Підготувала класний керівник icon

Підготувала класний керівник
Скачати 148.72 Kb.
НазваПідготувала класний керівник
Дата конвертації24.02.2013
Розмір148.72 Kb.
ТипДокументи
Підготувала

класний керівник

групи № 23

К. З. Федчик

Мета: Дати учням необхідну інформацію про СНІД, основні шляхи зараження цією хворобою та заходи щодо її профілактики; сприяти розвитку потреби робити відповідні висновки; пропагувати здоровий спосіб життя та високоморальну поведінку людини у суспільстві.

Обладнання: виставка літератури на тему СНІДу, анкета «Перевір свої знання про СНІД»; таблиці «Шляхи зараження ВІЛ», «ВІЛ не передається»

^ Гості ток-шоу: лікар дерматовенеролог, практичний психолог, літературознавець, учні групи

Ведучий – майстер в/н групи

Ведуча – класний керівник

^ Дія заходу

Ведучий. Доброго дня всім, хто присутній у цій залі. Вас вітає ток-шоу «СНІД – загроза людства». Ведучою програми буде класний керівник Катерина Захарівна Федчик.

^ Ведуча. Ведучий ток-шоу майстер в\н Роман Олександрович Лемак.

Ведучий. Розмова за даною темою сподобається далеко не всім. Але неможна більше мовчати про реальну загрозу, що нависає над нашими головами. Загроза на ім’я СНІД – хвороба, названа «чумою ХХ століття»

Ведуча. Людське здоров’я та життя – найбільші життєві цінності, вартість яких важко переоцінити. Відповідальне ставлення до їх збереження та якісного поліпшення – найбільше, що людина може зробити для себе та довколишніх.

Ніколи не забувай дбати про своє здоров’я. Бо лише при здоров’ї можна здолати будь-які випробування, знайти гідне місце в житті.

У 80-ті роки минулого сторіччя на шпальтах газети «Комсомольська правда» під рубрикою «За рубежем» було надруковане невелике повідомлення про те, що серед молоді США останнім часом з’явилася нова, не вивчена лікарями, хвороба. Через неї до шпиталю потрапило 32 особи, а за останній тиждень п’ятеро з них пішло з життя. Лікарі відмітили те, що люди молоді і, на перший погляд, дужі, але «їхній організм зовсім не бореться з будь-якими інфекціями. Так це було вчора. А як цю проблему розглядають сьогодні? На сьогодні ця хвороба відома всім, від малого до старого, і на всіх континентах. А от що буде завтра – залежить від кожного з нас, держави, світу. Отже, тема нашої програми «СНІД – загроза людства».

Ведучий. В історії людства, що є «багатою» на різні катастрофи і катаклізми, знайдеться не так багато явищ, подібних до СНІДу. Ця хвороба не залишає байдужим нікого вже кілька десятиріч поспіль. Вона вселяє в кожного свідомого громадянина тривогу та жах. Як цей представник мікросвіту – вірус-убивця, невблаганний у своїх діях, призводить до зараження та загибелі?

Відомий факт, що письменники-фантасти передбачають деякі події майбутнього. А от цікаво чи згадував хтось у своїх творах про виникнення такої загрози для людства? Запрошуємо до студії літературознавця.

Літературознавець. Теоретично до появи нових інфекційних хвороб на той час були готові. Ця проблема не раз розглядалась і письменниками. Достатньо пригадати страшну історію, яку розповів Едгар По в оповіданні «Маска червоної смерті», мало відомий роман Джека Лондона «Червона чума», дещо призабуту п’єсу Карела Чапека «Біла хвороба». Якщо дві перші книжки можна назвати, користуючись сучасною термінологією, «літературою катастроф», то п’єса Карела Чапека розповідає про те, як у мілітаристському чаді люди знехтували небезпекою страшної епідемії. Тим, хто прочитав її, неважко провести паралелі, що пов’язують епідемію СНІД із гонкою озброєнь, проблемами роззброєння і міжнародної співпраці. Цікаво те, що хвороба, яку описав Чапек, має деяку подібність до СНІДу, хоча цілком є витвором фантазії знаменитого письменника.

Ведуча. Таку позицію мали письменники фантасти. А щодо вчених, то багато хто з них заявляв – нові інфекційні хвороби можуть і мусять з’явитися. Проте до цих учених чомусь ніколи не дослухалися.

Ведучий. Але щоб вас заспокоїти, можемо повідомити що вірус імунодефіциту дуже нестійкий. Він може зберігатися довгий час лише у біохімічних рідинах організму людини (кров, сперма, піхвові виділення, грудне молоко), жити і розмножуватися в живих клітинах людини, але не може довго існувати в навколишньому середовищі, поза людським організмом. Тому він не може передаватися через повітря, їжу та воду. Крім наведених рідин Віл також виділений у сечі, слині, сльозах, але його концентрація недостатня для зараження іншої людини, ці рідини можуть становити небезпеку лише при присутності в них крові.

^ Ведуча. Шановні присутні, у нашій студії є лікар-дерматовенеролог, ми звернемося до нього за порадою.

Лікар. Шановні друзі! Історії відомо чимало прикладів коли страшні епідемії чуми віспи, холери спустошували країни і навіть окремі континенти земної кулі. Але людство вистояло, хоча й дорогою ціною.

У 70-ті роки ХХ століття з’явилося нове інфекційне захворювання, назва якого СНІД. Воно здатне за 10-20 років поставити рід людський під реальну загрозу вимирання.

Ведучий. А що ж таке СНІД?

Лікар. СНІД – це синдром набутого імунного дефіциту, який виникає внаслідок ВІЛ-інфекції. Синдром це комплекс захворювань інфекцій, від яких хворі СНІДом вмирають.

Набутий – тому, що це стан, який виникає внаслідок зараження, а не передається генетичним шляхом.

Імунний – тому, що вражає імунну систему організму, котра бореться із захворюванням.

Дефіцит – тому, що імунна система перестає працювати належним чином.

Синдром – тому, що у хворих виникає безліч різних симптомів та захворювань.

СНІД – це смертельне захворювання проти якого відсутні ефективні засоби лікування та профілактики.

Збудником хвороби є специфічний вірус, що отримав назву вірусу імунодефіциту людини. ВІЛ, як інші віруси, наприклад, грипу, дуже малий мікроорганізм, який неможливо побачити за допомогою звичайного мікроскопу. Потрапивши до організму людини, він руйнує імунну систему, яка необхідна для захисту від різних інфекцій. Ураження виникає за умов, коли збудник потрапляє безпосередньо в кров. Це може статися під час переливання інфікованої крові або ж тоді, коли така кров потрапила на пошкоджені шкіри або слизові оболонки; від матері, хворої на СНІД, новонародженому під час вагітності та пологів, а також статевим шляхом.

Шприцева наркоманія, проституція, безладне статеве життя – ось ті чинники, що неймовірно підвищують ризик зараження СНІДом.

Ведуча. Які ознаки захворювання Снідом?

Лікар. Це:

 • збільшення лімфовузлів;

 • постійний сухий кашель;

 • швидка втомлюваність;

 • пронос;

 • велике потовиділення, особливо вночі;

 • втрата апетиту;

 • різке зменшення ваги;

 • постійні інфекції;

 • психічні розлади.

Ведучий. Чи треба боятися хворих на СНІД?

Лікар. НІ, при звичайному спілкуванні СНІД не передається.

Ведуча. А як дізнатися – хвора людина чи ні?

Лікар. Для цього треба пройти тест на СНІД в спеціальному центрі. Тест проводиться анононімно і розголошення наслідків аналізу карається позбавленням волі терміном до двох років.

Ведучий. Яким шляхом передається вірус СНІДу?

Лікар. Вірус СНІДу передається через кров, статевим шляхом, через плаценту, ембріону, (в череві матері – немовляті). Будь який контакт із кров’ю інфікованої вірусом людини небезпечний. Захворювання може виникнути при загальному користуванні голками (наркомани) під час забору або переливання крові.

Але в основному захворюють так звані «групи ризику». Це гомосексуалісти, дівчата «легкої поведінки», наркомани, сімейні люди, які користуються «послугами» випадкових партнерів – тобто люди з відхиленнями від загальноприйнятих норм моралі. Кожен, хто використовує небезпечні і випадкові способи статевих відносин, ризикує захворіти на СНІД.

^ Ведуча. Що потрібно для того, щоб уникнути зараження вірусом?

Лікар. Щоб уникнути зараження цим вірусом, потрібно дотримуватися заходів безпеки.

 • По-перше, не варто поспішати з початком «дорослого життя», не знаючи найпростішого з безпечної статевої поведінки.

 • По-друге, треба відмовитися від вживання наркотиків та допінгів.

 • По-третє, ні в якому разі не використовувати предмети особистої гігієни, що належать іншій людині, а саме: зубної щітки, бритви, манікюрного приладу. Косметичні маніпуляції здійснювати лише в спеціальних установах.

Інших шляхів розповсюдження збудника не існує. СНІД не передається при рукостисканні і обіймах, через посуд, воду, повітря, постільну та натільну білизну, монети та паперові гроші, іграшки, книжки, зошити тощо. Тому повсякденні звичайні стосунки з особами, інфікованими вірусом СНІДу позбавлені будь-якого ризику.

Пам’ятайте: єдина людина, що може вберегти вас від СНІДу – це ви самі! Отже, якщо все сказане ви візьмете до уваги, ваше здоров’я, а головне – ваше життя – поза небезпекою.

(Демонструється відеоролик про засоби застереження від СНІДу)

Ведучий. Якщо людина є носієм вірусу СНІДу, куди слід звернутися?

(Лікар називає адресу медичного закладу)

Ведуча. Які статистичні дані про «чуму ХХ століття» на даний час? Чи є ВІЛ-інфіковані у нашому районі.

Лікар. Нині у світі живе близько 33,2 млн людей, інфікованих вірусом імунодефіциту людини. З них 30,8 млн – дорослі (15,4 млн – жінки), 2,5 млн – діти віком до 15 років. Особливо вражає ситуація у південних регіонах Африки, де інфікованих 22,4 млн.

  В Україні щорічна кількість виявлених інфікованих зростає. У 2006 році сягнула 16 094 чоловік. До цієї цифри додається ще близько 8400 нових інфікованих у першому півріччі 2007 року. 70% інфікованих ВІЛ і хворих на СНІД зареєстровані у південно-східних регіонах України: Донецькій, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській областях, АРК та у Києві.

Сьогодні брудний потік «цивілізації» доніс цю страшну інфекцію до нашого району. На обліку зареєстровано 10 інфікованих вірусом імунодефіциту людини.

Ведучий. Чи несе відповідальність людина, яка, знаючи що ВІЛ-інфікована, веде такий спосіб життя за якого навмисно заражає інших людей?

Запрошуємо до слова наступного гостя нашої студії – психолога, який готував питання законодавства.

Психолог. Існує закон України «Про попередження захворювань на СНІД і соціальний захист на селення». У Статті 4 ідеться, зокрема про те, що держава гарантує: доступність, якість, ефективність медичного огляду з метою виявлення ВІЛ-інфекції (далі-медичного огляду), зокрема анонімно, із наданням попередньої та наступної консультативної допомоги для людини, яку обстежують, і персоналу, що його проводить. Далі йдеться про забезпечення попередження поширення ВІЛ-інфекції серед осіб, які вживають наркотичні речовини ін’єкційним шляхом, зокрема створенням умов для заміни використаних ін’єкційних голок і шприців на стерильні.

У Статті 7 чинного закону йдеться про те, що громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що постійно проживають на законних підставах чи тимчасово проживають на території України, мають право на медичний огляд з метою виявлення зараження вірусами імунодефіциту людини. Мають право на отримання офіційного висновку про результати такого медичного огляду і кваліфікованих рекомендацій щодо попередження поширення ВІЛ-інфекції. Медичний огляд проводиться добровільно, і для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, що постійно проживають на території України, чи яким наданий статус біженців, здійснюється безкоштовно.

Далі, у Статті 8, ідеться про анонімність такого огляду. Відомості про результати медичного огляду конфіденційні і є лікарською таємницею.

У Статті 9 зазначено, що особу, у якої за даними медичного огляду виявлена ВІЛ-інфекція, повідомляє про це працівник установи охорони здоров’я де проводився огляд. Одночасно ВІЛ-інфікованому повідомляється про необхідність дотримання профілактичних заходів, спрямованих на недопущення поширення ВІЛ-інфекції, а також про кримінальну відповідальність за свідоме зараження інших осіб вірусом імунодефіциту.

^ Ведуча. Побороти цю страшну хворобу лікарі ще не навчилися, але світ живе надією.

Лікар. Сьогодні 73% ВІЛ-позитивних жінок вирішують народжувати, на відміну від попередніх років. Ще кілька років тому матері, дізнавшись про інфікованість, позбавлялися вагітності навіть на останніх місяцях. Нині лікарі двічі перевіряють, ВІЛ-інфіковані майбутні матері, чи ні. Кількість інфікованих матерів зростає. А от кількість хворих від них дітей зменшується. Це дані соціальних обстежень всесвітньої організації охорони здоров’я. За три останні роки втричі зменшилася кількість народжених хворих дітей. Це – результат застосування нових технологій лікування. У період вагітності і матері, і дитині дають відповідні препарати. Світ живе надією.

(Звучить аудіозапис пісні Ф. Меркьюрі)

Ведучий. Фреді Меркьюрі, талановитий співак і композитор пішов з життя 1991 році. Смерть налетіла, як вихор, і ім’яїй було СНІД. Молодий красень перетворився на інваліда, а потім – в трупа.

Ведуча. Талановитий, багатий і знаменитий соліст балету Росії, Великобританії, Парижу Рудольф Нурієв помер від СНІДу. І ще десятки, сотні, тисяч і навіть мільйони смертей…

Ведучий. Філософ Мішель Фуко помер у 1984 році у віці 57 років.

^ Ведуча. Письменник-фантаст Айзек Ази мов помер у 1992 році у віці 72 роки.

Ведучий. Зірка Голівуду, актор Ентоні Перкінс («Психоз», «Уловка 22», «Вбивство в Східному експресі») помер у 1992 році у віці 60 років.

(Демонструється відео ролик про те, як складаються стосунки у людей ВІЛ-інфікованих з довколишніми)

Психолог. А тепер ще раз спробуйте дати відповіді «Так» чи «Ні» на такі запитання.

Тест «Перевір свої знання на СНІД»

 1. Що таке СНІД? Що ви знаєте про цю хворобу?

 2. Чи спричиняє вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) СНІД?

 3. Чи уражає ВІЛ імунну систему організму?

 4. Чи відрізняється за зовнішнім виглядом ВІЛ-інфікований та хворих на СНІД від здорової людини?

 5. Чи передається СНІД через поцілунок?

 6. Чи передається СНІД через нестерильний медичний інструментарій?

 7. Чи допоможе використання презерватива під час статевих контактів уберегтися від СНІДу?

 8. Чи можна виявити вірус відразу після інфікування?

 9. Чи проводить держава політику:

а) на виявлення хворих на СНІД та ВІЛ-інфекційних;

б) на ізолювання їх від суспільства?

10. Чи має медицина ліки від СНІДу, вакцину, що перешкоджала б інфікуванню?

Відповіді:

1 – власні думки; 2 – так; 3 – так; 4 – ні; 5 – ні; 6 – так; 7 – так; 8 – ні; 9 «а» - так; 9 «б» - ні; 10 – ні.

Психолог. Що ж ми можемо зробити для тих, хто живе з ВІЛ?

(Після бесіди психолог роздає усім присутнім сердечка з порадами).

Серце друга

 • Привітайся

 • Захисти

 • Сядь поруч

 • Вислухай

 • Зателефонуй

 • Візьми за руку

 • Запроси на свято

 • Запитай чи потрібна допомога

 • Прийди або запроси у гості

 • Познайом зі своїми друзями

Слово учням

(Запитання до запрошених гостей)

Ведучий. Гегель сказав: «Людина - це ніщо інше, як низка її вчинків». Результати боротьби зі СНІДом будуть мізерними, як вважає лікар Рон Байєр із Нью-Йорка, поки люди не припинять легковажно ставитися до статевих зв’язків і поки не буде нанесений удар по наркоманії. Лише це могло б значно загальмувати поширення СНІДу.

Ведуча. Учені не втрачають надії, деякі навіть певні, що медикаменти, спроможні перемогти ВІЛ, неодмінно з’являться у найближчі 5-7 років. А поки що всі зусилля науковців і громадськості треба спрямувати на профілактику СНІДу – такі перспективи на найближче майбутнє.

Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх рідних і близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожний дім, кожну сім’ю.

Здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах – найкращі методи профілактики СНІДУ.

Ведуча. Діти, невесела розмова відбулася у нас з вами, але подумайте самі – краще знати гірку правду, ніж жити безтурботно. Сьогодні ви одержали багато корисної інформації від гостей нашої студії. Раджу вам обов’язково нею скористатися, адже наша доля, наше здоров’я, наше майбутнє залежить саме від нас.

Я дякую усім присутнім і гостям за цікаву і змістовну бесіду.

Ведучий. До побачення. До нових зустрічей.
^ Фредди Меркюрі

Фуко

Рудольф Нурі
^ Айзек Азімов

Ентоні Перкінс^ ВІЛ/СНІД у світі (UN Statistics Division, 2007)

Регіон

Померли від СНІДу

Межі показника

ВІЛ-інфіковані

Межі показника

Регіон Південної та Південно-Західної Сахари

1,6 млн.

1,5 - 2 млн.

22,5 млн.

20,9 - 24,3 млн.

Південна і Південно-Східна Азія

270 тис.

230 - 380 тис.

4 млн.

3,3 - 5,1 млн.

Південна Америка

58 тис.

49 - 91 тис.

1,6 млн.

1,4 - 1,9 млн.

Східна Європа і Середня Азія

55 тис.

42 - 88 тис.

1,6 млн.

1,2 - 2,1 млн.

Східна Азія

32 тис.

28 - 49 тис.

1,3 млн.

480 тис. -1,9 млн.

Середній Схід і Північна Африка

25 тис.

20 - 34 тис.

800 тис.

620 - 960 тис.

Північна Америка

21 тис.

18 - 31 тис.

760 тис.

600 тис. - 1,1 млн.

Західна і Центральна Європа

12 тис.

15 тис.

380 тис.

270 - 500 тис.

Карибський регіон

11 тис.

9,8 - 18 тис.

230 тис.

210 - 270 тис.

Океанія

1,2 тис.

0,5 - 2,7 тис.

75 тис.

53 - 120 тис.

 

Схожі:

Підготувала класний керівник iconПідготувала класний керівник
Дівчата, які ходили з корзинами по ярмарку, підходять до краю сцени і виконують пісню
Підготувала класний керівник iconНаказ від 20 року № Про стан виховної роботи
Андрія Первозданного (класоводи 4 –х класів: ), «Сорочинський ярмарок» (класний керівник класу), «Новорічна казка» для учнів 5-7-х...
Підготувала класний керівник iconНаказ №249 Про підсумки І (районного) туру Всеукраїнського конкурсу „Класний керівник року у 2012
Класний керівник року“ у 2012 році“ та з метою підвищення ролі класного керівника у виконанні основних завдань, покладених Законом...
Підготувала класний керівник iconПоложення про Всеукраїнський конкурс «Класний керівник року» анкета учасника Всеукраїнського конкурсу "Класний керівник року" Прізвище, ім'я, по батькові
Паспортні дані (серія, номер, ким і коли виданий, адреса місця реєстрації)
Підготувала класний керівник iconНаказ №289 Про підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року» у 2012 році
України 11 січня 2012 року за №27/20340 та наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14 червня 2012 року №698...
Підготувала класний керівник iconСценарій підготувала Василенко Інна Василівна, класний керівник 10-а класу
Завдання: дати можливість вихованцям упевнитися, що досягнення щастя залежить від їхніх особистих зусиль; виховати людяність, працьовитість,...
Підготувала класний керівник iconВ. О. Сухомлинський Класний керівник стрижень виховного процесу. Це нитка, яка зв’язує в одне ціле дитину, вчителя-предметника, батьків, громадськість. Класний керівник універсальна особистість. Це і вихователь, і пс
Класний керівник — стрижень виховного процесу. Це нитка, яка зв’язує в одне ціле дитину, вчителя-предметника, батьків, громадськість....
Підготувала класний керівник iconПоложення про Всеукраїнський конкурс «Класний керівник року» зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 січня 2012 року за №27/20340. Утворити
Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року» у 2012 році
Підготувала класний керівник iconНаказ №925 м. Миколаїв Про підсумки проведення І (районного/міського) та II (обласного) турів Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року»
Законом України «Про загальну середню освіту» на загальноосвітні навчальні заклади проведено, Всеукраїнський конкурс «Класний керівник...
Підготувала класний керівник iconМетодичні рекомендації щодо організації методичних об’єднань класних керівників в загальноосвітніх навчальних закладах Класний керівник повинен мати мудрість учителя
Класний керівник повинен мати мудрість учителя, відповідальність старшого товариша, доброту матері, строгість батька
Підготувала класний керівник iconМетодичні рекомендації щодо організації методичних об’єднань класних керівників в загальноосвітніх навчальних закладах Класний керівник повинен мати мудрість учителя
Класний керівник повинен мати мудрість учителя, відповідальність старшого товариша, доброту матері, строгість батька
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи