Рішення \" \" 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва icon

Рішення " " 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва
НазваРішення " " 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва
Дата конвертації14.01.2013
Розмір75.8 Kb.
ТипРішення

ПРОЕКТ

УКРАЇНА

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА РАДА

ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

______________ скликання


РІШЕННЯ

” ” 20 р. №

м. Кремінна


Про встановлення ставок єдиного податку

для суб’єктів малого підприємництва –

фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку

діяльність без створення юридичної особи,

ставок вартості патенту на здійснення торгової

діяльності


З метою приведення у відповідність до Закону України від 04.11.2011 р. № 4014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності», керуючись ст. 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада


ВИРІШИЛА:


1. Встановити ставки єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, ставок вартості патенту на здійснення торгової діяльності, згідно з додатком.


2. Платники податку, об’єкт оподаткування, база оподаткування, податковий період, порядок обчислення суми податку, порядок та строки сплати податку та подання звітності, визначаються у відповідності до норм та положень Податкового кодексу України.


3. Рішення сесії Кремінської міської ради від 25.05.2011 р. № 10/14 «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, ставок вартості патенту на здійснення торгової діяльності та розмірів фіксованої суми прибуткового податку», вважати таким, що втратило чинність з 01.01.2012 р.

4. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2012 р.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань соціально – економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів.


^ ГОЛОВА МІСЬКОЇ РАДИ В.І.ГРИЦЕНКО


Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення Кремінської міської ради

«Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців,

які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи,

ставок вартості патенту на здійснення торгової діяльності»


  1. Проблема, яку необхідно розв’язати

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» від 20.10.2011 міська ради має прийняти рішення щодо встановлення з 01.01.2012 фіксованих ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців першої та другої групи платників податку, ставок вартості патенту на здійснення торгової діяльності для фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб.

Введення в дію ставок єдиного податку та ставок вартості патенту на здійснення торгової діяльності впливатиме на інтереси не всіх суб’єктів господарювання, а лише тих суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, та відповідно на інтереси територіальної громади міської ради завдяки забезпеченню надходжень до бюджету міста.

2. Цілі регулювання:

- забезпечити право для фізичних осіб – підприємців першої та другої групи застосовувати спрощену систему оподаткування;

- забезпечити надходження до місцевого бюджету.

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей:

3.1 Неприйняття своєчасного рішення міською радою. Від такої альтернативи слід відмовитися, як такої, що не відповідає визначеним цілям.

3.2 Встановлення на державному рівні ставок єдиного податку та ставок вартості патенту на здійснення торгової діяльності. Вирішення проблеми за допомогою другої альтернативи неможливе, оскільки існуючим законодавством право на встановлення ставок єдиного податку для окремих груп суб’єктів господарювання надано міським радам.

3.3 Прийняття міською радою рішення про встановлення фіксованих ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців та ставок вартості патенту на здійснення торгової діяльності. Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми та принципам державної регуляторної політики. У ньому чітко визначається фіксований розмір ставок єдиного податку та ставок вартості патенту на здійснення торгової діяльності.

4. Механізми та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми.

Проектом регуляторного акту передбачено затвердження міською радою фіксованих ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців першої та другої групи фізичних осіб – підприємців, ставок вартості патенту на здійснення торгової діяльності дія якого вступає з 01.01.2012 року. Обрати спрощену системи оподаткування фізичні особи-підприємці можуть самостійно, якщо вони відповідають вимогам та реєструються платниками єдиного податку у порядку визначеному Податковим кодексом України.

В даному проекті рішення застосовувати спрощену систему оподаткування можуть:

1. Фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 гривень.

2. Фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.

Разом з цим, умови згідно п.2 не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005).

Ставки єдиного податку встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового звітного року, та у відсотках до доходу.

5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

На дію цього регуляторного акта можуть впливати як позитивні, так і негативні чинники. До негативних можна віднести не сприйняття окремими категоріями фізичними особами - підприємцями встановлення фіксованих ставок єдиного податку у максимальному розмірі, а також взагалі отримати можливість працювати за спрощеною системою, враховуючи норми та обмеження щодо законодавчого застосування цієї системи. До позитивного чиннику можна віднести все ж таки надання можливості більшій категорії підприємців застосовувати спрощену систему, не обмежуючи законодавчо дозволені види діяльності, тим самим легалізувати збільшення надходжень до бюджету міста .

Впровадження вимог такого регуляторного акта міською радою не потребує додаткових витрат з бюджету, оскільки здійснюватиметься в межах повноважень. На ставки єдиного податку впливає зростання мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акта. Аналіз вигод та витрат.
Сфера інтересів суб’єктів господарювання

Сфера інтересів органу місцевого самоврядування

Сфера інтересів громадян

Вигоди

- можливість застосування спрощеної системи оподаткування;

- легалізація окремих видів підприємниць-кої діяльності.

- реалізація державної політики у даній сфері;

- збільшення надходжень до міського бюджету.;

- збільшення кількості суб’єктів, які обрали спрощену систему оподаткування.

- покращення соціального забезпечення;

- можливість забезпечити самозайнятість

Витрати

- щомісячна сплата єдиного податку

- витрати, пов'язані з публікацією;

з виконанням заходів щодо відстеження результативності даного регуляторного акту.


-


7. Обґрунтування строку дії регуляторного акта.

Строк дії регуляторного акту встановлюється на необмежений термін, оскільки єдиний податок належить до місцевих податків і зборів, є обов’язковим до встановлення та надходить до бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету згідно Бюджетного кодексу України.

8. Показники результативності:

Статистичні:

- надходження загальної суми єдиного податку та вартості патенту на здійснення торгової діяльності до міського бюджету;

- темп зростання (зниження) до попереднього року;

- кількість суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб, які сплачують єдиний податок.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта.

Базове відстеження результативності здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акту. Повторне відстеження результативності планується здійснити через рік після набуття регуляторним актом чинності. Періодичні відстеження результативності регуляторного акту здійснюватимуться раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акту.

З огляду на показники результативності, визначені в попередньому розділі, відстеження результативності цього регуляторного акта здійснюватиметься статистичним методом на підставі даних, наданих Рубіжанською ОДПІ, по яких буде проведено аналіз надходжень до бюджету міста та кількості працюючих на спрощеній системі оподаткування.


Секретар міської ради Л.В.Колесніченко


8933Схожі:

Рішення \" \" 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва iconРішення Кремінської міської ради Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, ставок вартості патенту на здійснення
...
Рішення \" \" 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва iconРішення 10 сесії Чернівецької міської ради V скликання від 20. 12. 2006 року №186 «Про встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб суб’єктів підприємницької діяльності в м.
«Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» суб’єкти малого підприємництва фізичні...
Рішення \" \" 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва iconРішення " 25 " травня 2011 р. № проект м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва
«Про прибутковий податок з громадян», на підставі Указу Президента України від 28. 06. 1999 р. №746 “Про спрощену систему оподаткування,...
Рішення \" \" 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва iconЗвіт повторне відстеження результативності регуляторного акту від 29. 12. 2011 р. №18/1 «Про встановлення ставок единого податку для суб»єктів малого підприємництва –фізичних осіб,
«Про встановлення ставок единого податку для суб»єктів малого підприємництва –фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність...
Рішення \" \" 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва iconРішення Кремінської міської ради Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи,
Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність...
Рішення \" \" 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва iconУ розмірі 10 відсотків для: 01. 61; 02. 40; 13. 91; 14. 20; 15. 11; 16. 23
В додатку до проекту рішення «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб, які здійснюють...
Рішення \" \" 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва iconРішення від 21 січня 2011 року №103 м. Знам`янка Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності в новій редакції
Встановити розміри ставок єдиного податку на місяць для суб’єктів підприємницької діяльності (додаток 1)
Рішення \" \" 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва iconРішення " " 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва
Закону України від 04. 11. 2011 р. №4014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України...
Рішення \" \" 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва iconРішення №18/1 " 29 " грудня 2011 р м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва
Закону України від 04. 11. 2011 р. №4014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України...
Рішення \" \" 20 р. № м. Кремінна Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва iconРішення від 19 листопада 2008 року №12 Про встановлення ставок по єдиному податку на території Петро-Михайлівської сільської ради
Ощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва " (зі змінами та доповненнями ), розглянувши та...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи