Міністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги icon

Міністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги
Скачати 334.01 Kb.
НазваМіністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги
Дата конвертації04.10.2013
Розмір334.01 Kb.
ТипДокументиМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon.gov.ua


від 01.09.08 № _1/9-548____

від на №

Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій


З метою створення сприятливих умов для залучення фахівців до навчально-виховного процесу направляємо Рекомендації до формування штатних розписів позашкільних навчальних закладів системи Міністерства освіти і науки України.

У разі надходження пропозицій щодо внесення змін до Рекомендацій, Міністерство освіти і науки України розгляне їх в установленому порядку.

Одночасно просимо посилити увагу до збереження позашкільних навчальних закладів і педагогічних кадрів, а також залучення більшої кількості дітей до гурткової роботи відповідно до їх інтересів, здібностей та обдарувань. Залучення дітей, підлітків та юнаків до участі в гуртках за напрямами позашкільної освіти є також дієвим засобом попередження злочинності та правопорушень серед учнівської молоді.


Міністр І.О. Вакарчук


Щеглова О.М. 226-2868

Рудакова З.М. 486-2071


Рекомендації щодо формування

штатних розписів позашкільних навчальних закладів

системи Міністерства освіти і науки України


Загальні положення


І. До позашкільних навчальних закладів згідно з переліком типів позашкільних навчальних закладів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 №433, належать:

дитячо-юнацькі спортивні школи: комплексні дитячо-юнацькі спортивні школи, дитячо-юнацькі спортивні школи з видів спорту, спеціалізовані дитячо-юнацькі школи олімпійського резерву, школи вищої спортивної майстерності тощо;

дитячі флотилії моряків і річковиків, дитячі парки, дитячо-юнацькі картинні галереї, студії (хорова, театральна, музична, фольклорна тощо), школи мистецтв;

клуби: військово-патріотичного виховання, дитячо-юнацькі (моряків, річковиків, авіаторів, космонавтів, парашутистів, десантників, прикордонників, радистів, пожежників, автолюбителів, краєзнавців, туристів, етнографів, фольклористів, фізичної підготовки та інших напрямів);

малі академії мистецтв (народних ремесел);

малі академії наук учнівської молоді;

центри, палаци, будинки, клуби художньої творчості дітей, юнацтва та молоді, художньо-естетичної творчості учнівської молоді, дитячої та юнацької творчості, естетичного виховання;

центри, будинки, клуби еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, станції юних натуралістів;

центри, будинки, клуби науково-технічної творчості учнівської молоді, станції юних техніків;

центри, будинки, клуби, бюро туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді, станції юних туристів;

центри: військово-патріотичного та інших напрямів позашкільної освіти;

оздоровчі заклади для дітей та молоді: дитячо-юнацькі табори (містечка, комплекси): оздоровчі, заміські, профільні, праці та відпочинку, з денним перебуванням; туристські бази.


ІІ. До складу позашкільного навчального закладу (їх філій) можуть входити, як структурні підрозділи закладу: відділи, відділення, кабінети, клуби, лабораторії, музеї, студії, центри (видавничий, інформаційних технологій, психолого-педагогічний тощо), школи (юних біологів, юних фізиків та інші), дитячі-юнацькі табори, туристські бази тощо.


Відділення, як структурний підрозділ позашкільного навчального закладу, створюється за видами гуртків, секцій та інших творчих об’єднань, в яких здобувають позашкільну освіту вихованці, учні, слухачі за напрямами позашкільної освіти.

Відділ, як структурний підрозділ позашкільного навчального закладу, створюється при наявності груп одного або кількох споріднених напрямів.


Кабінет, як структурний підрозділ позашкільного навчального закладу (відділу, лабораторії), створюється у спеціально обладнаному приміщенні для забезпечення навчально-виховного процесу та пропаганди певних знань, занять тощо.


Лабораторія за напрямом, як структурний підрозділ позашкільного навчального закладу, створюється для організації експериментальної, дослідницької і випробувальної роботи.


Клуб, як структурний підрозділ позашкільного навчального закладу, створюється з метою організації спілкування учнівської молоді з проблем морального, духовного, політичного, інтелектуального, наукового, художнього, спортивного розвитку та інших.


Студія, як структурний підрозділ позашкільного навчального закладу, створюється для забезпечення розвитку творчих здібностей, обдарувань та здобуття вихованцями, учнями і слухачами практичних навичок акторської, музичної, образотворчої майстерності тощо.


Центр, як структурний підрозділ позашкільного навчального закладу, створюється для забезпечення навчально-виховного процесу та організаційно-масової, інформаційно-методичної діяльності закладу.


Школа, як структурний підрозділ позашкільного навчального закладу, створюється для забезпечення потреби вихованців, учнів і слухачів в здобутті знань, умінь і навичок в галузі наук, мистецтв, створює умови для виявлення обдарованої та талановитої учнівської молоді, сприяє вибору майбутньої професії.


Дитячо-юнацький табір, як структурний підрозділ позашкільного навчального закладу, створюється з метою організації відпочинку і змістовного дозвілля вихованців, учнів і слухачів, забезпечення їх перебування на базі стаціонарних споруд.


Туристська база, як структурний підрозділ позашкільного навчального закладу, створюється з метою організації відпочинку і змістовного дозвілля вихованців, учнів і слухачів, оволодіння ними практичними уміннями та навичками з видів спортивного туризму, забезпечення їх перебування на базі стаціонарних споруд.


ІІІ. Навчально-виховний процес у позашкільному навчальному закладі здійснюється диференційовано (відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців, учнів і слухачів з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров’я) з використанням різноманітних організаційних форм роботи (гурток, група, секція, студія та інші творчі об’єднання вихованців, учнів і слухачів).


Гурток  це творче об’єднання вихованців, учнів і слухачів відповідно до їх нахилів, здібностей, інтересів до конкретного виду діяльності з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров’я.


Секція  це творче об’єднання учнівської молоді, яка проводить дослідницьку, пошукову та експериментальну роботу з різних проблем науки, техніки, мистецтва, а також за спортивно-технічним, туристсько-краєзнавчим або іншим напрямом діяльності.


Студія може також бути творчим об’єднанням учнівської молоді з різних видів або жанрів мистецтв: музичного, вокально-хорового, театрального, хореографічного, фольклорного, фольклорно-етнографічного, акторського, образотворчого, декоративно-ужиткового, кіно, відео, фотоаматорського, літературно-творчого, композиторського тощо.


Група  це складова гуртка або іншого творчого об’єднання одного профілю, наповнюваність якої становить, як правило, 10-15 вихованців, учнів і слухачів.


^

1. Адміністративно-господарський персонал позашкільного навчального закладу системи Міністерства освіти і науки України (далі - заклади) **Професійна назва роботи

Кількість штатних одиниць в закладах, що підпорядкованіАР Крим, обласним, Київської та Севастополь

ської міським держадмін.

міським (обласного підпорядкування) та районним

у м. Києві та Севастополі держадмін.

Міським (районного підпорядкування) районним держадмін., селищним, сільським радам

1.1.

Директор


1

1

1

1.2.

Заступник директора (з навчальної, навчально-виховної, методичної, виховної, навчально-методичної роботи)


2

2

-

1.3.

Завідувач відділу організаційно-масового


1

1

-

1.4.

Завідувач відділу методичного


1

1

-

1.5.

Заступник директора з адміністративно-господарчої частини (завідувач господарства)


1

1

1

1.6.

Завідувач складу, комірник


1

1

0,5

1.7.

Провідний бухгалтер


1*

1*

1*

1.8.

Бухгалтер

1*

0,5*

-

1.9.

Діловод

1

1

-

1.10.

Економіст


1*

0,5*

-

1.11.

Екскурсовод

1

-

-

1.12.

Інженер з охорони праці


1

0,5

0,5

1.13.

Касир

0,5*

0,5*

0,5*

1.14.

Культорганізатор


1

1

-

1.15.

Методист


***

Згідно з пунктом 2.30

1.16.

Практичний психолог, педагог соціальний


1

1

1

1.17.

Секретар-друкарка, (друкарка)


1

1

1

1.18.

Художник-оформлювач

1

1

-

_______

* Штатні одиниці не вводяться в закладі, де бухгалтерський облік ведеться в централізованому порядку. Відповідно до потреб закладу може встановлюватися інша кількість штатних одиниць у межах видатків на оплату праці.


** Крім позашкільних навчальних закладів державної форми власності: Малої академії наук учнівської молоді, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Українського державного центру позашкільної освіти, Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.


*** Кількість штатних одиниць вводиться за напрямами позашкільної освіти у відповідності до завдань, визначених у статуті закладу в межах видатків на оплату праці.
^

2. Штати за нормативами та вимогамиПрофесійна назва роботи

Нормативи та вимоги до введення штатної одиниці
Агроном

Штатна одиниця вводиться за наявності навчально-дослідної земельної ділянки площею не менше 2 гаАкомпаніатор

Штатна одиниця вводиться за наявності творчих колективів (музичних, вокально-хореографічних, циркових, театральних, хореографічних, фольклорних тощо) з розрахунку норми годин на одну тарифну ставку 24 години на тижденьБалетмейстер

Штатна одиниця вводиться за наявності хореографічних колективів (народного, класичного, бального, сучасного, спортивного танцю тощо) з розрахунку не менше 150 вихованців на одну тарифну ставкуБібліотекар

Штатна одиниця вводиться за наявності книжкового фонду з розрахунку:

0,5 тарифної ставки – кількість екземплярів до 3000;

0,5 тарифної ставки – кількість екземплярів більше 6000,

але не більше 1 штатної одиниці бібліотекаря на закладБджоляр

Штатна одиниця вводиться за наявності не менше 5 бджолосімейВодій автотранспортних засобів (автобуса)

Штатна одиниця вводиться в закладах, що мають автотранспортні засоби, з розрахунку 1 штатна одиниця на кожен автотранспортний засібВозій

Штатна одиниця вводиться за наявності в закладі гужового транспортуГардеробник

Штатна одиниця вводиться за наявності обладнаного гардероба з розрахунку 1 штатна одиниця на кожні 300 номерів, але не менше однієї штатної одиниці в змінуДвірник, прибиральник територій

Штатна одиниця вводиться відповідно до норми площі, що прибирається, затвердженої органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, у сфері управління яких перебуває закладДиректор (завідувач) філіалу

Штатна одиниця вводиться за наявності територіально відокремленого структурного підрозділу позашкільного навчального закладу - філіїДиригент

Штатна одиниця вводиться за наявності оркестрового колективу з розрахунку на одну тарифну ставку не менше 60 вихованців
Електрик

Штатна одиниця вводиться за наявності електричних силових ліній, які потребують обслуговування фахівцемЗавідувач бібліотекою

Штатна одиниця вводиться за наявності книжкового фонду не менше 3000 екземплярівЗавідувач відділу (крім завідувачів відділами, передбаченими в розділі 1, пункти 1.3 і 1.4)

Штатна одиниця вводиться за наявності 20 і більше груп одного профілю. За наявності від 10 до 20 груп обов'язки завідувача відділу покладається на одного з керівників гуртків або іншого творчого об'єднання (за його згодою) із відповідною доплатоюЗавідувач лабораторії, кабінету за напрямом

Штатна одиниця вводиться за наявності не менше 7 груп одного профілюЗавідувач структурного підрозділу (відділу, відділення, кабінету, клубу, лабораторії, студії, центру, школи, дитячі-юнацького табору, туристської бази тощо)

Штатна одиниця вводиться за наявності структурного підрозділу закладуЗвукорежисер

Штатна одиниця вводиться за наявності творчих колективів (музичних, вокально-хореографічних, циркових, театральних, хореографічних, фольклорних тощо) з розрахунку на одну тарифну ставку не менше 300 вихованцівІнженер з обслуговування комп’ютерною технікою

Штатна одиниця вводиться за наявності комп’ютерного комплексу з розрахунку на одну тарифну ставку більше 10 комп’ютерів і 0,5 тарифної ставки з кількістю комп’ютерів від 6 до 10Керівник гуртка

Штатна одиниця вводиться з розрахунку норми годин на одну тарифну ставку 18 години на тижденьКерівник художній

Штатна одиниця вводиться за наявності творчих колективів (музичних, вокально-хореографічних, циркових, театральних, хореографічних, фольклорних тощо) з розрахунку на одну тарифну ставку не менше 300 вихованцівКонюх

Штатна одиниця вводиться за наявності в закладі не менше 5 конейКостюмер

Штатна одиниця вводиться за наявності творчих колективів (музичних, вокально-хореографічних, циркових, театральних, хореографічних, фольклорних тощо) з розрахунку на одну тарифну ставку не менше 300 вихованців цих колективівЛаборант

Штатна одиниця вводиться з розрахунку 0,5 тарифної ставки на кожну лабораторіюЛікар ветеринарний для лікування спортивних коней

Штатна одиниця вводиться в закладах спортивного напряму спеціалізованого з кінного виду спорту з розрахунку 0,5 тарифної ставки на кожні 5 конейЛікар ветеринарної медицини або фельдшер ветеринарний

Штатна одиниця вводиться за наявності зообази (тваринницької ферми тощо) з розрахунку на одну тарифну ставку не менше 50 представників тваринного світуЛікар, лікар спортивний

Штатна одиниця вводиться в закладах спортивного напряму з розрахунку 0,5 тарифної ставки за наявності в них командних видів спортуМатрос-рятувальник

Штатна одиниця вводиться в закладах військово-патріотичного напряму та дитячо-юнацьких клубах (моряків, річковиків тощо) за умови розташування закладу (або його бази) на березі моря, ріски тощо з розрахунку не менше 150 вихованців на одну тарифну ставку з 01 квітня до 01 листопадаМашиніст сцени

Штатна одиниця вводиться за наявності обладнання сцени і глядацької зали не менше ніж на 250 місцьМедична сестра

Штатна одиниця вводиться в спеціалізованих закладах спортивного напрямуМетодист

Штатна одиниця вводиться з кожного напряму позашкільної освіти відповідно до статуту закладу з розрахунку 0,5 тарифної ставки не кожні 150 вихованцівОсвітлювач

Штатна одиниця вводиться за наявності обладнання сцени і глядацької зали не менше ніж на 250 місцьПедагог-організатор

Штатна одиниця вводиться з розрахунку кількості вихованців у закладі, але не більше двох ставок:

0,5 тарифної ставки –вихованців до 150, але не менше 100;

1 тарифна ставка – вихованців від 151 до 600Прибиральник службових приміщень

Штатна одиниця вводиться для прибирання службових приміщень з розрахунку 0,5 штатної одиниці на кожні 250 кв.м. площі, що прибирається, але не менше однієї штатної одиниці на закладРежисер театралізованих заходів і свят

Штатна одиниця вводиться у закладах, віднесених до найбільших позашкільних навчальних закладів України (наказ Міністерства освіти і науки України від 23.01.2001 №:606), для проведення масових заходів з вихованцями у відповідності до завдань, визначених у їх статутахРобітник

Штатна одиниця вводиться за наявності в закладі однієї або декількох майстерень із верстатним устаткуванням для його обслуговування і надання допомоги керівникам гуртків у підготовці до занятьРобітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків, споруд й обладнання

Штатна одиниця вводиться у закладах, що мають самостійні будинки; кількість штатних одиниць визначається на основі Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі, затверджених наказом Мінпраці України від 11.05.2004 № 105Робітник з ремонту експедиційного устаткування та спорядження

Штатна одиниця вводиться за наявності спортивного обладнання, експедиційного устаткування, інвентарю та спорядженняРобітник зеленого будівництва

Штатна одиниця вводиться за наявності в закладі навчально-дослідної земельної ділянки з посівною площею, не меншою 1,5 га, або саду з площею, не меншою 1,5 га
Садівник

Штатна одиниця вводиться за наявності в закладі саду, площею не менше 1,5 га або за наявності 1500 шт. коренів дерев і чагарників або 600 кв.м газонів і квітниківСтоляр

Штатна одиниця вводиться в закладах військово-патріотичного напряму та дитячо-юнацьких клубах (моряків, річковиків тощо) з розрахунку на одну тарифну ставку до 35 одиниць суден, але не більше двохСторож

Штатна одиниця вводиться, коли немає можливості передати охорону приміщення на пульт позавідомчої охорони; кількість штатних одиниць визначається на основі Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі, затверджених наказом Мінпраці України від 11.05.2004 № 105Технік з оптичного устаткування

Штатна одиниця вводиться за наявності відеоапаратуриТренер-викладач

Штатна одиниця вводиться з розрахунку норми годин на одну тарифну ставку 24 години на тиждень
Хореограф

Штатна одиниця вводиться за наявності хореографічних колективів (народного, класичного, бального, сучасного, спортивного танцю тощо) з розрахунку не менше 150 вихованців на одну тарифну ставкуХормейстер

Штатна одиниця вводиться за наявності хорових колективів з розрахунку на одну тарифну ставку не менше 150 вихованців


2.46. Штатна одиниця опалювача, машиніста (кочегара) котельні вводиться в закладах, де опалення приміщень не передано до повноважень житлово-комунального господарства, виходячи з таких умов:


за наявності пічного опалення – 0,5 штатної одиниці опалювача на 5-9 печей і 1 штатна одиниця на 10-15 печей;

за наявності центрального опалення – 1 штатна одиниця машиніста (кочегара) котельні на зміну в кожній котельні, а в котельнях, що опалюються твердими видами палива (торф, кам’яне вугілля), з поверхнею нагріву котлів понад 75 кв.м – 2 штатні одиниці машиніста (кочегара) котельні в кожній зміні;


з централізованим теплопостачанням (ТЕЦ) у закладах, що мають тепловий пункт або елеватор, вводиться штатна одиниця робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків, а за наявності бойлерів, насосів – 1 штатна одиниця такого робітника в зміну; у закладах, у яких від власної котельні протягом року забезпечуються гарячою душові і басейни, із загальної кількості штатних одиниць машиністів (кочегарів) котельні і робітників з комплексного обслуговування й ремонту будинків вводиться одна одиниця на рік.

2.47. Клуб юних моряків і річковиків, що є структурним підрозділом закладу, очолюється завідувачем відділу, штатна одиниця якого вводиться в порядку, передбаченому в пункті 2.14. Штат плавскладу навчальних судів клуба юних моряків і річковиків установлюється відповідно до окремих штатів дитячо-юнацьких клубів юних моряків із флотиліями і пароплавствами (розділ 3).

2.48. Штат постійно діючих туристських баз при закладах установлюється відповідно до окремих штатів оздоровчих закладів для дітей та молоді та туристських баз (розділ 4).


3. Штати суден і плавучих споруд дитячо-юнацьких клубів (моряків, річковиків, тощо)


3.1. Кількісний склад екіпажу:

3.1.1. Маломірного (малого)* судна:


а) самохідні з двигунами за групами:
Професійна назва роботи

Кількість штатних одиниць у залежності від групи водотоннажності та потужності двигунів (у к.с.)

до 75

від 75 до 150

більше 150

3.1.1.1.

Капітан

1

1

1

3.1.1.2.

Матрос 1-го класу

1

1

1

3.1.1.3.

Механік

1

1

1

3.1.1.4.

Моторист 1-го класу

1

1

1

3.1.1.5.

Кухар на 4 місяці за нормативами, наведеними у примітці 3.9.


б) вітрильно-моторні:


Професійна назва роботи

Кількість штатних одиниць

3.1.1.6.

Капітан

1

3.1.1.7.

Матрос-моторист

1


* Маломірне (мале) судно - судно, найбільша довжина корпусу якого 20 метрів і менше, за винятком буксирів, штовхачів, криголамів, суден, які перевозять понад 12 пасажирів, вантажних суден, плавкранів і суден технічного флоту (відповідно до Інструкції про огляд баз для стоянки маломірних (малих) суден, затвердженої наказом Міністерства транспорту України від 16.07.2004 №641 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.07.2004 за №914/9513).


3.1.2. Річкового судна:


Професійна назва роботи

Кількість штатних одиниць

3.1.2.1.

Капітан

1

3.1.2.2.

Механік

1

3.1.2.3.

Другий помічник капітана

1

3.1.2.4.

Матрос 1-го класу

2

3.1.2.5.

Моторист

2

3.1.2.6.

Кухар на 4 місяці за нормативами, наведеними у примітці 3.9.3.1.3. Морського судна:

Професійна назва роботи

Кількість штатних одиниць

3.1.3.1.

Капітан

1

3.1.3.2.

Старший помічник капітана

1

3.1.3.3.

Другий помічник капітана

1

3.1.3.4.

Радіооператор **

1

3.1.3.5.

Старший механік

1

3.1.3.6.

Перший помічник механіка

1

3.1.3.7.

Другий помічник механіка

1

3.1.3.8.

Матрос 1-го класу

3
Моторист

2

3.1.3.9.

Кухар на 4 місяці за нормативами, наведеними у примітці 3.9.


** При плаванні в обмежених районах, що не виходять за межі 20-ти миль від берега, допускається скоротити радіооператора за умови, що в капітана та його помічників є потрібні сертифікати (відповідно до Правил визначення мінімального складу екіпажу при якому допускається вихід судна в море, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 30.01.2001 №44 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 15.02.2001 №141/5332).


3.2. дебаркадер:

Професійна назва роботи

Кількість штатних одиниць

3.2.1.

Завідувач

1

3.2.2.

Матрос 1-го класу

1


3.3. На річкових суднах будівельної потужності головних двигунів 80-450 е.к.с. вводяться три суміщені посади судноводіїв-судномеханіків: капітана - першого помічника механіка, механіка – першого помічника капітана, другого помічника капітана - другого помічника механіка.

На морських суднах, що обладнані радіонавігаційними приладами, і які виходять у плавання за межі акваторії порту на відстань від нього 20 миль і більше, вводяться штатні одиниці: другого радіооператора - на суднах, що знаходяться в плаванні не більше 8 годин на добу (тривалість відриву від порту базування); начальника радіостанції – на суднах, що виходять у мале плавання.

3.4. На морських суднах за наявності електромеханічного устаткування вводиться штатна одиниця електромеханіка.

3.5 На суднах, що обладнані дистанційним керуванням головних двигунів із ходового містка, можуть установлюватися суміщені посади палубного і машинного рядового плавскладу, а на річкових суднах - також і командного плавскладу.


3.6 Штатна чисельність членів екіпажів суден, що працюють у дві зміни (вахти) зменшується на 1/3 по кожній групі спеціалістів, що несуть вахту, у порівнянні зі штатною чисельністю екіпажів суден при цілодобовій роботі. Зменшення числа штатних одиниць мотористів, матросів провадиться за рахунок одиниць, установлених на період 6 місяців.

3.7 Кількість штатних одиниць моториста не повинно перевищувати однієї одиниці для закладів із числом членів до 640 чоловік і 2 одиниць - із числом членів 641- 880 чоловік.

3.8 У закладах, що не мають навчальних суден, а також у тих, які розташовані в районах незамерзаючих вод, штатні одиниці моториста суден установлюються з розрахунку на рік.

3.9 На суднах, що мають камбуз для готування їжі, установлюється штатна одиниця кухаря за такими нормативами:
Число штатних одиниць у залежності від кількості на судні членів клуба, екіпажа, педагогічного персоналу

до 20 чоловік

від 21 до 30 чоловік

від 31 до 50 чоловік

від 50 до 80 чоловік

понад 80 чоловік

Кухар 6 розряду

1

Кухар 5 розряду

1

1,5

2

2,5

3


3.10.Для обслуговування гідротехнічної будівлі, яка знаходиться на балансі закладу, вводиться посада берегового матроса.

3.11.На період навігації водиться посада лікаря.

3.12 На суднах, обладнаних паровими двигунами, установлюються 3 штатні одиниці котельних машиністів (кочегарів), із них 2 – на 6 місяців і 1 – на рік.

3.13. У закладах, що не мають суден, за наявності більше 400 членів додатково вводиться 0,5 штатної одиниці методиста.

3.14. У разі, коли клуб (моряків, річковиків, тощо) є структурним підрозділом позашкільного навчального закладу, кількісний склад екіпажу формується з урахуванням вимог цього розділу.


4. Посади оздоровчих закладів для дітей та молоді та туристських баз

4.1.Аміністративно-господарський персонал
п/п


Професійна назва роботи

Штатні одиниці в залежності

від кількості дітей у зміну

40-120

121-200

201-280

281-400

401-500

Понад 500

4.1.1.

Директор

1

1

1

1

1

1

4.1.2.

Заступник директора з виховної роботи

-

1

1

1

1

1

4.1.3.

Завідувач господарства

1

1

1

1

1

1

4.1.4.

Бухгалтер

0,5

1

1

1

2

2

4.1.5.

Агент з постачання

0,5

1

1

1

1

1

4.1.6.

Завідувач камерою схову

0,5

0,5

1

1

1

1

4.1.7.

Кастелянша

0,5

0,5

1

1

1

1

4.1.8.

Комірник

-

-

1

1

1

1

4.1.9.

Машиніст з прання та ремонту спецодягу (білизни)

0,5

1

1,5

2

2

24.2. Педагогічний персонал
п/п


Професійна назва роботи

Штатні одиниці в залежності

від кількості дітей у зміну

40-120

121-200

201-280

281-400

401-500

Понад 500

4.2.1.

Старший вихователь (старший вожатий)

1

1

1

1

1

1

4.2.2.

Вихователь (вожатий)

На кожну групу з кількістю дітей не менше 25 вводяться 2 штатні одиниці. В закладах з цілодобовим перебуванням встановлюється додатково одна посада вихователя на кожні 3 групи

4.2.3.

Культорганізатор

1

1

1

1

1

2

4.2.4.

Інструктор з фізкультури

1

1

1

1

1

1

4.2.5.

Акомпаніатор

1

1

1

1

1

1

4.2.6.

Інструктор спортив-ний з туристичного супроводу (за видами туризму)

Кількість штатних одиниць вводиться в штат туристських баз та профільних туристських таборів з урахуванням Основних вимог до віку та кількісного складу учасників і керівників туристсько-спортивних походів (додаток 4 Правил проведення туристських подорожей з учнівською та студентською молоддю, затверджених наказом МОН від 24.03.2006 №237)


4.3. Медичний персонал
п/п

Професійна назва роботи

Штатні одиниці в залежності

від кількості дітей у зміну

4.3.1.

Лікар

Штатна одиниця вводиться з розрахунку кількості вихованців у закладі, але не більше двох ставок:

1 тарифна ставка – якщо вихованців від 80 до 430;

2 тарифні ставки – якщо вихованців від 430 і більше

4.3.2.

Сестра медична

Штатна одиниця вводиться з розрахунку кількості вихованців у закладі, але не більше двох ставок:

1 тарифна ставка – якщо вихованців від 80 до 280;

2 тарифні ставки – якщо вихованців від 280 і більше


4.4.Працівники кухні

п/п

Професійна назва роботи

Штатні одиниці в залежності

від кількості дітей у зміну

40-120

121-200

201-280

281-400

401-500

Понад 500

4.4.1.

Шеф-кухар (5-6 розряду)

1

1

1

1

1

1

4.4.2.

Кухар

1

2

3

3

4

4

4.4.3.

Підсобний робітник

1

2

2

3

4

54.5.Обслуговуючий персонал
п/п

Професійна назва роботи
^

Нормативи та вимоги до введення штатної одиниці


4.5.1.

Водій автотранспортних засобів

Штатна одиниця вводиться в закладах, що мають автотранспортні засоби, з розрахунку 1 штатна одиниця на кожен автотранспортний засіб

4.5.2.

Матрос-рятівник

Штатна одиниця вводиться на період купального сезону (за наявності пляжу)

4.5.3.

Оператор хлораторної установки

Штатна одиниця вводиться за наявності басейну та хлораторної установки

4.5.4.

Прибиральник службових приміщень

Штатна одиниця вводиться для прибирання службових приміщень з розрахунку 0,5 штатної одиниці на кожні 250 кв.м. площі, що прибирається, але не менше однієї штатної одиниці на заклад

4.5.5.

Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями

Штатна одиниця вводиться у закладах, що мають самостійні будинки; кількість штатних одиниць визначається на основі Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі, затверджених наказом Мінпраці України від 11.05.2004 № 105

4.5.6.

Садівник

Штатна одиниця вводиться за наявності в закладі саду, площею не менше 1,5 га або за наявності 1500 шт. коренів дерев і чагарників або 600 кв.м газонів і квітників

4.5.7.

Сторож

Штатна одиниця вводиться, коли немає можливості передати охорону приміщення на пульт позавідомчої охорони; кількість штатних одиниць визначається на основі Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі, затверджених наказом Мінпраці України від 11.05.2004 № 105

Схожі:

Міністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги iconМіністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Міністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги iconМіністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 216-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Міністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Міністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Міністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Міністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Міністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Міністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Міністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Міністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Міністерство освіти І науки україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни 01135, м. Київ, проспект Перемоги
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи