Тема. Як досягти успіху в спілкуванні мета icon

Тема. Як досягти успіху в спілкуванні мета




Скачати 71.12 Kb.
НазваТема. Як досягти успіху в спілкуванні мета
Дата конвертації08.01.2013
Розмір71.12 Kb.
ТипДокументи

Тема. ЯК ДОСЯГТИ УСПІХУ В СПІЛКУВАННІ

Мета: розкрити сутність поняття спілкування, виявити значення слова в людському спілкуванні, з’ясувати, коли спілкування приносить задоволення, вчитися моделювати ситуації, використовуючи спілкувальні норми поведінки; виховувати повагу до співрозмовника.

Очікувані результати:

Учні повинні навчитися:

  • Розповідати про необхідність доброзичливості, щирості, уваги і поваги до партнера у спілкуванні,

  • Формулювати і використовувати найважливіші правила бесіди ( для того, хто говорить, для того, хто слухає);

  • Моделювати ситуації та розв’язувати їх.

Тип уроку : вивчення нового матеріалу

Обладнання: підручник «Етика» 6 кл, ІКТ, заготовка для «Сонечка спілкування».

Структура уроку:

  1. Організація класу

  2. Створення емоційно-духовного фону уроку.

  3. Визначення теми і проблемного питання уроку.

  4. Вирішення проблеми через активну практичну діяльність учнів.

1.Що таке спілкувальна поведінка і мовний етикет

2.Що означає бути цікавим і приємним співрозмовником.

3.Які є моральні основи спілкування

  1. Рефлексія і створення власної моделі поведінки.

  2. Підсумок уроку. Оцінювання.

  3. Домашнє завдання



Хід уроку

  1. Організація класу.

  2. Створення емоційно-духовного фону уроку.

Посміхніться один одному – нехай наші посмішки зігріють серця, наповнять їх радістю зустрічі, спілкування.

Отже, наш предмет називається Етика.

?- А що таке Етика? ( наука про мораль)

? – А що таке Мораль? (норми та правила поведінки в ставленні людей один до одного й до суспільства)

Ви вже знаєте, що основою моральних норм є «золоте правило моралі».

? – А як звучить це правило? ( стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе).

Ми пригадали це правило тому, що на уроці ми зможемо його використати.

Для нашого уроку я взяла епіграфом слова відомого французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері .

? - А які твори цього письменника ви вже читали? («Маленький принц»)

Він говорив: « Єдина реальна розкіш – це розкіш людського спілкування »

? – Діти, а як ви розумієте ці його слова? (задоволення від спілкування)

? – А яку людину ви можете назвати приємним співрозмовником? (ввічливий, уважний, вміє слухати, поважає товариша, доброзичливий…)

? – А чи хотілося , щоб вас вважали таким ?

? – Що для цього необхідно? (дотримуватися правил…)

Ось про це і піде мова на уроці.

? - Подумайте, як називається наша тема?

^ Тема. Як досягти успіху в спілкуванні.

ІІІ. Визначення теми і проблемного питання уроку.

Це І урок останньої теми «Що означає дотримуватися норм етикету в повсякденному житті». Вивчаючи її , ви дізнаєтесь, як правильно звертатися до людей, як користуватися телефоном, листуватися, як правильно підібрати собі одяг, як себе поводити в різних життєвих ситуаціях.

А починаємо ми із спілкування.

? – Як ви вважаєте, чому ми повинні навчитися на уроці?

  • Розповідати про необхідність доброзичливості, щирості, уваги і поваги до партнера у спілкуванні,

  • Формулювати і використовувати найважливіші правила бесіди ( для того, хто говорить, Для того, хто слухає);

  • Моделювати ситуації та розв’язувати їх.



Оцінювання у нас буде відбуватися у формі самоконтролю – наприкінці уроку ви самі поставите собі бали за навчальні досягнення на основі критеріїв оцінювання.


Наприкінці уроку ми заповнимо «Сонечко спілкування», промені якого – це правила спілкування, про які ви дізнаєтесь протягом уроку.

^ Отже, на сьогоднішньому уроці ми дізнаємося , яких правил необхідно дотримуватися у спілкуванні, щоб зробити його приємним і успішним.


ІУ. Вирішення проблеми через активну практичну діяльність учнів.

1. С початку уроку ми неодноразово вживали слово спілкування.

? – Що воно означає? (обмін думками, вчинками, почуттями…з іншими людьми)

Відкрийте підручник с. 124 і перевіримо наскільки ми праві:

Спілкування – це взаємини людей, що виявляються в обмінові інформацією (комунікації), у взаємодії (інтеракції), у сприйманні людини людиною.

Спілкувальники - це ті, хто спілкуються; співрозмовники, співбесідники.

? – Діти, а яку роль відіграє спілкування у вашому житті?(багато часу , з батьками, з товаришами, в магазинах, в транспорті)

Дійсно, спілкування природно для людини. Людина здатна нормально розвиватися лише в суспільстві, тільки спілкуючись з іншими людьми.

^ Давня східна мудрість говорить: «Бажаєш зробити довгий шлях коротким – займи його приємною бесідою»

? – Пригадайте відомого вам Робінзона Крузо. Чому він постійно шукав змоги покинути острів? (не вистачало спілкування)

^ Основним засобом спілкування є мова. В різних спілкувальних ситуаціях люди використовують готові словесні формули, штампи, кліше. Їх називають мовним етикетом.

? – Пригадайте мовні формули привітання -…, прощання -…вибачення….

Ми їх вживаємо не замислюючись… Досконале володіння ними - ознака культурної, ввічливої людини.

? - Я пропоную вам переглянути уривок із «Єралашу»(«Ну, почему мы так говорим») і встановити, чи були порушені правила мовного етикету? І які були його наслідки? (непорозуміння, здивування…)

? – До якого висновку ви прийшли, якою повинна бути мова спілкування? (зрозуміла всім спілкувальникам, чіткою..)

Часто під час розмови ми користуємося жестами та мімікою. Проведемо невеличкий експеримент: прошу вийти двох бажаючих учнів. Один з них показує іншому завдання вчителя : прохання підняти ручку з підлоги.

? – Чи зрозуміли вас співрозмовники? …Чому?...(бракувало слів)

Отже, міміка та жести – доповнення до мовного спілкування і часто використовуються для емоційного підсилення промови. (буде окремий урок з цієї теми)

2. Правила спілкування мають давні традиції, які з часом можуть змінюватися. Утім успішне спілкування залежить не тільки від знання й дотримання звичай та традицій, а й від нашої вихованості.

На початку уроку ми пригадали «золоте правило моралі».

? – Спробуйте його сформулювати як правило для спілкувальників. (спілкуйся з іншим так, як хочеш,щоб спілкувалися з тобою)

Під час розмови завжди хтось один говорить – його називають мовець, а інший слухає – його називають слухач.

Зараз ви на основі власного життєвого досвіду складете правила спілкування: (в звичайних зошитах) . Працюйте в парах.

1,3 ряд – правила для мовця

2 ряд – правила для слухача.

Перевіряємо: підр.с.126 таблиця. - Чи всі правила ми назвали?

Народна мудрість не залишись осторонь від моральних норм спілкування – завд.5 – дом.завд.

? – Подумайте, про яке правило спілкування йдеться в приказці «Якщо хочеш щось збрехати, то прикуси язика» (правдивість) – заповнюємо промінець «Сонечка»

Дуже важливо вміти гарно говорити, але ще важливіше, щоб за словом йшло діло.


^ У. Рефлексія і створення власної моделі поведінки.

На ваш розгляд я пропоную декілька завдань ( учні працюють в 4х-по 2 стола):

1.Змоделюй ситуацію: Ти потрапив у незнайомий колектив і тобі необхідно наводити місточки для порозуміння з іншими. Які слова скажеш першими? Як будеш спілкуватися з іншими дітьми?

^ 2. Змоделюй ситуацію: Ти розповідаєш другові про цікаву подію з твого життя і раптом бачиш, що він тебе не слухає. Як ти на це зреагуєш? Чому?

3. Змоделюй ситуацію: Уяви собі, що слухаєш нудну розповідь, а в тебе ще не зроблені уроки. Як ти будеш підтримувати розмову?

^ 4. Дайте пораду хлопцю. Я – Петро. Раніше в мене було багато друзів, всі з цікавістю слухали мої розповіді про далекі подорожі з батьками. Але Сашко якось довідався, що ніде я і не був. І що тут такого? Я просто люблю мріяти! Чому хлопці не хочуть зі мною спілкуватися?

(Учні виступають, доповнюють)

До редакції нашої шкільної газети надійшов лист від учениці 5 класу. Я звертаюся до вас по допомогу – як їй відповісти?

«Мене звуть Марійка. Я – найкраща учениця в класі. Я завжди говорю правду в вічі – от Мишко прийшов до школи в брудних черевиках, так я сказала йому, що це не красиво! І правильно, що весь клас чув і потім з нього сміявся! Я дуже уважна і завжди виправляю помилки у мові моїх однокласників – вони ж повинні також правильно говорити! Коли ми спілкуємося і розмова не цікава, то я відразу про це говорю – а навіщо слухати до кінця різні дурниці?! А мої однокласники мене не розуміють і перестали зі мною спілкуватися! Допоможіть відновити справедливість!»

( правда – не завжди доречна, не за всякої ситуації її можна говорити щоб всі чули; виправляти помилки треба тактовно; в спілкуванні - неможна перебивати співрозмовника. Порада – бути ввічливою, тактовною! )

Дякую за допомогу дівчинці.

? – Діти, а чи можете ви самі відобразити на промінчиках своїх Сонечок правила спілкування?

(Учні зачитують, доповнюють один одного)

Я також хочу доповнити ще промінці : тактовність, толерантність, не розмовляй, коли їси, більше читай, поповнюй свій словниковий запас, не називай присутніх займенниками «він, вона», використовуй тільки ті слова, значення яких тобі відомо.

^ УІ. Діти, ви сьогодні дуже добре попрацювали і заслуговуєте на справедливе оцінювання. Прошу, оцініть свою роботу відповідно критеріїв. Виставте свою оцінку на підписаному листі із Сонечком і по закінченню уроку здайте мені.

Багато ми сьогодні говорили про правила спілкування, мовний етикет.

? - А для чого нам вчитися спілкуватися? (бути приємним співрозмовником, мати багато друзів, мати повагу,…)

Отже, вміння правильно спілкуватися допоможе нам не тільки мати авторитет гарного співрозмовника, але й налагоджувати контакти з іншими людьми і вирішувати життєві проблеми.

УІІ. Домашнє завдання: § 23, завд.5с.126, робочий зошит с.57-58



Схожі:

Тема. Як досягти успіху в спілкуванні мета iconТема: Як досягти успіху
Мета: визначити поняття успіх, геній; дати можливість дітям впевнитися, що успіх часто залежить від власних зусиль і від співпраці...
Тема. Як досягти успіху в спілкуванні мета iconЯк досягти успіху? Поради від Роберта Кіосакі
Роберт Кіосакі на власному прикладі довів, що досягти успіху може абсолютно будь-яка людина. Автор багатьох бестселерів ("Багатй...
Тема. Як досягти успіху в спілкуванні мета iconСлавутицькй ліцей Славутицькй ліцей
Учитель повинен досягти успіху, щоб його досягли учні, а учні повинні досягти успіху, щоб його досягло суспільство
Тема. Як досягти успіху в спілкуванні мета iconСлавутицькй ліцей Славутицькй ліцей
Учитель повинен досягти успіху, щоб його досягли учні, а учні повинні досягти успіху, щоб його досягло суспільство
Тема. Як досягти успіху в спілкуванні мета icon«Школа Успіху» це літній освітній проект, який змінить твiй світогляд і наблизить до мети!
Мрієш досягти успіху і змінити світ? Ти – талановитий, активний та цілеспрямований? Шукаєш команду однодумців? Тоді тобі сюди!
Тема. Як досягти успіху в спілкуванні мета iconТема «Етикет І ми» Мета
Мета: засвоїти основні етичні вимоги в поведінці і спілкуванні з людьми, оволодіти навиками культурної поведінки
Тема. Як досягти успіху в спілкуванні мета iconЯк досягти успіху

Тема. Як досягти успіху в спілкуванні мета iconМетодичні рекомендації щодо розвитку пам’яті та правил роботи з нею
Пам’ятайте! Хороша пам’ять – це шлях до успіху у вашому діловому чи професійному житті. Здатність запам’ятовувати людей і факти є...
Тема. Як досягти успіху в спілкуванні мета iconТема: Їжа Мета
Мета: Повторити та активізувати лексику теми; практикувати учнів в аудіюванні тексту та читанні тексту; розвивати комунікативні навички...
Тема. Як досягти успіху в спілкуванні мета iconТема. Винесення спільного множника за дужки
Е. Ільєнкова, то можна зазначити: «Досягнення успішного результату під час роз­в'язування задач — зовсім не при­вілей математики....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи