Тема. Здоров я і шкідливі звички icon

Тема. Здоров я і шкідливі звички




Скачати 51.44 Kb.
НазваТема. Здоров я і шкідливі звички
Дата конвертації20.12.2012
Розмір51.44 Kb.
ТипДокументи



ВИХОВНА ГОДИНА

На тему:


„ЗДОРОВ”Я І ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ”


Учитель:

Полтавець Л.М.


Тема. Здоров”я і шкідливі звички.

Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення

Здоров”я; формувати в учнів негативне ставлення до шкідливих звичок (паління,

вживання алкогольних напоїв, наркотиків); виховувати дбайливе ставлення до

власного здоров”я.

Обладнання: чисті аркуші паперу, фломастери.

Коментар: за результатами тестування учитель планує подальшу позакласну виховну

Роботу за темою „Шкідливі звички”.


Хід заняття

Запитання до учнів.

Що таке шкідливі звички?

Які шкідливі звички ви знаєте?


Тестування „Що я знаю про шкідливі звички?”


Позначити правильні варіанти відповідає.

  1. Шкідливі звички – це:

А) мити руки з милом перед їдою;

Б) палити, вживати алкоголь та наркотики;

В) вранці та ввечері чистити зуби;

Г) човгати ногами; смоктати пальці, гризти нігті.

2. Що відбувається з дитиною, яка вживає алкоголь?

А) вона швидше росте;

Б) у неї покращується пам”ять;

В) вона погано вчиться;

Г) вона завдає неабиякої шкоди власному здоров”я.

3. Які наслідки може викликати паління?

А) захворювання на рак легень;

Б) піднесення настрою;

В) зниження гостроти зору, слуху;

Г) прискорення процесів дорослішання.

4. До чого призводить вживання наркотиків?

А) з”являється унікальна можливість відвідати віртуальні світи;

Б) виникає фізіологічна і психологічна залежність від отрути;

В) деградує мозок людини;

Г) людина стає більш розкутою і товариською.


Правельні варіанти відповідей:


  1. б, г.

  2. в, г.

  3. а, в.

  4. б, в.


За кожну правильну відповідь учень зараховує собі 1 бал.

8 балів – учень має чіткі уявлення про наслідки шкідливих звичок.

7 – 5 - балів – загалом учень знає про шкідливий вплив алкоголю, тютюну та наркотиків на організм людини, але не має уявлення про конкретні наслідки вживання цих небезпечних речовин.

4 – 0 – учень потребує особливої уваги з боку педагогів та батьків і додаткової роз”яснювальної роботи щодо наслідків шкідливих звичок.

Слово вчителя.

Паління, вживання наркотиків і алкоголю назвали шкідливими звичками тому, що вони дуже небезпечні для здоров”я. Проте, є чимало інших шкідливих звичок, які також ідуть не на користь людині: наприклад, однією з найпоширеніших є звичка горбитись. Вона призводить до викривлення хребта, що погіршує роботу органів кровообігу, дихання, травлення. Узагалі здавна вважали, що коріння всіх хвороб криється у неправильній поставі.

Не секрет, що чимало підлітків хоча б раз пробували курити. Здавалося б, що тут такого: багато дорослих курять.... Але варто батькам знайти у кишені сина чи доньки пачку цигарок, і серйозної умови не уникнути, адже тато й мама розуміють, що паління – дуже шкідлива звичка, а підлітки не сприймають її всерйоз, і даремно.

Чадний газ, що утворюється під час горіння, у крові вступає в хімічну реакцію з гемоглобіном,що, як ви знаєте, переносить кисень. Вміст кисню в крові курця різко падає, а значить, погіршується кровопостачання головного мозку. Саме тому в курців – початківців паморочиться голова. Після „набуття досвіду” неприємні відчуття слабшають і згодом зникають, але негативний вплив тютюнового диму залишається. Нікотин руйнує діяльність нервової системи, серця, легень, печінки, органів травлення, знижує гостроту зору та слуху. Тютюн – убивця вітамінів в організмі.


Бесіда.


Як ви вважаєте, зазвичай з якої причини підлітки починають палити?

Чи може паління призвести до наркоманії? Поясніть свою думку.

Чому палити у підлітковому віці найбільш небезпечно?

Чому дівчатам особливо небезпечно палити?

Яке майбутнє чекає суспільство, якщо молоде покоління призвичається до цигарок?


Слово вчителя.


Зовсім непитущі люди трапляються набагато рідше, ніж некурящі. Можливо, тому що паління не приносить явного задоволення, а от алкоголь допомагає розслабитись, відчути себе вільніше. Але коли людина починає пити, вона потроху п”яніє, утрачає над собою контроль і може „перебрати норму”. Що таке норма? Простіше кажучи, це та кількість алкоголю, від якої тобі ще добре. Але варто продовжити пити і можна тяжко отруїтися.

Найнебезпечнішими є слабоалкогольні напої з додаванням соку: на смак вони майже як лимонад, але набагато міцніші за пиво. До речі, алкоголізм у підлітків розвивається в чотири рази швидше, ніж у дорослих.


Бесіда.


Чи можна вважати такі напої, як „Джин - тонік”, „Лонгер”, „Ром - кола”, легкими тонізуючими напоями?

Як ви гадаєте, чи можна вважати рекламу слабкоалкогольних напоїв та пива небезпечною для життя суспільства?

З якого віку людина може розпочати вживання алкоголю?


Слово вчителя.


Уявіть собі: ви розмовляєте з другом або робите домашнє завдання. І раптом вам захотілось пити, та так сильно, що в очах темніє, усе тіло ломить і в голові паморочиться. Ви відчкваєте: якщо не вип”єте склянки води – просто помрете...

Щось схоже, тільки в сотні разів сильніше, відчуває наркоман, позбавлений звичайної дози. Сучасна людина в середньому живе близько сімдесяти років, а наркоман, зо почав „колотися”, вживати „колеса” або курити „ травичку” ще у підлітковому віці, навряд чи доживе до тридцяти років.

У наш час наркоманія – страшна загроза для молодого покоління. Що ж робити, щоб уберегтися від цієї біди?

По-перше, не пробуйте наркотиків із цікавості або „закомпанію”. Більша частина їх викликає звикання вже з першої дози.

По-друге, ніколи не піддавайтесь на підбивання на кшталт: „Несила спробувати? Хіба ти боягуз?”.


Творче завдання „Моя відповідь така”.


Учитель роздає учням аркуші паперу і пропонує написати, як би вони відповідали у подібних ситуаціях:


  1. Друг похвалився, що спробував викурити цигарку і йому сподобалось. Він пропонує спробувати і вам.

  2. Ви потрапили у компанію, де всі курять. „Спробуй, це круто! Ми вже дорослі!” - кажуть вам.

  3. До вас у гості прийшли друзі й принесли „Лонгер”. „Ось купили дорогою. Буде веселіше розважатись”, - так пояснили вони свій вчинок.



Заключне слово вчителя.


Багато підлітків починають курити, вживати алкогольні напої саме тому, що із цигаркою або чаркою в руці видаються собі більш дорослими, стильними. Але чи замислювались ви, чому так багато дорослих людей роками борються із залежністю від алкоголю, тютюну і наркотиків? Тому, що ці згубні звички із задоволення перетворюються на страшні хвороби. То що ви оберете: здорове яскраве життя чи щоденну тяжку боротьбу за виживання? Яким ви бачите своє майбутнє? Добре подумайте над цим, беручи до рук цигарку чи пляшку пива.



Схожі:

Тема. Здоров я і шкідливі звички iconТема. Здоров'я і шкідливі звички
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я
Тема. Здоров я і шкідливі звички iconЗдоров'я та шкідливі звички
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; форму­вати в учнів негативне ставлення...
Тема. Здоров я і шкідливі звички iconГодина спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню»
Мета: запобігати шкідливим звичкам, довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; формувати...
Тема. Здоров я і шкідливі звички iconТема: Шкідливим звичкам скажем – ні !
Мета: Узагальнити знання учнів про здоров'я, формувати бажання вести здоровий спосіб життя, поглибити знання учнів про шкідливі звички...
Тема. Здоров я і шкідливі звички iconГодина спілкування «шкідливим звичкам скажем – ні!»
Мета: узагальнити знання учнів про здоров'я, формувати бажання вести здоровий спосіб життя, поглибити знанняучнів про шкідливі звички...
Тема. Здоров я і шкідливі звички iconГодина спілкування «Здоров’я – найцінніший скарб» Мета
Мета: узагальнити знання учнів про здоров‘я, формувати бажання вести здоровий спосіб життя, поглибити знання учнів про шкідливі звички...
Тема. Здоров я і шкідливі звички iconХід заняття І. Активізація уваги учнів, створення проблемної ситуації
Мета: довести до свідомості дітей, що шкідливі звички є основ­ною причиною порушення здоров'я; формувати в учнів негативне ставлення...
Тема. Здоров я і шкідливі звички iconКонспект заняття Сфера життєдіяльності: "Природа", "Культура", "я сам". Пріоритетні лінії розвитку: пізнавальний, фізичний, емоційно-ціннісний, творчий. (різновікова тифлогрупа)
...
Тема. Здоров я і шкідливі звички iconЗасідання голів рад класів
Учнівські колективи, що взяли участь в конкурсі малюнків на тему “Шкідливі звички очима дітей”: 5-А, 5-Б, 5-Г, 6-А, 6-Г, 7-А, 7-Б,...
Тема. Здоров я і шкідливі звички iconШкідливі звички Мета
На вашу думку, чи можна жити у своє задоволення, не порушуючи норм моралі? Як ви вважаєте, чи варто вносити моральні норми в кримінальний...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи