Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів icon

Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Скачати 208.77 Kb.
НазваПро проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Дата конвертації10.08.2013
Розмір208.77 Kb.
ТипДокументиМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Н А К А З14.09.2011 м. Київ № 1063


Про проведення Всеукраїнського конкурсу

рукописів підручників для учнів 1-4 класів

загальноосвітніх навчальних закладів


На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 781 «Деякі питання забезпечення підручниками та навчальними посібниками студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів», від 20.04.2011 № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 11.05.2011 № 430 «Про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 р. № 462», від 23.08.2011 № 988 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.09.2011 за №1065/19803, та з метою забезпечення учнів початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів якісними підручниками та іншою навчальною літературою


НАКАЗУЮ:


1. Оголосити Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 1- 4 класів загальноосвітніх навчальних закладів (далі - Конкурс) з 14 вересня 2011 року.

2. Затвердити перелік навчальних предметів, назв підручників, з яких проводиться Конкурс, для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, російською, іншими мовами національних меншини та спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов згідно додатків 1 та 2.

3. Державній науковій установі «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Удод О. А.) спільно з департаментом загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О. В.) забезпечити:

3.1. До 10 жовтня 2011 року затвердження персонального складу Предметних експертних, Конкурсної та Апеляційної комісій Конкурсу.

3.2. До 20 грудня 2011 року підготовку узагальнених матеріалів щодо: результатів Конкурсу для їх розгляду колегією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України; затвердження переліку підручників – переможців Конкурсу та переліку підручників для учнів першого класу загальноосвітніх навчальних закладів, які можуть видаватися за державним замовленням 2012 року; порушень, що допускалися учасниками Конкурсу при виконанні державного замовлення у попередні роки.

3.3. До 20 січня 2012 року затвердження наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Плану-графіку строків підготовки для громадського обговорення оригінал-макетів підручників для учнів 2, 3, 4 класів з навчальних предметів інваріантної складової Типових навчальних планів для початкової школи, розроблених авторськими колективами-переможцями Конкурсу.

4. Державній науковій установі «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Удод О. А.) забезпечити:

4.1. До 1 жовтня 2011 року розроблення та затвердження оцінних листів, інструктивно-методичних матеріалів до складання експертних висновків на Авторські концепції і рукописи підручників та заповнення оцінних листів Предметними експертними комісіями, установами Національної академії педагогічних наук України та загальноосвітніми навчальними закладами.

4.2. До 1 жовтня 2011 року розроблення та затвердження інструктивно-методичних матеріалів для визначення рейтингів Авторських концепцій та рукописів підручників на підставі висновків Предметних експертних комісій, установ Національної академії педагогічних наук України та загальноосвітніх навчальних закладів.

4.3. 11 листопада 2011 року до 16.45 год. завершення роботи щодо прийому, реєстрації та шифрування конкурсних матеріалів.

4.4. З 14 по 21 листопада 2011 року організацію експертизи Авторських концепцій та рукописів підручників Предметними експертними комісіями, установами Національної академії педагогічних наук України та загальноосвітніми навчальними закладами.

4.5. До 21 листопада 2011 року передачу експертних висновків, оцінних листів з рейтинговими таблицями, комплектами конкурсних матеріалів та інших супровідних матеріалів на Авторські концепції та рукописи підручників голові Конкурсної комісії Конкурсу для вироблення пропозицій щодо результатів Конкурсу.

4.6. З 22 по 25 листопада 2011 року організацію роботи Конкурсної комісії Конкурсу.

4.7. 25 листопада 2011 року проведення процедури дешифрування конкурсних матеріалів та оприлюднення висновків Конкурсної комісії Конкурсу.

4.8. З 28 листопада по 2 грудня 2011 року видачу конкурсних матеріалів та експертиз (експертні висновки, оцінні листи з рейтингами рукописів, Авторських концепцій, витягів з протоколів засідання відповідної Предметної та Конкурсної комісій) учасникам Конкурсу на їх вимогу.

4.9. З 5 грудня по 9 грудня 2011 року прийом та реєстрацію апеляцій учасників Конкурсу.

Апеляції учасники Конкурсу надсилають до Державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за адресою: 03035, м. Київ, вул. Урицького, 36, Загальний відділ.

4.10. З 12 по 14 грудня 2011 року організацію роботи Апеляційної комісії.

4.11. За результатами рішення колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України укладання угод з видавництвами, що мають виключні майнові права на використання твору учасника-переможця Конкурсу, на видання підручників для учнів 1 класу за рахунок коштів Державного бюджету, передбачивши в них строки подачі рукописів підручників для учнів 2, 3, 4 класів, створених цими авторськими колективами.

4.12. До 1 лютого 2012 року прийом рукописів підручників для учнів 2 класу, створених авторськими колективами-переможцями Конкурсу.

4.13. До 1 березня 2012 року розгляд рукописів підручників для учнів 2 класу загальноосвітніх навчальних закладів відповідними науково-методичними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України.

4.14. З 1 березня до 1 червня 2012 року здійснення громадського обговорення оригінал-макетів підручників для учнів 2 класу, які отримали гриф Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

5. Конкурсній комісії Конкурсу:

5.1. З 15 по 16 грудня 2011 року розглянути усі комплекти конкурсних матеріалів і результати експертиз, здійснених Предметними експертними комісіями Конкурсу, установами Національної академії педагогічних наук України та загальноосвітніми навчальними закладами, перевірити правильність оформлення експертних висновків, оцінних листів; підготувати пропозиції щодо остаточного визначення переможців Конкурсу та передати їх разом з протоколом засідання Конкурсної комісії Конкурсу у день завершення її роботи до Державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Жебровського Б. М.


Міністр Д. В. Табачник


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства

освіти і науки, молоді

та спорту

14.09. 2011 №1063


Додаток 1

ПЕРЕЛІК

навчальних предметів, назв підручників, з яких проводиться Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, російською, іншою мовою національної меншини та спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов

Назва навчального предмета

Назва підручника

класУкраїнська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Буквар

1

Українська мова

2

Літературне читання

2Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою

Українська мова. Усний курс*

1

Літературне читання

3Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою

Українська мова. Усний курс

1Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою

Українська мова. Усний курс

1Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунською мовою

Українська мова. Усний курс

1Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою

Українська мова. Усний курс

1Болгарська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Болгарська мова

1Вірменська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Вірменська мова

1Гагаузька мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Гагаузька мова

1Мова іврит для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Мова іврит

1Кримськотатарська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Кримськотатарська мова

1Молдовська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Молдовська мова

1Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Польська мова

1Ромська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Ромська мова

1Російська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Російська мова

1Угорська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Угорська мова

1Болгарська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням болгарською мовою

Буквар

1

Болгарська мова

2

Літературне читання

2Кримськотатарська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням кримськотатарською мовою

Буквар

1

Кримськотатарська мова

2

Літературне читання

2Молдовська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою

Буквар

1

Молдовська мова

2

Літературне читання

2Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою

Буквар

1

Польська мова

2

Літературне читання

2Російська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою

Буквар

1

Російська мова

2

Літературне читання

2Румунська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунською мовою

Буквар

1

Румунська мова

2

Літературне читання

2Словацька мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням словацькою мовою

Буквар

1

Словацька мова

2

Літературне читання

2Угорська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою

Буквар

1

Угорська мова

2

Літературне читання

2Англійська мова

Англійська мова

1Англійська мова для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням англійської мови

Англійська мова

1Німецька мова

Німецька мова

1Німецька мова для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням німецької мови

Німецька мова

1Французька мова

Французька мова


1Французька мова для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням французької мови

Французька мова

1Іспанська мова

Іспанська мова

1Математика

Математика

1Природознавство

Природознавство

1Я у світі

Я у світі

3Образотворче мистецтво

Образотворче мистецтво

1Музичне мистецтво

Музичне мистецтво

1Мистецтво

Мистецтво

1Трудове навчання

Трудове навчання

1Сходинки до інформатики

Сходинки до інформатики

2Основи здоров’я

Основи здоров’я

1


Примітка* Загальноосвітні навчальні заклади з навчанням болгарською, кримськотатарською, словацькою мовами можуть навчатися за підручником «Українська мова» для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою


Директор

державної наукової установи

«Інститут інноваційних

технологій

і змісту освіти» О.А.Удод

Додаток 2

ПЕРЕЛІК

назв Авторських концепцій підручників, що подаються на Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, російською, іншою мовою національної меншини та спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов

Назва навчального предмета

Назва Авторської концепції підручника(ів)

Клас

1.

Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Буквар

1

Українська мова

2, 3, 4

Літературне читання

2, 3, 4

2

Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою

Українська мова*

1, 2, 3, 4

Літературне

3,4

3

Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою

Українська мова

1, 2, 3, 4

4

Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою

Українська мова

1, 2, 3, 4

5

Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунською мовою

Українська мова

1, 2, 3, 4

6

Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою

Українська мова

1, 2, 3, 4

7

Болгарська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Болгарська мова

1, 2, 3, 4

8

Вірменська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Вірменська мова

1, 2, 3, 4

9

Гагаузька мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Гагаузька мова

1, 2, 3, 4

10

Мова іврит для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Мова іврит

1, 2, 3, 4

11

Кримськотатарська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Кримськотатарська мова

1, 2, 3, 4

12

Молдовська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Молдовська мова

1, 2, 3, 4

13

Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Польська мова

1, 2, 3, 4

14

Ромська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Ромська мова

1, 2, 3, 4

15

Російська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Російська мова

1, 2, 3, 4

16

Угорська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

Угорська мова

1, 2, 3, 4

17

Болгарська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням болгарською мовою

Буквар

1

Болгарська мова

2, 3, 4

Літературне читання

2, 3, 4

18

Кримськотатарська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням кримськотатарською мовою

Буквар

1

Кримськотатарська мова.

2,3,4

Літературне читання

2,3,4

19

Молдовська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою

Буквар

1

Молдовська мова

2,3,4

Літературне читання

2,3,4

20

Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою

Буквар

1

Польська мова

2,3,4

Літературне читання

2,3,4

21

Російська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою

Буквар

1

Російська мова

2, 3, 4

Літературне читання

2, 3, 4

22

Румунська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунською мовою

Буквар

1

Румунська мова

2,3,4

Літературне читання

2,3,4

23

Словацька мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням словацькою мовою

Буквар

1

Словацька мова

2, 3, 4

Літературне читання

2, 3, 4

24

Угорська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою

Буквар

1

Угорська мова

2,3,4

Літературне читання

2,3,4

25

Англійська мова

Англійська мова

1, 2, 3, 4

26

Англійська мова для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням англійської мови

Англійська мова

1, 2, 3, 4

27

Німецька мова

Німецька мова

1, 2, 3, 4

28

Німецька мова для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням німецької мови

Німецька мова

1, 2, 3, 4

29

Французька мова

Французька мова


1, 2, 3, 4

30

Французька мова для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням французької мови

Французька мова

1, 2, 3, 4

31

Іспанська мова

Іспанська мова

1, 2, 3, 4

32

Математика

Математика

1, 2, 3, 4

33

Природознавство

Природознавство

1, 2, 3, 4

34

Я у світі

Я у світі

3, 4

35

Образотворче мистецтво

Образотворче мистецтво

1, 2, 3, 4

36

Музичне мистецтво

Музичне мистецтво

1, 2, 3, 4

37

Мистецтво

Мистецтво

1, 2, 3, 4

38

Трудове навчання

Трудове навчання

1, 2, 3, 4

39

Сходинки до інформатики

Сходинки до інформатики

2, 3, 4

40

Основи здоров’я

Основи здоров’я

1, 2, 3, 4


Примітка* Загальноосвітні навчальні заклади з навчанням болгарською, кримськотатарською, словацькою мовами можуть навчатися за підручником «Українська мова» для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою


Директор

державної наукової установи

«Інститут інноваційних

технологій

і змісту освіти» О.А.УдодСхожі:

Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconПро надання грифа навчальній літературі
Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів та затвердження Переліку...
Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconПро надання грифа навчальній літературі
Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів та затвердження Переліку...
Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconОсобливості вивчення навчальних предметів у 1-му класі
Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1—4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів предметними експертними...
Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconОсобливості вивчення навчальних предметів у 1-му класі
Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1—4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів предметними експертними...
Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconОсобливості вивчення навчальних предметів у 1-му класі
Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1—4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів предметними експертними...
Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconПро надання грифа навчальній літературі
Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів та затвердження Переліку...
Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconНаказ №10 Про надання грифа навчальній літературі
Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів та про затвердження Переліку...
Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconНаказ №5 6 Про надання грифа навчальній літературі Згідно з рішенням колегії від 29 січня 2009 року (протокол №1/1 19 ) «Про підсумки Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів» наказую: 1
Згідно з рішенням колегії від 29 січня 2009 року (протокол №1/1 19 ) «Про підсумки Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників...
Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconПро завершення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів
Переліку навчальної літератури, що може видаватись за державним замовленням 2010 року від 11. 02. 2010 (протокол №1/2-19) та з метою...
Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів iconПоложення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 1 4 класів загальноосвітніх навчальних закладів I. Загальні положення
Конкурс проводиться з метою створення нового покоління підручників для початкової школи та якісного здобуття учнями повної загальної...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи