Конкурс \"Сучасний урок в презентаціях\" icon

Конкурс "Сучасний урок в презентаціях"




НазваКонкурс "Сучасний урок в презентаціях"
Дата конвертації08.01.2013
Розмір445 b.
ТипКонкурс


Миколаївська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 36

  • Міський конкурс “Сучасний урок в презентаціях”

  • Розробка уроку з історії України (10 клас)

  • Перехід до суцільної колективізації


Тема уроку: Перехід до суцільної колективізації

  • Мета уроку:

  • Навчальна: визначити сутність політики колективізації; з’ясувати причини, принципи її здійснення, ознайомити із заходами і визначити наслідки колективізації; пояснити історичні терміни.

  • Розвивальна: розвивати вміння встановлювати причиново-наслідкові зв’язки, аналізувати різні історичні джерела, аргументовано висловлювати власну позицію.

  • Виховна: виховувати інтерес до історії, гуманізм, повагу до історичної спадщини.

  • Тип уроку: вивчення нового навчального матеріалу.





Хід уроку: І. Актуалізація опорних знань учнів. ◊(Фронтальна робота) Оголошення теми, мети уроку. Визначення учнями очікуваних результатів

  • 1928 – 1939 рр. – період, який в історії України отримав назву “радянська модернізація”

  • ● Поясніть, що означає термін “модернізація”.

  • ● Визначте основні напрямки радянської модернізації.















Підготовка до колективізаці тривала у 1928-1929 рр. й передбачала: □ згортання НЕПу; □ введення надзвичайних заходів: обшуків, величезних штрафів; □ розпродаж майна неплатників податків і боржників, які не здавали встановленої їм норми зерна; □ депортації найнепокірніших селян у віддалені регіони країни; □ заборону приватної торгівлі; □ відмову від принципів кооперації.

  • • Як визначають причини, завдання колективізації сучасні дослідники?

  • • Чому сталінське керівництво надавало перевагу саме колективізації?

  • ● Якими методами вона здійснювалась?











Висновки:

  • Курс на суцільну колективізацію проголосив листопадовий (1929 р.) пленум ЦК ВКП(б).

  • 1929 рік Й. Сталін назвав «роком великого перелому» — «рішучого наступу соціалізму на капіталістичні елементи міста й села».

  • ● (Пригадайте, які події в світі відбулися в цей час.)

  • Україна колективізацію повинна була закінчити восени 1931р. – весною 1932 р. Але йшла з прискоренням темпів колективізації (до середини 1931 р. в Україні було колективізовано 38% селянських господарств, а до кінця 1932 р. – 70%).

  • Партійне керівництво республіки стверджувало, що Україна має все необхідне, щоб іти прискореними темпами попереду інших союзних республік у справі колективізації сільського господарства.



























3. Доля приватних сільських господарів та їх господарств. Зрушення у житті і побуті селян. ● Яку відповідь на запитання “Хто кого” дає джерело 14? ● Як вона співввідноситься з матеріалом ”Доля приватних сільських господарів та їхніх господарств”?

  • 14. Газетне повідомлення

  • Колективізація перемагає

  • У 1931 році Радянський Союз утричі перевищив намічений п’ятирічним планом на останній рік відсоток колективізації. Ще два роки тому в 1929 році ми мали всього тільки 7,5 відсотка господарств, які вступили до колгоспів; через рік їх було вже 21,7 %, а тепер 62%.

  • Питання «хто кого» в сільському господарстві вирішилось на користь соціалізму. 1932 рік, останній рік п’ятирічки, буде роком завершення в основному колективізації в СРСР.

  • Комсомольская правда. - 1 января 1932г.



Робота з відеоматеріалами. Робота в малих групах. ● Переглянувши відеоматеріали ( додаток 1) та проаналізувавши документи 15, 16, визначте підсумки та наслідки примусової колективізації.

  • 15. Мовою цифр

  • Щоб трохи поліпшити становище, у 1933р. селянам було дозволено мати невеликі ділянки (не більше півгектара).

  • У 1938 рю на присадибних ділянках, котрі займали тільки 3,9% усіх посівних площ, вироблялося 45% усієї с/г продукції... вони покривали селянським господарствам більше половини із зернових потреб, майже цілком забезпечували їх продуктами тваринництва й овочами, давали від 70 до 85% грошового доходу за рахунок продажу деяких "надлишків" на колгоспному ринку. Ці невеликі присадибні господарства давали понад 70% м'яса і близько 45% вовни, виробленої в країні.

  • Верт Н. История Советского государства.

  • 1900 - 1991. - М.: Весь мир, 2001. -

  • С. 256 - 257.



Висновки: Головні завдання колективізації були досягнуті: □ Отримані необхідні для індустріалізації кошти, ринок збуту та дешевої робочої сили. □ Відбулася соціальна революція на селі: «розселянювання» та створення колгоспного селянства ( на початок 1937 р. колгоспи в Україні об’єднали 96,1% селянських господарств та 99,7% посівних площ).



Наслідки колективізації сільського господарства

  • Колективізація фактично повернула село до воєнно-комуністичних методів організації виробництва та суспільного життя.

  • На селі утвердилася командна економіка за повного підпорядкування колгоспів державній владі.

  • Порушено баланс у розвитку промисловості й сільського господарства.

  • Між містом і селом знову склався нееквівалентний обмін.

  • Наростання кризових явищ у сільському господарстві: зниження продуктивності праці, падіння валових зборів зерна ( у 1931 р. валові збори зерна становили 98% від рівня 1929 р., у 1932 – відповідно лише 78,6% ).

  • Знищено товарність сільського господарства.

  • Відбувалося постійне відставання сільськогосподарського виробництва, фактично повна руйнація сільського господарства України.

  • Гроші вратили купівельну спроможність, ринок перестав існувати.

  • Селянина позбавили можливості розпоряджатися результатами своєї праці.

  • Знищено господаря на селі.

  • Голод 1932-1933 рр. та багатомільйонні втрати населення.



Зміни у житті, побуті й психології селян

  • Розкуркулення підірвало економічну базу селян, знищило рентабельні господарства.

  • Зникла зацікавленість селян у результатах своєї праці, аджде весь урожай вилучали на користь держави, що призвело до низького рівня продуктивності праці.

  • Селянство втрачало вироблені століттями риси: хазяйновитість, ініціативність, працелюбність.

  • У життя увійшли зрівнялівка, безгосподарність, відсутність економічних стимулів розвитку, повна незацікавленість селян в ефективній, продуктивній роботі.

  • Українські хлібороби фактично були розселянені: частина із них, насамперед молодь, йшла до міст, у промисловість. Чимало вихідців із села, котрі ставали студентами або призивалися до Червоної армії, не поверталися додому.

  • Відбувалося зубожіння селянства. Недопустимо обмежувлося споживання на селі: за 1936-1939 рр. до торговельної мережі села надходило товарів в 4,5 разу менше, ніж у міста (з розрахунку на душу населення).

  • Колгоспникам з 31 грудня 1932 р. не видавали паспортів.



ІІІ. Рефлексія. Підведення підсумків уроку.

  • Колгоспи стали новою формою «закріпачення селян», бо встановили:

  • економічну залежність селян від держави — обов’язкові поставки продовольства державі позбавляли селян засобів до самостійного існування (трудодень — «палка»; колгоспи — «колонія пролетарської індустрії»);

  • політичну залежність — відсутність (з 31 грудня 1932 р.) паспортів у селян.



Використані матеріали при підготовці до уроку:

  • 1.Ю. Комаров, В.Мисан, А. Осмоловський, С. Білоножко, О.Зайцев

  • “Історія епохи очима людини. Україна та Європа у 1900 – 1939 роках.”

  • Навчальний посібник з історії України та всесвітньої історії. – Київ. “Генеза”. 2004

  • 2. Відеоматеріали. Науково – пізнавальна програма “Невідома Україна. Нариси нашої історії”. Фільм 98 “Великий злам”. – Національна кінематика України. Студія Київнаукфільм. 1993





Схожі:

Конкурс \"Сучасний урок в презентаціях\" iconНаказ №121-ц Про проведення міського конкурсу «Сучасний урок в презентаціях»
«Сучасний урок в презентаціях» в номінаціях «Початкова освіта», «Українська мова та література», «Російська мова і література», «Світова...
Конкурс \"Сучасний урок в презентаціях\" iconНаказ №121-ц Про проведення міського конкурсу «Сучасний урок в презентаціях»
Провести з 15 березня 2012 року по 25 травня 2012 року міський конкурс Сучасний урок
Конкурс \"Сучасний урок в презентаціях\" iconУрок у презентаціях -2012
У конкурсі «Сучасний урок у презентаціях-2012» взяли участь 10 вчителів початкових класів
Конкурс \"Сучасний урок в презентаціях\" iconУрок і мультимедійні технології. Досвід та перспективи
Аналізуючи тему нашого семінару перш за все хотілося б акцентувати увагу на тому, що ж ми розуміємо під поняттям сучасний урок. Отже,...
Конкурс \"Сучасний урок в презентаціях\" iconТема: Анімація у презентаціях
Мета роботи: Навчитися застосовувати анімації у слайдових презентаціях, налаштовувати анімаційні ефекти і показ презентації
Конкурс \"Сучасний урок в презентаціях\" iconНаказ №179 Про проведення районного огляду-конкурсу "Сучасний урок: ікт-супровід"
Затвердити умови проведення районного огляду-конкурсу ”Сучасний урок: ікт-супровід” для вчителів природничо-математичного циклу (додаток...
Конкурс \"Сучасний урок в презентаціях\" iconУрок дзеркало технології Обравши технологію, ми фактично задали основні параметри уроку І. П. Підласий, міжнародний експерт з питань освіти
Сучасний якісний урок це урок добре підготовлений, ретельно розрахований відповідно до поставленої мети й наявних можливостей
Конкурс \"Сучасний урок в презентаціях\" iconУрок Сучасний компетентнісно спрямований урок повинен будуватися за таким алгоритмом
Конкретизація загальної мети (цілі) уроку.(визначення предметної та ключової(ключових) компетентностей до конкретного уроку)
Конкурс \"Сучасний урок в презентаціях\" iconКонкурс на кращого декламатора 30 Урок Урок подорож. В. Шевчук «Панна квітів» 32 6 клас Урок Фольклорне свято «А вже весна» 40 Урок 2
Посібник пропонує розробки уроків з позакласного читання для 5-7 класів за 12- річною програмою
Конкурс \"Сучасний урок в презентаціях\" iconНаказ № м. Мала Виска Про районний конкурс на кращий інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу
«Про обласний конкурс на кращий інноваційний урок з елементами футболу», з метою піднесення ролі фізичного виховання, виявлення творчих...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи