Фізика 7 клас Задача №1 (4 бали) icon

Фізика 7 клас Задача №1 (4 бали)
Скачати 130.19 Kb.
НазваФізика 7 клас Задача №1 (4 бали)
Дата конвертації16.01.2013
Розмір130.19 Kb.
ТипЗадача

Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації

Чернігівський інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського II тур

Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін 2010-2011 н.р.

Фізика 7 клас

Задача №1 (4 бали)

Уявіть собі, що куб об'ємом 1 м3 розрізали на кубики об'ємом 1 мм3 кожний, а ці кубики щільно уклали в один ряд. Яким завдовжки буде ряд? Відповідь подати в системі СІ.


Задача №2 (5 балів )

Які явища, що повторюються в природі, можна обрати за еталон часу? Чому?


^ Задача №3 ( 6 балів)

Уважно прочитайте вірш російського дитячого поета Бориса Заходера «Бочонок собачонок»:

Дайте мне

Кусок щекотки

Дайте смеха –

Две щепотки,

Три столових ложки Ветра

И грозы

Четыре метра!

Писку-визгу

Двести граммов

Плюс пол-литра

Шумов-гамов

Да ещё глоток верёвки

И моточек газировки!

Что вы хотите.

Если вы

В обмен дадите

Тюк мальчишек

Пуд девченок

Да бочонок собачонок?

Придумайте задачу, використовуючи цей вірш та розв'яжіть її.


^ Задача №4 (6 балів)

Запропонуйте спосіб вимірювання діаметра сталевої кульки (або кульки для гри настільний теніс), якщо у вас є лінійка з ціною поділки 1 мм і дерев'яні кубики, розмір яких більший від діаметру кульки. Зробіть рисунок, що пояснює спосіб вимірювання.


^ Задача №5 (5 балів)

Мідна кулька має масу 890 г і об'єм І 50 см3. Визначте об'єм порожнини всередині цієї кульки. Густина міді 8900 кг/м3.


Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації

Чернігівський інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського II тур

Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін 2010-2011 н.р.

Фізика 8 клас

Задача №1(5 балів)

Ковзаняр, що пробіг дистанцію S=500м, перші S1 = 100м, пробіг зі швидкістю V1=10 м/с, наступні S2=300м - зі швидкістю V2=11 м/с, а останні S3=100м - зі швидкістю 13 м/с. З якою середньою швидкістю ковзаняр пробіг всю дистанцію?


Задача №2 (5 балів)

За графіком шляху потяга, що рухався нерівномірно (рис. 2), з'ясуйте: а) шлях, який проїхав потяг за 9 год; б) довжину кожної з ділянок, на яких потяг рухався рівномірно; в) швидкість руху потяга на Цих ділянках; г) середню швидкість руху потяга за час спостереження.^ Задача №3 (5 балів)

Усередині чавунного виливка під час лиття утворилися порожнини. Для визначення розміру цих порожнин виливок зважили і вимірили його об'єм. Виявилось, що об'єм дорівнює 4,2 дм3 маса 27,3 кг. Який об'єм порожнини? Густина чавуну 7000 кг/м '.


Задача № 4 (6 балів)

На який кут повернеться промінь після відбиття в двох дзеркалах, поставлених під прямим кутом?
Задача № 5 (5 балів)

Чому для склеювання й паяння застосовують рідинний клей і розплавлений припій?


Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації

Чернігівський інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського II тур

Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін 2010-2011 н.р.

Фізика 9 клас

Задача №1 (7 балів)

^ На горизонтальну поверхню льоду при температурі t1 = 0° С кладуть копійкову монету нагріту до температури t2 = 50° С. Монета проплавляє лід і опускається в утворену лунку. На яку частину своєї товщини вона зануриться в лід? Питома теплоємність матеріалу монети с = 380 Дж/(кг*К), його густина = 8,9 г/см3. Питома теплота плавлення льоду 3,4-105 Дж/кг, густина льоду л = 900 кг/м3.Задача №2 (6 балів)

^ Визначте силу струму через кожний з резисторів (рис.1), якщо до кола (точки А і В) прикладена напруга U = 84 В. Опори резисторів в схемі:

R1=R2 =R8= 12 Ом; R2 = R6 = R7 = 6 Ом; R4 = 24 Ом; R3= 3 Ом.

Задача №3 (5 балів)

^ За однакових об'ємів, кусок заліза має масу на 12,75 кг більшу, ніж кусок алюмінію. Визначити масу кусків заліза та алюмінію. Густина алюмінію 2700 кг/м3, густина заліза 7800 кг/м3

Задача №4 (5 балів)

Велосипедист, проїхав 4 км зі швидкістю 12 км/год, зупинився і відпочивав впродовж 40 хвилин. Наступні 8 кілометрів шляху він подолав зі швидкістю 8 км/год. Знайдіть середню швидкість велосипедиста.

Задача №5 (6 балів)

^ Побудовою показати (див. рис.2), який вигляд (а, б, чи в) має олівець, занурений в циліндричний стакан з водою.
Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації

Чернігівський інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського II тур

Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін 2010-2011 н.р.

Фізика 10 клас

Задача №1 (6 балів)

Посудина перегороджена навпіл і заповнена з однієї сторони А ртуттю, а з іншої Б машинним маслом. В перегородці зроблено виріз та вставлений залізний циліндр на осі О (рис.1). Чи будуть на частини циліндра, які занурені в ртуть та масло діяти різні Архімедові сили, внаслідок чого циліндр буде обертатись? Що буде із системою, якщо прибрати закріплену вісь обертання?


Задача №2 (6 балів)

Провідник АСВ вигнутий так, що точки А,С і В знаходяться у вершинах правильного трикутника ( рис.2). До середин сторін АС та ВС підключена перемичка EF з проводу який має вдвічі меншу площу поперечного перерізу. До точок А і В подають напругу U= 3 В. Знайти падіння напруги на перемичці.


Задача №3 (5 балів)

Катер проходить відстань між пунктами А і В за течією річки за час t1 = 2 години, а пліт за 10 годин. Скільки час витрать катер на зворотній шлях?


Задача № 4 (5 балів )

Кульку кинули вертикально вгору зі швидкістю 25 м/с. На яку максимальну висоту відносно точки кидання вона підніметься?


Задача №5 (7 балів)

Вздовж оптичної осі системи, яка складається з плоского дзеркала і тонкої збираючої лінзи з фокусною відстанню F, рівномірно рухається точкове джерело світла S зі швидкістю v (рис. 3). Визначити напрямок руху зображення в даній системі в той момент коли джерело знаходиться посередині між дзеркалом та лінзою, відстань між якими рівне фокусній відстані.


Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації

Чернігівський інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського II тур

Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін 2010-2011 н.р.

^ Фізика 11 клас

Задача №1 (5 балів)

На тіло масою m, яке перебуває в стані спокою на.горизонтальній поверхні, починає діяти постійна сила F, направлена вздовж поверхні. Час дії сили рівний t. Коефіцієнт тертя тіла по плоскій поверхні рівний Який шлях пройде тіло за час руху?


^ Задача № 2 (7 балів)

Зарядний пристрій призначений для заряджання акумулятора з робочим значенням ЕРС 12В. Зарядний пристрій має індикаторну лампу з робочим значенням струму 0,5 А, яке досягається при повній зарядці акумулятора. Внутрішній опір зарядного пристрою r1= 0.2 Ом. До пристрою підключають розряджений акумулятор з

EPC E =10 В та внутрішнім опором r2= 0,6 Ом (рис. 1) та виряджають його. Визначити потужність яку споживає індикаторна лампа в даний момент, і максимальний струм зарядки.^ Задача №3 (7 балів)

Велику циліндричну посудину наповнюють доверху гарячою водою та охолоджують до температури за час = 20 хвилин. За який час, охолоне вода до температури t0 з тією ж початковою температурою, якщо її розлити в маленькі посудини, які також заповнені доверху і подібні великій посудині? Відомо, що вода з великої посудини вміщується в n = 8 маленьких, і що кількість тепла, яке віддається за одиницю часу з одиниці поверхні води кожної посудини, пропорційне різниці температур та навколишнього середовища.

^ Задача №4 (6 балів)

Маємо два джерела плоских пружних хвиль однакової частоти та амплітуди А1 = А2 = 1 мм, які здійснюють коливання в однаковій фазі і збуджують в навколишньому середовищі хвилі довжиною  = 0,6 м. Визначити амплітуду А коливань точки середовища, яка знаходиться від одного джерела коливань на відстані x1 = 3,5 м і від іншого на відстані х2 = 5,4 м. Напрямок коливань в точці яка розглядається співпадають.

Задача №5 (4 бали)

Літак летить горизонтально зі швидкістю V = 470 м/с. Людина почула звук від літака через t = 21 с після того, як літак пролетів над нею. На якій висоті летить літак?

^ Довідкові дані

При розв'язувані задач вважати, що прискорення вільного падіння g = 10 м/с2

Густина води = 1000 кг3

Теплоємність води с = 4,2·103 Дж/(кг • К)Схожі:

Фізика 7 клас Задача №1 (4 бали) icon10 клас Задача Див. Лабораторна робота №2 (10 клас). Задача Див. Задача 2 (9 клас) 11 клас
Кладемо диск на міліметровий папір і визначаємо внутрішній і зовнішній його діаметри. Тоді
Фізика 7 клас Задача №1 (4 бали) iconЗадача 1 2 Задача 2 2 Фінансово-економічний аналіз 4 Задача 2 5 Інвестиції 6 Задача 1 6 Задача 2 6 Економіка праці 7 Задача 1 7 Маркетинг 8 Задача 1 8 Задача 2 8
Діяльність виробничого підприємства, що займається виробництвом сільськогосподарської продукції, характеризується такими даними
Фізика 7 клас Задача №1 (4 бали) iconПравила формування тексту (12 балів) кількість пропусків між слова (2 бали) розділові знаки (2 бали) дужки, лапки (2 бали) абзац (2 бали) вирівнювання (2 бали)

Фізика 7 клас Задача №1 (4 бали) icon10 клас Українська мова 22 бали
Записати речення, розставивши пропущені розділові знаки.(1 бал) Побудувати його структурну схему (2 бали)
Фізика 7 клас Задача №1 (4 бали) iconТема. Множення звичайних дробів Мета
Готовність учнів до уроку. На початку уроку оголошується кількість балів за кожний етап уроку: актуалізація – максимум 2 бали, сприйняття...
Фізика 7 клас Задача №1 (4 бали) iconКвнз «Харківська академія неперервної освіти» рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики у 2012/2013 навчальному році
Журі встановлено максимальний бал за паралелями: 7 клас – 51 бал; 8 клас – 50 балів; 9 клас – 55 балів; 10 клас – 36 балів; 11 клас...
Фізика 7 клас Задача №1 (4 бали) iconУправління освіти І науки Чернігівської облдержадміністрації Чернігівський інститут післядипломної педагогічної освіти II тур Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін Фізика 10 клас
Бали На яку глибину прісноводного водоймища треба занурити дитячий гумовий м'яч, щоб він почав тонути? Атмосферний тиск нормальний,...
Фізика 7 клас Задача №1 (4 бали) icon10 клас (2 год на тиждень, усього 70год., І семестр –32 год., ІІ семестр 38 год.)
Домашнє завдання сплановано згідно підручника Фізика. 10 клас: Підручник/ В. Г. Бар’яхтар Ф. Я. Божинова. – Х.: Видавництво «Ранок»,...
Фізика 7 клас Задача №1 (4 бали) icon8 клас Дивись виконання лабораторної роботи №6 Зошит для лабораторних робіт. Фізика. 8 клас. Я. Ф. Левшенюк та ін. На міліметровому папері обмалювати контури сегменту, який утворює сирок Використовуючи спосіб палетки визначити площу s основи сирку.
Дивись виконання лабораторної роботи №6 Зошит для лабораторних робіт. Фізика. 8 клас. Я. Ф. Левшенюк та ін
Фізика 7 клас Задача №1 (4 бали) iconКлючі до завдань для ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії на 2011-2012 н р
Вплив холодних течій – 3 бали, теплих – 3 бали, моделювання – 6 балів ( з них 2 бали за конкретно вказані гори та їх вплив)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи