Обладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи icon

Обладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи




Скачати 79.41 Kb.
НазваОбладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи
Дата конвертації15.05.2013
Розмір79.41 Kb.
ТипДокументи

Тема. Географія — наука про природу Землі та її різноманітність, про населення і його господарську діяльність, про взаємодію природи і людства в межах всієї планети. Що вивчає загальна географія в школі. Джерела географічних знань, методи географічних досліджень

Мета: сформувати в учнів систему знань про предмет і об'єкт вивчення географії; почати формування в учнів первинних навчальних умінь працювати з навчальними посібниками з курсу; сприяти розвитку в учнів інтересу до географічної науки.

Обладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

^ Ш. ОРГАШЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І УМІНЬ УЧНІВ

Ми починаємо з вами вивчати не новий для вас, діти, предмет. Адже з науками про природу та Землю ви знайомі?

Бесіда за запитаннями

1. Що вивчають науки про природу?

2. Що ви дізналися про географію в попередніх класах?

3. Які спостереження за природою ви проводили в 5 класі?

4. Які джерела звань ви використовували при вивченні природознавства?

^ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ І ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Розповідь учителя.

В 6 класі ми продовжуємо знайомитися а однією із давніх наук про Землю — географією.

Саме для вас Василь Симоненко написав ці рядки.

Гей, нові Колумби й Магеллани,

Напнемо вітрила наших мрій!

Кличуть вас у мандри океани,

Бухту спокою облизує прибій.

Хто сказав, що все уже відкрито?

Нащо ж ми народжені тоді?

Як вам помістити у корито

Наші сподівання молоді.

Мріяти й шукати, доки жити,

Шкварити байдужість на вогні!

А якщо відкрито вже відкрите,—

Друзі! Ви підкажете мені...

І сьогодні ви будете і учнями і вчителями, адже володієте цілим багажем знань пор нашу планету Земля.

Сл. 1Конкурс Знатоки географії

Сл 2. Що ж ви знаєте про Землю?

Інформація яку діти повинні пригадати

- Третя планета за віддаленістю від Сонця;

- Відстань від Землі до Сонця – 150 млн. км.

- Природний супутник – Місяць;

- Доба – 24 години;

- Рік – 365, 25 діб, 26 лютого – 366 діб – високосний рік;

- Радіус Землі – 6400 км.;

- Найдовший день у Північній півкулі – 22 червня – день літнього сонцестояння;

- Найкоротший день – 22 грудня – день зимового сонцестояння;

День = ночі – 21 березня та 23 вересня – дні рівнодення весняного та осіннього

Сл.3 Яка ж наука дає нам максимум знань про Землю, як планету?

Сл.4 Ще більше знань ви отримаєте вивчаючи нову науку – географію

Наука про Землю – географія.

^ IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Розповідь учителя.

Сл.6 На уроках географії вам доведеться стати і першовідкривачами невідомих земель, і дослідниками космічного простору, і опуститися, за прикладом героїв Жуля Берна, до надр Землі, й зануритися у пучину Світового океану, стати дослідниками повітряної оболонки Землі, навчитися читати дивний витвір людства — географічні карти. Вам доведеться вивчити те, що ви бачите в природі навколо себе, що відбувається на суходолі і в морі, в атмосфері, рослинному та тваринному світі. Проте не просто дізнатися, де і що знаходиться, хоч і це важливе для географа, але і зрозуміти причини процесів, що відбуваються на Землі. Ви зможете знайти відповіді на багато запитань. Наприклад, чому виникають вітри? Чому відбуваються землетруси? Чому Антарктида вкрита крижаним панциром? Чому гірські системи підносяться на півдні Євразії, а не на півночі? і багато інших. А це означає, що на уроках географії ми будемо вивчати природні процеси та їх причини.

Знайдіть у тексті § 1 підручника відповідь на питання: «Що вивчає географія?». (Географія — наука про природу земної поверхні, про населення та його господарську діяльність.)

^ Розповідь учителя.

Сл. 7. Першим вжив поняття «географія» давньогрецький вчений Ератосфен, що жив у ІІІ ст. до н. е. Слово «географія» складається з двох частин: «гео» - земля, «графо» - опис. Географія — землеопис

Розповідь учителя з елементами бесіди.

У наш час, здавалося б, не залишилося «білих плям» на карті Землі, досліджені всі куточки нашої планети. Чим же займаються сучасні географи? Які завдання стоять перед ними сьогодні?

Мало хто мав сумнів у необхідності науки географія, доки люди відкривали нові землі, стирали з карт «білі плями». Ті відомості, що надавала географія, живили інші науки. Але практична діяльність людини вимагала поглиблених знань про найрізноманітніші явища і процеси.

Уважно придивіться до світу природи навколо нас. Що нас оточує? Чи думали ви про те, що це нескінченне природне різноманіття виникло І розвивається за певними законами?

Нам необхідно навчитися бачити не тільки окремі природні компоненти (гірські породи, воду, повітря, рослинність тощо), але і їх поєднання, взаємозалежність. Порушення або зміна одного а цих компонентів приводить до зміни інших. Тому об'єктом вивчення сучасної географії е географічна оболонка — область взаємодії чотирьох сфер нашої планети: атмосфери, гідросфери, літосфери, біосфери.

Основним завданням географії е дослідження процесів, що відбуваються в географічній оболонці.

Людина — частина природи — підпадає під вплив навколишнього природного середовища і в той час е причиною змін у природі.

Запитання.

Чи можемо ми уявити наше життя без використання багатств

Землі? Свою відповідь доведіть прикладами.

^ Розповідь учителя

Людина використовує багатства річок, озер, морів, лісів, видобуває корисні копалини тощо. Але з подальшим розвитком цивілізації людина почала здійснювати на природу такі спустошливі набіги, що остання почала відступати, нерідко залишаючи переможцеві пустирі, заболочені вирубки, безплідді яри тощо.

Запитання.

Як ви вважаєте, яке завдання перед географами поставило поси­лення людського впливу на природу? (Географи можуть прогнозувати наслідки людської діяльності, для чого вони складають географічні графічні прогнози.)

Завдання.

  1. За допомогою тексту § 1 підручника перелічіть задачі, що стоять парад географами

Сл. 8 Які географічні явища досліджують географи, щоб зробити наше життя більш безпечним?

Відповіді

  • Морські течії;

  • Приливи та відливи;

  • Рухи літосферних плит;

  • Виверження вулканів та землетруси;

  • Явища пов'язані з рухом повітряних мас та атмосферою (смерчі, блискавки, зливи тощо);

  • Зсуви та підтоплення тощо.

Сл. 9 - 21 Що ж є об’єктові вивчення науки ? Зараз перед вами знайомі вам фото , за якими ви зможете самостійно визначити ці об’єкти.

Завдання 2

2. Розгляньте мал. 1 на с. 5 підручника. І назвіть методи географічних досліджень.

^ Розповідь учителя.

Сл. 22 У географії як науці виділилися дві основні галузі — фізична і економічна.

Запитання.

Що, на ваш погляд, вивчають ці галузі науки?

розповіді, учителя.

«Фізис» в перекладі з грецької мови означає «природа». Фізична географія — це наука, яка займається вивченням природі земної поверхні. Економічна і соціальна географія - наука що вивчає населення Землі та Його господарську діяльність.

Сучасна географія – наука комплексна, яку можна представити великим деревом Сл. 23



Крім того на базі інших наук у поєднанні з географією склались нові комплексні науки

Сл. 24

Біогеографія,

Космічна географія,

Геофізика,

Історична географія і тд.

Сл. 25 Який він сучасний географ?

Сл. 26 Які методи дослідження використовує?

Вчитель У цьому році ми будемо знайомитися з основами фізичної географії Головними помічниками при вивченні цієї науки будуть підручник «Географія», атлас з географії практикуми з географії для 6 класу.

Практичне завдання

Знайомство з джерелами географічної інформації. Сл 27 - 29

Мета: сформувати в учнів уявлення про наукові джерела географічних знань; розвивати практичні навички роботи з різним джерелами географічних знань; визначити значення джерел географічних знань у вивченні географії.

Обладнання: географічні карти, атласи, контурні карти, підручники, географічні словники, географічні журнали та книги.

Робота проводиться у формі гри. Вчитель розподіляє клас на 4 групи. Використовуючи анотації до запропонованої літератури, учні розповідають про те, як користуватися джерелами географічних знань І про що можна дізнатися з кожного з них.

  1. 1 група працює з підручником.

  2. 2 група — з атласом.

  3. 3 група — з географічними картами,

  4. 4 група — з географічними словниками.

  5. Після виступів підводиться підсумок.

Вчитель підкреслить необхідність уміння користуватися джерелами географічних звань.

^ V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І УМІНЬ УЧНІВ

1. Які завдання вирішують сучасні географи?

2. Назвіть галузь географії за такими визначеннями:

а) Вивчає природу земної поверхні і причини та різноманітності;

б) вивчає населення Землі, його господарську діяльність.

3. Які географічні науки ви можете назвати?

4. Які джерела знань допоможуть вам при вивченні географії?

5. Чи згодні ви з твердженням, що географія — одна з найдавніших наук? Свою відповідь обґрунтуйте.

Як географічні знання можуть знадобитися вам у житті?

^ ПІДСУМОК УРОКУ

Заключне слово вчителя:

Сл.30 Географія — наука про природу земної поверхні, населення та його господарську діяльність;

Об'єктом вивчення сучасної географії є географічна оболонка

• основне завдання географії — дослідження процесів, що відбуваються в географічній оболонці Землі;

• фізична географія вивчає природу земної поверхні, економічна географія - населення Землі, Його господарську діяльність.

Сл.31

Вивчаючи географію ви оволодієте:

  • Вмінням бачити природу в усій її різноманітності;

  • Вмінням порівнювати природні об'єкти та уявляти будь – які з них;

  • Вмінням здійснювати аналіз подій тощо

Сл. 32 Вам допоможуть

  • Вмінням бачити природу в усій її різноманітності;

  • Вмінням порівнювати природні об'єкти та уявляти будь – які з них;

  • Вмінням здійснювати аналіз подій тощо


ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Підготувати повідомлення про розвиток географічних звань.




Схожі:

Обладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи iconУрок №16 Тема: Різновиди карт, їхні властивості та призначення
Обладнання: підручник, зошит для практичних робіт [6], карта півкуль, фізична карта України, контурні карти півкуль, контурна карта...
Обладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи iconУрок №12 Тема: Зображення нерівностей земної поверхні на плані й карті. Мета: навчити учнів виявляти
Обладнання: підручник географії, зошит для практичних робіт, атлас, карта півкуль, різні за охопленням території карти, план місцевості,...
Обладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи iconЕпоха великих географічних відкриттів. Подорожі дж. Кука мета
Обладнання: фізична карта світу, атласи, портрети мореплавців. Тип уроку: засвоєння нових знань. Форма рольова гра проведення
Обладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи iconІсторія стародавнього світу 6 клас Автор: Забишна Л. А. спеціаліст вищої категорії вчитель історії Ситняківської зош І-ІІІ ст
...
Обладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи iconУрок української мови у 2 класі учитель початкових класів Юрко Р. С. Тема Розповідне речення. Розділові знаки в кінці розповідного речення. Мета
Обладнання: карта містечка «Речення», опорна таблиця, картини осінньої природи, картки з тестовими завданнями, картки для парної...
Обладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи iconТема уроку: Греко-перські війни
Обладнання: підручник, атлас, контурна карта, презентація «Греко-перська війна» с елементами відео фрагментами з фільмів та малюнків...
Обладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи iconУрок з історії Миколаєва
Обладнання: підручник, карта Миколаївської обл., історичний атлас(5 кл.), ілюстрації із зображенням українських козаків; козацька...
Обладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи iconОбладнання: фізична карта України, краєвиди Карпат (відеоматеріали, слайди), атласи, підручники. Тип уроку
Українські Карпати. Географічне положення та характеристика природних компонентів
Обладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи iconКитай та Індія наприкінці ХХ на початку ХХI ст
Обладнання: політична карта світу, дошка, папір, маркери, підручник з “Всесвітньої історії “ 11 класу Т. В. Ладиченко, документи,...
Обладнання: фізична карта світу (півкуль), атлас, глобус, картини природи iconУрок Тема: Картини природи в повісті М. Гоголя «Тарас Бульба». Композиція твору. Мета
Обладнання: ілюстрації Кибрика, Шмаранова, Герасимова, Лопати, до повісті М. Гоголя «Тарас Бульба», малюнки учнів, роздатковий матеріал...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи