».


3.Фронтальне опитування.


-Що сказано про життя синичок взимку?


4.Читання вірша «Сама собою річка ця тече». –З чим порівнює хлопчик річечку, а з чим- свою любов до неї?

^ IV .Повідомлення теми уроку.


-Що ми вчитимем, щоб знати

Слід порядок букв міняти,

І, що вийде прочитати. (слайд 9)


їтьСто ан сіузліс каялин ямо- ен байзруте її!


(Стоїть на узліссі ялинка моя- не зрубайте її !).(слайд 10)


-Про що ж ітиметься на уроці?


Сьогодні на уроці ми:


- навчимося виразно читати, аналізувати прочитане, виділяти головне.

^ V. Вивчення нового матеріалу.


Людина є частина природи. Це добре відчували наші предки. Вони обожнювали при-роду, оспівували її у віршах, піснях, казках. А вона чарувала, хвилювала людину своєю неповторною красою.


І на сьогоднішньому уроці ми познайомимося із оповіданням Сергія Носаня «Ялинка»


та віршем Олександра Олеся «Ялинка». (слайд 11).


^ 1.Опрацювання оповідання С. Носаня «Ялинка». (слайд 12).


А ця ялинка –наша гостя .

І прийшла всіх нас вітати.

Що ми вмієм- хочем знати ,

Що не вмієм- научати.

Принесла нам лист із лісу.

Хто писав його- не знаю.

Бо сніжок присипав букви.

Може, разом розгадаєм.(слайд 13)


^ Ми ра*дість в*м да*уєм,

Ми росте*о для вт*хи. Не руб*йте, не губ*ть

Н*с за*ади с*іху.

К*ли р*к Но*ий спі*ить,

Бі*не с*рце в нас трем*ить.(слайд 14)


-Хто ж надіслав цього листа?

-Чому тремтить серце в ялинок саме перед Новим роком?

-Які почуття переживають ялинки?


^ 2. Читання оповідання вчителем.


-Яка розмова відбулася між автором розповіді та лісником?


3.Словникова робота.(слайд 15).


Пояснення значення слів.


Погомоніли, нищити, щонайменше, смітник.


^ 4. Читання оповідання мовчки.


5. Робота над аналізом змісту оповідання.


- Прочитайте виділені речення. Подумайте , чи передають вони основну думку твору.

А ви погоджуєтеся з думкою лісника?


^ 6. Читання «День і ніч».


Зверніть увагу на розділові знаки, бо це вам знадобиться при виконанні наступного завдання.


7. Вибіркове читання.


-Знайдіть питальні речення і прочитайте їх з відповідною інтонацією.

-Знайдіть речення, що є окличними. Прочитайте.


^ 8. Розвиток зв’язного мовлення.


-Продовжте речення.

«Робити по-людські це- … .»

«Чинити не по-людські-це… .»


-Гадаю і нам варто прислухатися до цих мудрих порад і ставитися до природи, до матінки-землі з любов’ю.


^ VI. Фізкультхвилинка.(слайд 16)

VII. Опрацювання вірша О. Олеся «Ялинка».(слайд 17)


1.Читання вірша вчителем.


-Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?

-З ким зустрівся хлопчик в лісі?


^ 2.Вправа «Губи на замку».

Читаємо мовчки, ворушити губами заборонено.

-Чому зайчик напав на хлопчика?

-На що схожий вірш?


3.Словникова робота. (слайд 18).


Ледащо, плиг, нізащо.


4. Читання ланцюжком .


^ 5.Читання «Буксиром».


6.Читання «Дощиком».


7.Зіставлення прочитаних творів.

-Ми прочитали одноіменні твори. Скажіть ,що об’єднує ці твори?(слайд12)


VIII. Підсумок уроку.(слайд 20).


^ 1. Вправа «Мікрофон».


-З якими творами ви познайомилися?

-Чого вони нас вчать?

-Що ви можете запропонувати взамін пишного деревця на Новий рік, щоб було гарно і святково.(Прикрасити штучну ялинку, створити новорічну композицію, зробити букетик з гілочок ялини чи сосни.)


Отже, природа-наш дім, і її треба берегти.

^ 2. Гра «Добавляночка». (слайд 21).


Щоб ялинок не …( рубати),

Треба штучні …. (купувати),

Ці красуні разом з …(нами)

Можуть рік Новий …(стрічати).

Можна гілочку …(зірвати)

Та гарненьку … (прибрати).

І тоді такі …(ялинки)

Будуть справжні …(веселинки). (слайд 22)


IX.Домашнє завдання.(слайд 23).


1. Виразно читати оповідання С. Носаня «Ялинка».

2. За бажанням вивчити вірш напам’ять О. Олеся «Ялинка».

3. Намалювати новорічну композицію, якою ви хотіли б прикрасити свою оселю.



Схожі:

Тема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета iconУрок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять)
Тема: Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять)
Тема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета iconСергій Носань «Ялинка»
Виховувати почуття бережливого ставлення до природи,привчати дітей до мудрого використання природних багатств
Тема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета iconДокументи
...
Тема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета iconТема. Зима-білосніжка. Загально розвивальні цілі
Вівальді "Зима"; фонограми до пісень "Зимонька", "Новорічна пісенька", "Ой ти, снігу-сніженьку", "У лісі, лісі темному"; прибрана...
Тема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета iconСценарій свята у 2 класі
По-новорічному прибраний клас. Скраю стоїть ялинка. Грає мелодія «Тиха Ніч». На середину
Тема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета iconГлавная ёлка Украины
Головною дитячою виставою нашої країни по праву вважається Новорічна ялинка в Національному палаці мистецтв «Україна»
Тема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета iconКонкурс аплікацій та витинанок 5 7 16. 12 Камликова Л. Г. 2 Конкурс: «Ялинка своїми руками»

Тема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета iconВідділ освіти макарівської районної державної адміністрації районний методичний кабінет План роботи на вересень 2013 року
Педагогічним працівникам Забуянського днз «Ялинка» з питань атестації дошкільного закладу
Тема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета iconВідділ освіти макарівської районної державної адміністрації районний методичний кабінет план роботи на жовтень 2013 року
Проведення атестаційної експертизи освітньої діяльності Ситняківської зош І-ІІІ ступенів, Забуянського днз «Ялинка»
Тема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета iconВідділ освіти макарівської районної державної адміністрації районний методичний кабінет план роботи на жовтень 2013 року
Проведення атестаційної експертизи освітньої діяльності Ситняківської зош І-ІІІ ступенів, Забуянського днз «Ялинка»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи