Державні будівельні норми україни icon

Державні будівельні норми україни
Скачати 420.99 Kb.
НазваДержавні будівельні норми україни
Сторінка1/5
Дата конвертації03.04.2013
Розмір420.99 Kb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5

ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ
Система забезпечення надійності

та безпеки будівельних об'єктів


ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО БУДІВЕЛЬ І СПОРУД

БЕЗПЕКА ЕКСПЛУАТАЦІЇ


ДБН В.1.2-9-2008

Введено: «ИМЦ» ( г. Киев, ул. М. Кривоноса, 2а; т/ф. 249-34-04 )


Київ

Мінрегіонбуд України

2008


РОЗРОБЛЕНО:

Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій Мінрегіонбуду України (^ Кривошеєв П.І., канд. техн. наук;
Немчинов Ю.І., д-р техн. наук; Тарасюк В.Г., канд. техн. наук (керівник розробки); ^ Шарапов Г.В., канд. техн. наук; Жарко Л.О., канд. техн. наук; Гакен М.В., Мірошник Т.П.)
Державне підприємство Орган з сертифікації будівельної продукції

"ЦентрСЕПРОбудметал" (Гринберг М.Л., канд. техн. наук)

^ ВНЕСЕНО ТА ПІДГОТОВЛЕНО ДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ:

Управління технічного регулювання в будівництві Мінрегіонбуду України

ЗАТВЕРДЖЕНО:

наказ Мінрегіонбуду України від 26 січня 2008 р. № 37, чинні 32008-10-01^

ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ

Система забезпечення надійності та безпеки будівельних

об'єктів

ДБН В.1.2-9-2008

Основні вимоги до будівель і споруд.

Безпека експлуатації

Вводяться вперше


Чинні з 2008-10-01
^

1 СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ


1.1. Ці норми установлюють головні положення основної вимоги до виробів, будівель і споруд щодо забезпечення безпеки експлуатації, визначеної у "Технічному регламенті будівельних виробів, будівель і споруд" (далі - Технічний регламент), затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2006 р. № 1764.

1.2 Положення цих норм використовуються при створенні технічних завдань на розробку регламентних технічних умов і будівельних норм.

1.3 Ці норми є основою для оцінювання будівельних виробів у випадках:

- коли виробник не застосовує існуючих нормативних документів або застосував їх лише частково;

- коли відсутні керівні документи, які можуть бути застосовані для розроблення технічного свідоцтва.

1.4 Згідно з Технічним регламентом ці норми розроблені з урахуванням положень тлумачних документів основних вимог до будівель і споруд Директиви Ради 89/106/ЄЕС від 21 грудня 1988 р. щодо зближення законів, підзаконних актів та адміністративних положень держав-членів стосовно будівельних виробів.
^

2 ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТЬ


У цих нормах застосовані терміни та визначення згідно з ДСТУ-Н Б А.1.1-81:2008 "Система стандартизації та нормування в будівництві. Основні вимоги до будівель і споруд. Настанова із застосування термінів основних вимог до будівель і споруд згідно з тлумачними документами Директиви Ради 89/106/ЄЕС".

^

3 РІВНІ ТА КЛАСИ ВИМОГ ДО ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ БУДІВЕЛЬНИХ ВИРОБІВ


3.1 Для забезпечення вільного обігу і вільного використання будівельних виробів по всій території України з урахуванням відмінностей у географічних чи кліматичних умовах та способах життя, що можуть переважати на місцевому рівні, повинні застосовуватись рівні або класи основної вимоги та експлуатаційних властивостей будівельних виробів.

3.2 Робота будівельного виробу, обумовлена впливом прикладеної дії або викликана передбаченими умовами експлуатації, виражається рівнем технічних характеристик.

3.3 Рівні технічних характеристик пов'язані з виробом взагалі або з його конкретними характеристиками чи їх комбінаціями і використовуються з метою визначення будівельного виробу для конкретно передбачуваного застосування та для встановлення мінімального рівня технічних характеристик, нижче яких виріб за жодних обставин не може вважатись придатним для використання, або слугувати основою для встановлення класів технічних характеристик.

3.3 Класи технічних характеристик, виражені діапазоном рівнів характеристик виробу відповідно до основних вимог, дають кількісне представлення характеру роботи виробу на вплив прикладеної дії або викликаної передбаченими умовами експлуатації.

3.5 Класи технічних характеристик стосуються будівельного виробу в цілому або його конкретних характеристик чи їх комбінацій.

3.6 Розрізняють два типи класів технічних характеристик будівельних виробів: такі, що є засобами для вираження необхідних рівнів будівельних об'єктів (регулятивні класи характеристик будівельного виробу) і такі, що не є нерегулятивними (технічні класи характеристик будівельного виробу).

У випадках, коли класифікація експлуатаційних властивостей будівельного виробу визначається як засіб формування рівнів вимог до будівельних об'єктів, центральний орган виконавчої влади, на який покладено функції технічного регулювання в галузях будівництва та промисловості будівельних матеріалів, може доручити суб'єктам стандартизації запровадити відповідні вимоги до будівельних об'єктів.

3.7 Не ідентифіковані класи (рівні) робочих характеристик будівельних виробів можуть визначатися під час розроблення нормативних документів як засіб для уточнення експлуатаційних властивостей виробів і передбаченого їх використання.

3.8 У разі відсутності жодних юридичних вимог у певній сфері при визначенні рівнів або класів вимог до будівельних виробів необхідно запроваджувати клас під назвою "жодної експлуатаційної властивості не визначено".
  1   2   3   4   5Схожі:

Державні будівельні норми україни iconДержавні будівельні норми України

Державні будівельні норми україни iconДержавні будівельні норми україни проектуванн я

Державні будівельні норми україни iconДержавні будівельні норми україни система забезпечення надійності та безпеки будівельних об'єктів навантаження І впливи норми проектування дбн в 2-2: 2006
Відкрите акціонерне товариство Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій
Державні будівельні норми україни iconДержавні будівельні норми україни
Укравтодор Мінтрансу України, Управлінням промзабудови, інженерної інфраструктури та захисту територій України
Державні будівельні норми україни iconДержавні будівельні норми україни інженерне обладнання будинків І споруд. Зовнішні мережі та споруди теплові мережі дбн в 5-39: 2008
Вимоги цих державних будівельних норм (далі Норми) виконують при проектуванні нових та реконструкції, модернізації і технічному переоснащенні...
Державні будівельні норми україни iconДержавні будівельні норми україни проектування
Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва
Державні будівельні норми україни iconДержавні будівельні норми україни інженерне обладнання будинків І споруд
Управлінням промислової забудови, інженерної інфраструктури та захисту територій Держбуду України
Державні будівельні норми україни iconДержавні будівельні норми України. Будинки І споруди. Житлові будинки. Основні положення дбн в 2-15-2005

Державні будівельні норми україни iconДержавні будівельні норми україни система забезпечення надійності та безпеки будівельних об'єктів основні вимоги до будівель І споруд пожежна безпека дбн в 2-7-2008
Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій Мінрегіонбуду України (ндібк)
Державні будівельні норми україни iconДержавні будівельні норми україни вишукування, проектування І територіальна діяльність Вишукування інженерні вишукування для будівництва дбн а 1-1-2008
Український державний головний науково-дослідний І виробничий інститут інженерно-технічних І екологічних вишукувань (Укрндіінтв)...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи