Методичний кабінет впродовж 2012 2013 н р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя icon

Методичний кабінет впродовж 2012 2013 н р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя
Скачати 221.54 Kb.
НазваМетодичний кабінет впродовж 2012 2013 н р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя
Дата конвертації03.03.2014
Розмір221.54 Kb.
ТипДокументи

Вступ


У своїй діяльності методичний кабінет відділу освіти Макарівської районної державної адміністрації керується Конституцією України, Національною доктриною розвитку освіти України, Законом України «Про освіту», Законами України «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», Законом України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально – виховного процесу», Державними стандартами базової та загальної середньої освіти, Концепцією профільного навчання, новим Положенням про районний методичний кабінет, іншими документами та урядовими рішеннями в галузі освіти, наказами та розпорядженнями Міністерства освіти та науки України, Департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації, Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, відділу освіти Макарівської райдержадміністрації.

П’ятий етап реалізації науково – методичної проблеми (підсумковий) «Розвиток життєвих компетенцій учасників навчально – виховного процесу шляхом впровадження проектної діяльності» методична служба відділу освіти Макарівської райдержадміністрації спрямовувала на впровадження нових сучасних форм роботи, на якісний рівень її проведення через роботу методичних об’єднань, постійних семінарів, творчих груп, шкіл педагогічної майстерності, майстер – класів.

Методичний кабінет впродовж 2012 – 2013 н.р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя.

Згідно штатного розпису методичного кабінету в 2012 – 2013 н.р. здійснювався науково – методичний та інформаційний супровід навчально – виховного процесу наступними працівниками :

- Завідуюча методичним кабінетом, вища кваліфікаційна категорія, педзвання «вчитель – методист».

- Методист з кадрових питань, вища кваліфікаційна категорія, нагрудний знак «Відмінник освіти України».

- Методист з дошкільного виховання, вища кваліфікаційна категорія, педзвання «вихователь – методист».

- Методист з початкової освіти, вища кваліфікаційна категорія, педзвання «вчитель – методист», нагрудний знак «Відмінник освіти України» та «Василь Сухомлинський».

- Методист із гуманітарних дисциплін, вища кваліфікаційна категорія, педзвання «вчитель – методист».

- Методист із математичних та природничих дисциплін, вища кваліфікаційна категорія, педзвання «старший учитель», нагрудний знак «Відмінник освіти України».

- Методист з інформаційно – комунікативних технологій,вища кваліфікаційна категорія, педзвання «старший учитель», нагрудний знак «Відмінник освіти України».

- Методист із бібліотечних фондів, вища кваліфікаційна категорія, педзвання «старший учитель».

- Методист з виховної роботи, перша кваліфікаційна категорія.

- Завідуюча ПМПК, вища кваліфікаційна категорія.

Всього у районному методичному кабінеті працює 19 працівників, з них 9 методистів (із 14 ставок передбачених чинним законодавством) та 1 бібліотекар.

Якісний склад працівників РМК становить 100%, що відповідає Положенню про районний методичний кабінет.

Здійснюються доплати до посадового окладу завідуючій та методистам РМК у розмірі 10% до посадового окладу (станом на 01.05.2013 р.).

Районний методичний кабінет станом на 01.05.2013 р. забезпечено лише 4 комп’ютерами, що є недостатнім для якісного виконання методистами посадових обов’язків; здійснено підключення до мережі Інтернет.

Проведена значна робота з оволодіння життєвими компетенціями учасниками навчально – виховного процесу шляхом впровадження проектної діяльності.

Значна увага зверталася на удосконалення методики використання аудіовізуальних засобів навчання, комп’ютерного забезпечення, дидактичних матеріалів.

У 2012 – 2013 н.р. створено web – сайти методичного кабінету, відділу освіти та у 34 загальноосвітніх (у 2011 – 2012 н.р. – 3), 15 дошкільних та 2 позашкільних навчальних закладах.

У 2011 – 2012 н.р. 2 навчальні заклади та відділ освіти взяли участь у обласному конкурсі – захисті web – сайтів. Лауреатом конкурсу визнано Ситняківську ЗОШ І – ІІІ ступенів в номінації «Web – сайти загальноосвітніх шкіл, навчально – виховних об’єднань І – ІІ (ІІІ) ступенів – дошкільний навчальний заклад».

У 2012 – 2013 н.р. 3 навчальні заклади освіти брали участь в обласному конкурсі – захисті web – сайтів.

Методичний кабінет відділу освіти Макарівської райдержадміністрації організовує методичну та науково – дослідну роботу учителів району за різними напрямками, зокрема :

 1. Медико –педагогічний проект «Гармонія інтелекту та здоров’я» («ПіснеЗнайка»). (Колонщинська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Пашківська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Новосілківська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Макарівський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – природничо – математичний ліцей»).

 2. Апробація навчальної літератури. (Гружчанська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Королівська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Новосілківська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Забуянська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Бишівська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Ситняківська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Ч.Слобідська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Липівське НВО, Макарівський НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія»).

 3. Превентивне виховання. (Макарівський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – природничо – математичний ліцей»).

 4. Вибір успішної професії. (Макарівський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – природничо – математичний ліцей»).

 5. Науково – педагогічний проект «Росток». (Бишівська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Мар’янівська ЗОШ І – ІІІ ступенів).

 6. Відкритий світ. (Макарівський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – природничо – математичний ліцей»).

 7. «Шлях до успіху». (Макарівський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – природничо – математичний ліцей»).

 8. «Рівний – рівному». (Копилівська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Бишівська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Липівське НВО, Макарівський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – природничо – математичний ліцей»).

 9. «Діалог». (Колонщинська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Лишнянська І – ІІІ ступенів, Макарівський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – природничо – математичний ліцей»).

 10. «Майбутнє починається сьогодні». (В.Карашинська ЗОШ І – ІІІ ступенів,Забуянська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Королівська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Ситняківська ЗОШ І – ІІІ ступенів).

 11. «Школа сприяння здоров’ю». (Наливайківське НВО, Макарівський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – природничо – математичний ліцей»).

 12. «Школа ГАШ». (Новосілківська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Ч.Слобідська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Мар’янівська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Борівське НВО).

 13. «Школа проти СНІДу». (21 ЗНЗ).

 14. Українсько – швейцарський проект. (Новосілківська ЗОШ І – ІІІ ступенів).

 15. «Освіта для стійкого розвитку в дії». (Плахтянське НВО).

 16. «Інтелект Україно». (Макарівський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – природничо – математичний ліцей»).

 17. «Навчання педагогічних та управлінських кадрів використанню інформаційно – комунікативних технологій в навчально – виховному процесі» (Програма «Іntel Навчання для майбутнього»). (пройшли 552 педпрацівники ЗНЗ – 95,8%).

Простежується зростання кількості напрямів дослідно – експериментальної роботи та інноваційної діяльності в навчальних закладах району:

   • у 2010 – 2011 н.р. - 12 напрямів,

   • у 2011 – 2012 н.р. – 16 напрямів,

   • у 2012 – 2013 н.р. – 17 напрямів.

Суб’єктами дослідно – експериментальної роботи Всеукраїнського, регіонального та локального рівнів у 2010 – 2011 н.р. – 34 ЗНЗ; у 2011 – 2012 н.р. – 37 ЗНЗ; у 2012 – 2013 н.р. – 35 ЗНЗ.

До дослідно – експериментальної роботи залучено : у 2010 – 2011 н.р. - 281 педагог; у 2011 – 2012 н.р. – 315 педагогів; у 2012 – 2013 н.р. – 223 педагоги. До дослідно – експериментальної роботи та інноваційної діяльності залучено : 94,5% навчальних закладів і 38,7% педпрацівників.

Навчання за програмою «Іntel» проводиться систематично. Протягом 2006 – 2013 рр. навчено 552 педагогічних працівників на базі 34 ЗНЗ. Це становить 95,8% від загальної кількості педагогів району. У 2012 – 2013 н.р. пройшли навчання 63 педагогічних працівника.

Методистами районного методичного кабінету у 2012 – 2013 н.р. підготовлено і проведено : обласний семінар – практикум для керівників районних (міських) методичних об’єднань вчителів музики і образотворчого мистецтва з теми: «Духовний розвиток особистості засобами народної творчості» на базі Макарівського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – природничо – математичний ліцей».

Належна увага приділялася роботі з керівниками шкіл, їх заступниками,молодими керівниками, резерву керівних кадрів. Проведено семінари для директорів загальноосвітніх шкіл на базі Гружчанської ЗОШ І – ІІІ ступенів «Організація навчально – виховного процесу за освітніми інноваціями та сучасні підходи до організації контрольно – аналітичної діяльності в навчальному закладі»,на базі Макарівського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – природничо – математичний ліцей» «Забезпечення наступності і перспективності між допрофільним і профільним навчанням»; для заступників директорів з навчально – виховної роботи на базі Маковищанського НВО «Діагностування педпрацівників у системі навчально – виховного процесу», на базі Колонщинської ЗОШ І – ІІІ ступенів «Інновації в організації науково – методичної роботи в навчальному закладі»; для заступників директорів з виховної роботи на базі Бишівської ЗОШ І – ІІІ ступенів «Діяльність педагогічного колективу щодо забезпечення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей та інтересів», на базі Макарівського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – природничо – математичний ліцей» «Формування у школярів високої громадянської активності та національної свідомості».

У 2011 – 2012 н.р. педагоги району були учасниками 92% регіональних закладів з проблем оновлення змісту освіти та оволодіння технологіями його реалізації, у 2012 – 2013 н.р. – 98% таких заходів.

Методичним кабінетом проводиться робота щодо пошуку, виявлення та підтримки творчо працюючих вчителів району. У 2013 р. лауреатами обласного етапу Всеукраїнського – конкурсу «Учитель року - 2013» визнано двох педагогічних працівників : з номінації «Інформатика» - Коваленко Наталію Миколаївну, вчителя інформатики Новосілківської ЗОШ І – ІІІ ступенів; з номінації «Музичне мистецтво» - Племяник Інну Михайлівну, вчителя музичного мистецтва Мар’янівської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Педагогічний колектив Бишівської ЗОШ І – ІІІ ступенів став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «На кращий відеоролик» з впровадження науково – педагогічного проекту «Росток».

У 2011 – 2013 р. на базі КОІПОПК 25 постійних слухачів відвідали лекції та практичні заняття соціально – гуманітарного та професійного модулів, передбачених програмою освітньої діяльності пролонгованих проблемно – тематичних курсів для слухачів ООЗО (ОШППД) і одержали посвідчення про курсове підвищення кваліфікації.

З вересня 2010 року функціонував обласний опорний заклад освіти на базі Новосілківської ЗОШ І – ІІІ ступенів з проблеми «Реалізація медико – педагогічного проекту «Гармонія інтелекту та здоров’я» («ПіснеЗнайка») у школі І ступеня».

У 22 школах району було організовано поглиблене вивчення предметів.
Профільним навчанням в 2012 – 2013 н.р. охоплено 431 учень в 18 навчальних закладах.
2010 – 2011 н.р.

2011 – 2012 н.р.

2012 – 2013 н.р.

Кількість навчальних закладів

21

20

18

Кількість учнів охоплених профільним навчанням

344

496

431

В процентному відношенні відповідно
Використання годин варіативної складової для організації допрофільної підготовки та профільного навчання учнів у 2012 – 2013 н.р.Формами допрофільної підготовки у 8 – 9 класах залишаються : курси за вибором, факультативи, предметні гуртки, поглиблене вивчення окремих предметів, робота Малої академії наук,.

Одним з основних показників ефективності методичної роботи є якісні показники результативності конкурсів – захистів науково – дослідницьких робіт учнів – членів МАН. У 2010 – 2011 н.р. на районний етап було подано 16 робіт. Рішенням журі було відібрано і рекомендовано 8 робіт на участь у ІІ етапі. У 2011 – 2012 н.р. було подано 18 робіт, 10 з яких було відібрано на ІІ етап. У 2012 – 2013 н.р. на районний етап було подано 20 робіт, 10 з яких відібрано на ІІ етап. На ІІ етапі ІІ місце посіла учениця 11 класі Лишнянської ЗОШ І – ІІІ ступенів Дерев’янко Яна Володимирівна (вчитель Пилипчук Т.О.) та ІІІ місце посіла Чаркіна Оксана Анатоліївна, учениця 11 класу Макарівського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – природничо – математичний ліцей» (вчитель Семененко О.С.).

Керівники шкіл забезпечують участь дітей у Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах, фестивалях, олімпіадах.

У І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіадах брали участь :

У ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, який відбувся з 03.11.2012 року по 23.12.2012 року, взяло участь 1240 школярів.

Динаміка участі школярів у ІІ етапі предметних олімпіад набуває таких значень:У поточному навчальному році, в порівнянні з минулим, кількість учасників

шкільних олімпіад зменшилася на 28 осіб, районних олімпіад – збільшилася на 24 особи.

Шкільні олімпіади із 20-18 базових дисциплін відбулися у Андріївському, Липівському, Ніжиловицькому НВО, Бишівській, В.Карашинській, Гружчанській, Забуянській, Колонщинській, Королівській, Лишнянській, Макарівській №3, Мар’янівській, Новосілківській, Ситняківській, Ч.Слобідській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Макарівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей», Макарівському НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія», Мотижинському ліцеї; з 14-13 базових дисциплін у Наливайківському, Плахтянському НВО, Козичанській, Небелицькій, Фасівській, Чорногородській ЗОШ І-ІІ ступенів.


ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін відбувся з 20 предметів. Найбільш представницькими були олімпіади з математики (154 учасники з 35 шкіл), з української мови та літератури (119 учасників з 34 шкіл), з фізики (103 учасники з 29 шкіл).

Малочисельними залишаються районні олімпіади з економіки (2011-2012 н.р. – 23 учасника, 2012-2013 н.р. – 21 учасник), інформаційних технологій (21 та 21 учасник), з інформатики (36-28 учасників), астрономії (18-17 учасників), педагогіки та психології (8-8 учасників).

Вперше цього року проводилася олімпіада з фізичної культури, у якій у ІІ (районному) етапі взяло участь 23 учасники.

На другому етапі олімпіад були представлені команди з 35 загальноосвітніх навчальних закладів району.

У всіх предметних олімпіадах ІІ етапу взяли участь учні Забуянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей», Наливайківського НВО.

Взяли участь у всіх, крім однієї, олімпіадах учнівські команди Колонщинської, Ситняківської, Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія», Фасівської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Низькою була активність участі у ІІ етапі олімпіад учнів Мотижинського ліцею (8 олімпіад), Маковищанського НВО (9 олімпіад), Макарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3(10 олімпіад), Комарівського НВО (11 олімпіад), Плахтянського НВО (6 олімпіад), Яблунівської ЗОШ І-ІІ ступенів (6 олімпіад), Вільнянської ЗОШ І-ІІ ступенів (7 олімпіад), Чорногородської ЗОШ І-ІІ ступенів (7 олімпіад).

Найкращі показники за підсумками ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін (додаток 3) показали команди:

серед загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів:

 • Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» (директор Тарнавський В.М.);

 • Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія» (директор Ащенко Н.В.);

 • Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Шульга М.М.);

серед загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів:

 • Наливайківського НВО (директор Омельченко І.П.);

 • Фасівської ЗОШ І-ІІ ступенів (директор Міщук О.В.);

 • Гавронщинської ЗОШ І-ІІ ступенів (директор Герасименко С.М.);

 • Небелицької ЗОШІ-ІІ ступенів (директор Кулик Л.С.).

Усі районні олімпіади відбувалися на базі Макарівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. – природничо-математичний ліцей".

Високі результати продемонстрували 17 учнів в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, а саме :

- з української мови та літератури - Михайленко І.С., учень 8 класу Королівської ЗОШ І – ІІІ ступенів посів ІІ місце; Старовойтенко А.Ю. учениця 11 класу Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» посіла ІІ місце;

- з географії – Ліхацький Р.Ф. учень 11 класу Бишівської ЗОШ І – ІІІ ступенів посів ІІ місце;

- з математики – Шевченко О.Т. – учень 9 класу Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» посів ІІІ місце;

- з екології – Філатенко О.П. учениця 11 класу Королівської ЗОШ І – ІІІ ступенів посіла ІІІ місце;

- з хімії – Шевченко О.Т. учениця 9 класу Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» посіла ІІІ місце, Старовойтенко А.Ю. учениця 11 класу Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» посіла ІІІ місце;

- з трудового навчання – Стеценко М.А. учень 9 класу Забуянської ЗОШ І-ІІІ ступенів посів ІІ місце;

- з образотворчого мистецтва - Пальгуй Н.А. учениця 7 класу Борівського НВО посіла ІІІ місце, Васильчук В.О. учениця 8 класу Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» посіла ІІІ місце;

- з німецької мови Михальченко В.С. учень 9 класу Мар’янівської ЗОШ І – ІІІ ступенів посів ІІІ місце, Радчук З.П. учениця 11 класу Мар’янівської ЗОШ І – ІІІ ступенів посіла ІІ місце.

- з англійської мови – Ревуцький Б.В. учень 10 класу Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» посів ІІІ місце;

- з правознавства – Андрійко І.Л. учениця 10 класу Макарівського НВК « ЗОШ І ступеня – районна гімназія» посіла ІІІ місце.

- зі світової літератури – Михайленко І.С. учениця 8 класу Королівської ЗОШ І – ІІІ ступенів посіла ІІІ місце, Поплужник В.Д. учениця 10 класу Бишівської ЗОШ І – ІІІ ступенів посіла ІІІ місце, Старовойтенко А.Ю. учениця 11 класу Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» посіла ІІІ місце.

Школярі району брали участь у творчих та інтелектуальних конкурсах.

У ХІІ Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням. Номінація: «Історія України і державотворення» - Мельник О.М., уч. 9 класу Кодрянського НВО посіла І місце; у ІІІ Міжнародному мовно – літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка – Звєрькова Ю.О., учениця 10 класу Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія» І місце; у ХІІ обласному огляді – конкурсі робіт учнівської молоді «Топоніміка й історія освіти рідного краю» - Коваль С.Ю., Кривенко І.М., учні 9 класу Копилівської ЗОШ І – ІІІ ступенів ІІ місце.

Школярі району беруть участь у Міжнародних, Всеукраїнських конкурсах, турнірах.

У Міжнародному учнівському конкурсі істориків взяло участь 282 учні. З них: золоті сертифікати отримали – 9 чоловік; срібні – 14; бронзові – 41; учасників – 218.

Участь у Міжнародному конкурсі з інформатики «Бобер» взяли участь 55 учасників.

Відмінні сертифікати – 10 осіб; добрі – 22; учасники – 28.

Участь школярів району у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня».
Результативність участі школярів у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня».


2010 – 2011 н.р.2011 – 2012 н.р.
2012 – 2013 н.р.

Уже третій рік поспіль найбільш популярним серед школярів району є Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру». В цьому році його учасниками стали 1113 учнів 2 – 11 класів. 125 з них показали відмінний результат, 349 – добрий, а 639 учнів отримали сертифікати учасників.

Найбільш активними були учні Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей», Макарівського НВК « ЗОШ І ступеня – районна гімназія».


2011

2012

2013

Відмінний

Добрий

Учасника

Відмінний

Добрий

Учасника

Відмінний

Добрий

Учасника

112

368

108

109

360

450

725

349

639

588

919

1113


Систематично учні беруть участь у Міжнародному природничо – інтерактивному конкурсі «Колосок»


2011

2012

2013

Золото

Срібло

Учасника

Золото

Срібло

Учасника

Золото

Срібло

Учасника

19

109

238

117

630

210

164

561

422

496

881

961


Школярі району беруть активну участь в обласному конкурсі учнівської і студентської творчості «Я – Київщини гордість і надія»:

2010/2011 н.р. – результативність участі відсутня;

2011/2012 н.р. - ^ 1 переможець: ІІІ місце – Дробязко Анастасія, учениця Макарівського НВК « ЗОШ І ступеня – районна гімназія», у номінації «Живопис»; 2 учні відзначені за окремими критеріями.

У 2011/2012 н.р. школярі району були учасниками обласного конкурсу – захисту кращих учнівських проектів «Хімія у моєму житті», проте результативність участі відсутня.

Основною організаційною формою методичної роботи з педагогами дошкільних навчальних закладів залишалися районні методоб’єднання, які у 2012 – 2013 н.р. продовжували працювати над забезпеченням реалізації профільного розвитку кожного педагога, підготовкою педкадрів до роботи за Державною базовою програмою розвитку дитини д/віку «Я у Світі». Впродовж року проведено 12 засідань РМО.

На реалізацію варіативного змісту педагогами району розроблено програми гурткової роботи та затверджено науково – методичною радою методкабінету. Програму вихователем Макарівського ЦРД «Пролісок» Коноваленко С.І. «Чарівні бісеринки» затверджено науково – методичною радою КОІПОПК.

З метою вивчення стану розвивального середовища груп були проведені конкурси – огляди у ДНЗ Конкурс «Здоров’язберігаючі технології в ДНЗ», конкурс «Гармонія руху» та фестиваль творчості дітей д/в «Сузір’я» талановитих дошкільнят».

У рамках методичних об’єднань були проведені презентації педагогів ДНЗ (Шкіт О.Т. «Кімнатні рослини», Ілюшенко І.М.»Організації гурткової роботи», Перебенесюк З.К. «Предметно – ігрове середовище групи ДНЗ») із метою розповсюдження ППД педагогів.

У 2012 – 2013 н.р. курсовою перепідготовкою було охоплено 131 педагог, що становить 95,8%.З них : 110 навчалися на проблемно – тематичних та авторських курсах, 10 на курсах за очно – заочною формою навчання, 1 – на курсах «Дайте мені шанс», 25 – за дистанційною формою навчання, на короткотермінових курсах «Сходинки до інформатики» - 45 (на базі району); 2 спеціалісти відділу освіти пройшли пролонговані курси на базі Державного вищого навчального закладу «Університет менеджменту освіти» НАПН України; 29 педагогів пройшли курси підвищення кваліфікації з оздоровленням в санаторії – профілакторії КОІПОПК.

Реалізується Концепція підвищення кваліфікації педагогічними працівниками району, які мають звання «учитель – методист», «вихователь – методист». На курсах такої категорії за 3 останні роки навчалося 7 осіб.

У 2008/2009 н.р. – 17,2009/2010 – 31, 2010/2011 н.р. – 24, у 2011/2012 н.р. – 19, у 2012/2013 н.р. – 33 педагогічних працівники району, навчаючись на курсах підвищення кваліфікації, пройшли оздоровлення на базі санаторію – профілакторію інституту.

Атестовано 154 (25%) учителів та педагогічних працівників ДНЗ. 20 педагогам встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 6 педагогам встановлено педзвання «старший вчитель» та 5 «вихователь – методист».

На виконання основних завдань Програми розвитку системи освіти Макарівщини на 2011 – 2014 роки було спрямовано діяльність районного «Університету майбутнього вчителя» на базі Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» до навчання в якому залучено 12 осіб (учні 9 – 11 – х класів закладів освіти району).

У 2013 році 7 випускникам Університету надано рекомендації для цільового вступу до вищих педагогічних навчальних закладів України та 3 до педагогічних коледжів.

За результатами початкового стану моніторингу працевлаштовано випускників «Університет майбутнього вчителя» у 2009 – 2012 роках 26 осіб, 20(77%) у ЗНЗ району.

Основним завданням працівників позашкільної сфери залишається підняття на належний рівень гурткової роботи. У 227 гуртках та секціях охоплено понад 3065 підлітків. Навчальні програми, за якими працюють гуртки : типові програми - 10, адаптовані – 24,авторські – 2.

Збільшилася кількість друкованих матеріалів у фахових журналах, газетах, авторами яких є вчителі : Дерев’янко С.І. вчитель початкових класів Ясногородського НВО та методист РМК Українець Н.М. Друкована продукція «Зошит для 2 класу з курсу за вибором «Світова література». Інтегрований навчальний посібник гармонійного розвитку дитини за новою Державною програмою «Чарівний світ чисел» авторами якого стала когорта методистів, директорів, вчителів району : Матейчук О.В., Українець Н.М., Гартфіль В.О., Давиденко Б.А., Розсохач Л.І., Завацька О.М., Шамота Л.М., Гончаренко В.М., Корбут Л.С., Українець Ю.В., Семенченко Л.Л., Артеменко Л.М., Кукла В.І., Костенко С.Б., Лоневська М.М.; Посібник «Гармоничная нация». Співавтором є методист РМК Українець Н.М.

Учні загальноосвітніх навчальних закладів забезпечуються підручниками та навчальними посібниками централізовано Міністерством освіти і науки України.

За останні 3 роки забезпечення було майже 100%. Учні 1 – 2 класів забезпечені підручниками за новими Державними стандартами на 100%, 3 – 4 класів на 100%, 5 – 9 класів на 100%, 10 класів – 95%, 11 класів – 125%.

Підвищилась роль бібліотек в організації навчально – виховного процесу шляхом урізноманітнення форм роботи як в урочний, так і позаурочний час.

Значна увага приділяється збереженню та раціональному використанню підручників. Традиційно в усіх загальноосвітніх навчальних закладах проведено щорічний Всеукраїнський конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу».

В 2013 – 2014 н.р. більше уваги слід звернути на створення електронних бібліотек ЗНЗ, вільному доступу до мережі Інтернет бібліотекарів шкіл.

Важливим напрямом освітньої роботи в районі є організація навчання дітей з особливими освітніми потребами.

В 2012 – 2013 н.р. районного ПМПК було обстежено 87 дітей, з них виявлено вперше : 57 дітей дошкільного віку та 8 дітей шкільного віку, надано 139 консультацій батькам, педагогам, спеціалістам органів управління освітою, спеціалістам служб у справах дітей.

На індивідуальній формі навчання перебувало 26 дітей, з них 14 дітей – інвалідів, та 10 дітей, які перебувають на диспансерному обліку. В 2012 – 2013 н.р. до районного логопедичного пункту було зараховано 65 дітей з вадами мовлення, надано 87 консультацій батькам, педагогам по корекції мовлення у дітей дошкільного та шкільного віку.

Визначено базовим закладом із упровадження інклюзивного навчання Макарівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей». Ставки асистента вчителя не виділено. Інклюзивним навчанням у даному закладі дітей не охоплено.

Поряд із тим, залишається чимало проблем, що є пріоритетними завданнями на наступний навчальний рік:

^ Для дошкільної освіти:


- підвищити рівень активності педагогів щодо ведення інноваційної діяльності та узагальнення власного педагогічного досвіду;

- забезпечити 100% оволодіння вихователями закладу комп’ютерними технологіями;

- у зв’язку з прийняттям нових державних стандартів початкової та дошкільної освіти забезпечити наступність в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого віку;

- створити належну матеріальну базу для фізичного виховання;

- забезпечити особистісне зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, здібностей,індивідуальних психічних і фізичних особливостей.


^ Для загальної середньої освіти:


- забезпечити науково – методичний супровід впровадження нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної освіти;

- сприяти удосконаленню професійної компетентності учителів та їх охопленню різними формами підвищення фахового рівня;

- створити бази методичних матеріалів педагогів із реалізації нових Державних стандартів;

- здійснити підготовку та публікації науково – методичних посібників із методичних проблем закладів освіти;

- активізувати роботу з обдарованими учнями, розширити тематику науково-дослідницьких робіт.


^ Для позашкільної освіти:


- сприяти залученню всіх учнів до гурткової роботи в позакласній та позашкільній діяльності;

- пропагувати здобутки вихованців у засобах масової інформації;

- наблизити мережу гуртків до запитів та потреб вихованців та їх батьків;

- здійснити моніторинг якості позашкільної освіти в районі.


Виходячи з аналізу, районний методичний кабінет спрямовує діяльність у 2013 – 2014 н.р. на розв’язання науково – методичної проблеми «Розвиток життєвих компетенцій учасників навчально – виховного процесу шляхом впровадження проектної діяльності» та вирішення таких завдань:

 • здійснювати психолого – педагогічний та науково – методичний супровід початкової школи до роботи за новим Державним стандартом початкової загальної освіти;

 • забезпечити у дошкільних закладах освіти, у навчально – виховних об’єднаннях навчання, виховання і розвиток дітей дошкільного віку шляхом запровадження різних форм дошкільного виховання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та програм розвитку дитини;

 • створити умови для диференціації навчання, посилення професійної орієнтації та допрофільної підготовки, забезпечення профільного навчання, індивідуальної освітньої траєкторії розвитку учнів відповідно до їх особистісних потреб інтересів і здібностей;

 • розгорнути систему моніторингових досліджень спрямованих на виявлення якісних показників навчальних досягнень та оптимізації умов забезпечення рівного доступу громадян до якісної освіти;

 • створити умови для реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство в умовах запровадження інклюзивної освіти;

 • запровадити гнучку модель організації навчально – виховного процесу відповідно до здібностей та нахилів учнів, забезпечення методичного супроводу олімпіад, конкурсів, турнірів;

 • залучити до гурткової роботи дітей соціально незахищених категорій, сприяти їх всебічному розвитку та соціалізації;

 • удосконалити механізми співпраці позашкільних навчальних закладів із науково – дослідними установами, вищими навчальними закладами з метою наукового супроводу інноваційної діяльності гуртків;

 • забезпечити використання інформаційно – комунікаційних технологій, формувати єдине інформаційно – навчальне середовище;

 • удосконалювати систему дослідно – експериментальної роботи у навчальних закладах;

 • впроваджувати дієву систему фізкультурної просвіти серед дитячого населення, яка б сприяла формуванню традицій і культури здорового способу життя, залученню громадян до активних занять фізичною культурою і спортом, формування нових цінностей та орієнтацій суспільства на збереження та зміцнення здоров’я дітей;

 • інтенсифікувати запровадження в закладах освіти району здоров’язбережувальних технологій навчання дітей та учнівської молоді;

 • стимулювати професійну мотивацію педагогічних працівників, творчу активність і самоосвіту.Схожі:

Методичний кабінет впродовж 2012 2013 н р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя iconНаказ №213 Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами дошкільних навчальних закладів району в 2013/2014 н р
Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників. Методична служба впродовж 2012-2013 навчального року...
Методичний кабінет впродовж 2012 2013 н р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя iconОрганізація роботи методичної ради
За сучасних умов розвитку освіти в Україні виняткового значення набуває система методичної роботи, головною метою якої є не лише...
Методичний кабінет впродовж 2012 2013 н р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя iconНаказ №16 Про організацію роботи школи молодого вчителя
Згідно з планом роботи ку «Сєвєродонецький методичний центр», з метою надання допомоги молодим спеціалістам загальноосвітніх навчальних...
Методичний кабінет впродовж 2012 2013 н р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя iconВідділ освіти Харцизької міської ради Донецької області Міський методичний кабінет Педагогічна майстерня з учасниками міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2011»
«Майстер-клас як ефективна технологія вивищення професійної компетенції, фахової майстерності та методичної культури вчителя»
Методичний кабінет впродовж 2012 2013 н р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя iconРозпорядження від 19 квітня 2012 року №37 Про виділення коштів для придбання букета квітів для вручення вихователю Коніковій О. Ю
Україні”, врахувавши запрошення міського голови на церемонію нагородження учасників та переможців обласного фестивалю професійної...
Методичний кабінет впродовж 2012 2013 н р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя iconТворчий потенціал гордістю нашої школи є учні, творчий потенціал яких є багатогранним. 11-а аршинник Руслан, Лях Олександр, Молочко Олександр. 11-Б
Б бондаренко Олександра, Гнатик Юлія, Лабудяк Ярина, Мезенцева Ольга, Рибалко Володимир
Методичний кабінет впродовж 2012 2013 н р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя iconАналіз роботи кафедри «Джерело» 2010-2011н р
Головною метою методичної роботи нашої кафедри є не лише надання допомоги вчителям у розвитку та підвищенні професійної майстерності,...
Методичний кабінет впродовж 2012 2013 н р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя iconУкраїна хорольська районна державна адміністрація полтавської області відділ освіти районний методичний кабінет
Районний методичний кабінет направляє лист видавництва „Світич“ від 27. 04. 2012 №74 про створення нового видання, призначеного для...
Методичний кабінет впродовж 2012 2013 н р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя iconНаказ №601 Про проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання системи професійно-технічної освіти з професії «Кухар» у 2012/2013 навчальному році
«Кухар» у 2012/2013 навчальному році», з метою підвищення професійної майстерності майстрів виробничого навчання, популяризації фахових...
Методичний кабінет впродовж 2012 2013 н р. надавав допомогу педагогічним кадрам не лише у розвитку їхньої професійної майстерності, а й активізував творчий потенціал вчителя, вихователя iconВідділ освіти макарівської районної державної адміністрації районний методичний кабінет План роботи на вересень 2013 року
Педагогічним працівникам Забуянського днз «Ялинка» з питань атестації дошкільного закладу
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи