Антиадренергічні icon

Антиадренергічні
Скачати 56.26 Kb.
НазваАнтиадренергічні
Дата конвертації22.01.2013
Розмір56.26 Kb.
ТипДокументи

Антиадренергічні.

1. Хворий 60 років протягом 9 років хворіє на цукровий діабет, отримує для корекції гіперглікемії інсулін – семіленте. 10 днів тому почав лікування гіпертонічної хвороби анаприліном. Через годину після прийому гіпотензивного препарату розвинулась гіпоглікемічна кома. Який механізм виникнення гіпоглікемії за умови призначення анаприліна?

A. *Пригнічення глікогенолізу

B. Зменшення виділення з періоду напіввиведення глюкагону

C. Збільшення періоду напіввиведення інсуліну–семіленте

D. Збільшення біодоступності інсуліну-семіленте

E. Зменшення всмоктування глюкози

2. Хворий знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу бронхіальної астми. Як супутнє захворювання діагностовано гіпертонічну хворобу. Який з наведених препаратів протипоказаний у даному випадку?

A. *Анаприлін

B. Папаверину гідрохлорид

C. Атропіну сульфат

D. Сальбутамол

E. Ефедрину гідрохлорид

3. Хворий з діагнозом феохромоцитома страждає від підвищеного артеріального тиску, який переростає в гіпертонічні кризи. Яка група препаратів допоможе хворому в даній ситуації?

A. *α-адреноблокатори

B. β-адреноблокатори

C. Гангліоблокатори

D. Симпатолітики

E. Блокатори кальцієвих каналів

4. Хворому на гіпертонічну хворобу був призначений препарат для зниження артеріального тиску з групи адренотропніх засобів. Через деякий час у хворого тиск нормалізувався, але розвинулася брадикардія до 50 ударів на хвилину та атріо-вентрикулярна блокада 11 ступеню. Який препарат було призначено?

A. *Анаприлін

B. Празозин

C. Клофелін

D. Мезатон

E. Верапаміл

5. Хворий 60 років протягом 9 років хворіє на цукровий діабет, отримує для корекції гіперглікемії інсулін – семіленте. 10 днів тому почав лікування гіпертонічної хвороби. Через годину після прийому гіпотензивного препарату (β-адреноблокатору), хворий відчув слабкість, запаморочення, знизився артеріальний тиск і через кілька хвилин хворий знепритомнів. Виберіть необхідний засіб терапії даного патологічного стану.

A. * Глюкоза

B. Інсулін

C. Норадреналін

D. Натрію гідрокарбонат

E. Бемегрид

6. У хворого сильна судинна недостатність,що викликана передозуванням резерпіну. Яку з запропонованих речовин необхідно ввести для її подолання?

A. *Норадреналін

B. Кофеїн

C. Кордіамін

D. Ефедрин

E. Дофамін

7. Жінці 36 років, що страждає на ішемічну хворобу серця, лікар спочатку призначив анаприлін. Яле з”ясувавши наявність супутнього захворювання він вирішив замінити цей засіб атенололом. Яке захворювання призвело до відмови від анаприліну?

A. *Бронхіальна астма

B. Артеріальна гіпертензія

C. Виразкова хвороба 12-палої кишки

D. Міастенія

E. Холецистит

8. Жінка 50 років звернулась до поліклініки зі скаргами на головний біль, нудоту. Обстеження виявило початкову стадію гіпертонічної хвороби. Лікар-інтерн намагався виписати їй резерпін, але лікар-консультант заперечив це, вказавши на наявність супутнього захворювання. Який патологічний процес є протипоказанням до призначення резерпіну?

A. *Виразкова хвороба шлунку

B. Холецистит

C. Нефрит

D. Міокардит

E. Панкреатит

9. Жінка 60 років, яка страждає на токсичний зоб скаржиться на збільшення частоти серцевих скорочень. Який з зазначених препаратів слід призначити для нормалізації серцевого ритму?

A. * Анаприлін

B. Ізадрин

C. Сальбутамол

D. Адреналін

E. Пентамін

10. Хворий на гіпотонію, відчувши погiршення загального стану: головокружіння, слабкість, шаткість при ході прийняв без контролю лікаря кілька таблеток ефедрину через короткі проміжки часу. Проте деяке покращання спостерігав тільки після використання першої таблетки. Яким явищем обумовлена така дія?

A. * Тахіфілаксія

B. Сенсибілізація

C. Ідіосинкразія

D. Звикання

E. Кумуляція

11. Хворому,що страждає на гіпертонічну хворобу (АТ - 200/110 мм рт. ст. ), серед комплексної терапії лікар призначив анаприлін (пропранолол). Через 2 тижні від початку прийому цього препарату він став жалітись на відчуття задухи, важке дихання. Поясніть можливу причину ускладнень і вашу тактику в даній ситуації.

A.*Блокада β2-адренорецепторів . Призначити селективний β1-адреноблокатор

B. Блокада β1-адренорецепторів. Призначити селективний β2-адреноблокатор

C. Міотропна бронхоспастична дія. Призначити еуфілін

D. Збудження М-холінорецепторів . Призначити атропін

E. Алергічна реакція. Препарат відмінити, призначити антигістамінні засоби

12. Під час оперативного втручання на фоні використання гігронію різко знизився артеріальний тиск. Представники яких груп лікарських препаратів можуть нормалізувати артеріальний тиск?

A. *α -адреноміметики

B. α-адреноблокатори

C. Гангліоблокатори

D. М-холіноміметики

E. Н-холіноміметики

13. До лікаря звернувся хворий 60 років, який жаліється на виникаючі в нічний час болі в нижніх кінцівках. Хворий багато палить. Після обстеження поставлено діагноз: облітеруючий ендартериит (розлади периферичного кровообігу). Який препарат найбільш раціонально призначити для лікування цього захворювання?

A. *Фентоламін

B. Папаверин

C. Но-шпа

D. Дибазол

E. ВерапамілДодайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи