Конспект уроку у 9 класі розробила вчитель математики краснознаменської зош І-ІІІ ступенів треба лариса іванівна icon

Конспект уроку у 9 класі розробила вчитель математики краснознаменської зош І-ІІІ ступенів треба лариса іванівна




Скачати 75.75 Kb.
НазваКонспект уроку у 9 класі розробила вчитель математики краснознаменської зош І-ІІІ ступенів треба лариса іванівна
Дата конвертації19.02.2014
Розмір75.75 Kb.
ТипКонспект



«ПЛОЩІ МНОГОКУТНИКІВ»

КОНСПЕКТ УРОКУ У 9 КЛАСІ


РОЗРОБИЛА ВЧИТЕЛЬ МАТЕМАТИКИ

КРАСНОЗНАМЕНСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

ТРЕБА ЛАРИСА ІВАНІВНА


ТЕМА: ПЛОЩІ МНОГОКУТНИКІВ.РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ

МЕТА:УЗАГАЛЬНИТИ ТА СИСТЕМАТИЗУВАТИ ЗНАННЯ, ВМІННЯ ТА НАВИЧКИ УЧНІВ З ТЕМИ; РОЗВИВАТИ ЛОГІЧНЕ МИСЛЕННЯ, ПАМ’ЯТЬ ТА МОВУ УЧНІВ; ВИХОВУВАТИ ІНТЕРЕС ДО МАТЕМАТИКИ, УВАГУ,НАПОЛЕГЛИВІСТЬ, САМОСТІЙНІСТЬ ТА ОХАЙНІСТЬ.

ХІД УРОКУ

УЧИТЕЛЬ. Сьогодні ми узагальнимо матеріал з теми «Площі фігур». Проведемо урок як подорож, будемо просуватися сходинками до вершини – гори знань. Перебуваючи на кожній зі сходинок, ми повторимо основні факти, що засвоїли, систематизуємо способи розвꞌ язування задач на знаходження площі. Також сьогодні ми пригадаємо нашого земляка, відомого математика Л. А. Тумаркіна, 110 річницю від дня народження якого святкуємо в цьому році.

Сходинка 1

Вивчення математики подібне до Нілу,

що починається невеличким

струмком, а закінчується

великою рікою.

Ч.К. Колтон

І.Перевірка блока пам’яті. Запитання до учнів.

1.Що таке площа?

2.Коли народився Л. А. Тумаркін?

3. Які властивості площі ви знаєте?

4. В якому році закінчив Московський університет?

5. Які одиниці вимірювання площі ви знаєте?

6. В якому році закінчив аспірантуру при Московському університеті?

7. Виключити зайвий запис: 5см2, 4 мм2, 7 км2, 5а, 5км, 10га

8. З 1935 по 1939 роки пропрацював ким?

9. Де в побуті ми стикаємося з обчисленням площ?

10. В якому році яку теорему довів Тумаркін?

11. В яких галузях господарства можна використати вміння знаходити площу фігур?

12. Розкажіть цікаві історії з життя Л. А. Тумаркіна.


Учитель: Сподіваюся, що вивчаючи формули у ХХІ ст.. декого стимулюватиме той факт, що 4-5 тис. років тому вавилоняни вже вміли знаходити площі прямокутника, трапеції, трикутника. Вони користувалися тими самими правилами, що і ми нині, але сформульованими словесно.

У Давній Греції вимірюванням площ цікавився Евклід. Та й сама наука геометрія, як свідчать історичні довідки,зародилася в Давньому Єгипті з необхідності вимірювання площ земельних ділянок, які щорічно затоплював Ніл.

Знайдені цікаві рукописи, створені на Русі, зокрема збереглася копія рукопису «О земном верстании, как землю верстать», у якому є багато цікавих формул для знаходження площ. Користуючись саме цими формулами, у 1560р. побудували храм Василя Блаженного в Москві.


Сходинка 2.

Багато що з математики не лишається в пам’яті,

але коли зрозумієш її, тобі легко при нагоді згадати призабуте.

М.В. Остроградський

1.Усне розв’язування задач.

1)Знайти площу трикутника, дві сторони якого дорівнюють 11см і 10 см, а кут між ними -30°

2)Знайти площу ромба, діагоналі якого 15см і 20 см

3) Знайти площу прямокутника, довжина якого дорівнює 12см, ширина – 10 см.

4)Знайти площу паралелограма, сторони якого дорівнюють10см і 15см, а кут між ними30°

5)Знайти площу прямокутного трикутника, катети якого 11см і 20см.

6)Знайти площу паралелограма, основа якого дорівнює 25см, а висота – 10см.


Фізкультхвилинка

1.Підняти голову та руки вгору, вдихнути.

2.Опустити голову й руки, видихнути.

3.І хто це втомився? (Знизати плечима)

4.Ні, це не ми. (Похитати головою)


Сходинка 3

Навчання мистецтву розв’язувати задачі – це виховання волі.

Д. Пойа


1. Розв’язування тестових завдань.

Учням пропонують розв’язати тестові завдання у двох варіантах, кожне з яких оцінюється у 2 бали.

Варіант 1

1. Чому дорівнює площа квадрата АВСD, якщо AC = d?


d


a
B C




А. S=½d1d2sin a. Б.S=d1d2sin a. B.S= d2. Г.S=½d2


2.ABCD- ромб, S = 8 см, АС=2см. Знайти ВD.

В





А С


D

A.6 Б.3 B.2 Г.8


3. ABCD- паралелограм, ВК – висота, АВ=5, KD=10. Знайти SABCD

B C

5

4

A 4 K 10 D

А.21 Б. 15 В.42 Г.30

Варіант 2.

1.Знайти площу ААВС

B


a c А.bh Б.ah B.½ah Г.½bh




A b C

2.У паралелограмі АВСD:AB=3 , AD=4, ABCD

B C


3




A D

А.6√3 Б.6 В.3 Г.3√3


3.ABCD – квадрат, S=8.Знайти довжину діагоналі АС.

B C


A D

А.8 Б.4 В.16 Г.4 або – 4

Після виконаних завдань відбувається самоперевірка за правильними відповідями:




В-1

В-2

1

Г

Г

2

Г

А

3

В

Б



2. Колективне розв’язування задач

1. Квадрат і прямокутник мають рівні площі. Сторона квадрата дорівнює 8 см, а олна зі сторін прямокутника 16 см . Знайти другу сторону прямокутника.

2. Діагоналі ромба 6см і 8 см. Знайти довжину його висоти.


3.Розгадування кросворда

Розв’яжіть кросворд і дізнайтесь, який математик народився 14 січня 1904 року в м Гадяч.








1

























2































3













4

























5






















6

























7






















8
























По горизонталі:

  1. Фігура, площа якої обчислюється за формулою S = a+b * h

2


  1. Фігура, площа якої обчислюється за формулою S = 1 a*b

2

  1. Фігура, площа якої дорівнює половині добутку діагоналей.

  2. Фігура для обчислення площі трикутника за трьома сторонами.

  3. Які площі рівних фігур?

  4. Частина круга обмежена двома радіусами та дугою на яку вони спираються.

  5. Відрізок, який сполучає центр кола з довільною точкою кола.

  6. Частина круга, обмежена дугою кола та хордою, що стягує цю дугу.

Відповіді:

  1. Трапеція.

  2. Трикутник.

  3. Ромб.

  4. Герона.

  5. Рівні.

  6. Сектор.

  7. Радіус.

  8. Сегмент

Ключове слово: Тумаркін


Підсумок уроку.

1.Що ми робили сьогодні на уроці?

2.Як ми це робили?

3.Чи досягли ми мети уроку?

4.Для чого нам потрібні ці знання?

Нашу подорож я хочу закінчити словами О.М Крилова: «Рано чи пізно Будь – яка правильна математична ідея знаходить застосування в тій чи іншій справі. Завтра математика стане ще могутнішою, ще важливішою і потрібнішою для людей, ніж сьогодні».

Домашнє завдання.



Схожі:

Конспект уроку у 9 класі розробила вчитель математики краснознаменської зош І-ІІІ ступенів треба лариса іванівна iconУрок математики у 6 класі
Неля Сапрун, вчитель математики зош І-ІІІ ст з польською мовою навчання, м. Городка
Конспект уроку у 9 класі розробила вчитель математики краснознаменської зош І-ІІІ ступенів треба лариса іванівна iconПлан конспект уроку з навколишнього світу ( за проектом «Росток» ) проведеного в 2 класі Підготувала Винник н м медвинська зош І -ііі ступенів 2013 рік
Тема уроку. Ігри зі справжнім та умовним дзеркалом. Вісь симетрії. Знаходження дзеркально симетричних фігур. Практична робота. Одержання...
Конспект уроку у 9 класі розробила вчитель математики краснознаменської зош І-ІІІ ступенів треба лариса іванівна iconКонспект уроку з позакласного читання 4 клас Вчитель початкових класів Наквашанської зош І-ІІІ ступенів Попадич О. С. 2010
Визначення основних понять: періодичні видання, число журналу, рубрика, редактор, редакція, журналіст, дописувач. (Додаток 2)
Конспект уроку у 9 класі розробила вчитель математики краснознаменської зош І-ІІІ ступенів треба лариса іванівна iconКонспект уроку з курсу «Основи здоров’я» 3 клас вчитель початкових класів Наквашанської зош І-ІІІ ступенів Демкович Лідія Володимирівна 2010 р
Складання пам’ятки «Головні помилки, яких припускається людина у харчуванні» (Додаток 9)
Конспект уроку у 9 класі розробила вчитель математики краснознаменської зош І-ІІІ ступенів треба лариса іванівна iconНаказ №292 Про стан охопленням навчанням дітей та підлітків Ізяславського району
Належним чином ведеться контроль за відвідуванням у Поліській зош І-ІІІ ступенів, Сахновецькій зош І-ІІІ ступенів, Білогородській...
Конспект уроку у 9 класі розробила вчитель математики краснознаменської зош І-ІІІ ступенів треба лариса іванівна iconНаказ №186 смт. Мангуш Про підсумки проведення ІІ (районного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади зі світової літератури
В ній взяли участь переможці шкільних олімпіад із 5 шкіл: Захарівської зош І-ІІІ ступенів, Бердянської зош І-ІІІ ступенів, Комишуватської...
Конспект уроку у 9 класі розробила вчитель математики краснознаменської зош І-ІІІ ступенів треба лариса іванівна iconПершотравнева районна державна адміністрація відділ освіти
Мангуської зош І – ІІІ ступенів №1, Мангуської зош І – ІІІ ступенів №2, Ялтинської зош І – ІІІ ступенів №1, Ялтинської зош І – ІІІ...
Конспект уроку у 9 класі розробила вчитель математики краснознаменської зош І-ІІІ ступенів треба лариса іванівна iconСклад районної атестаційної комісії у 2008-2009 н р
Барилович Валентина Іванівна вчитель хімії Володарської зош І-ІІІ ступенів №1
Конспект уроку у 9 класі розробила вчитель математики краснознаменської зош І-ІІІ ступенів треба лариса іванівна iconНаказ №390 Про результати проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Київського обласного комунального позашкільного закладу «Мала академія наук учнівської молоді» на 2012-2013 н р
Маковищанському нво «зош І – ІІ ступенів – дитячий садок»,Ніжиловицькому нво «зош І – ІІІ ступенів – дитячий садок», Колонщинській...
Конспект уроку у 9 класі розробила вчитель математики краснознаменської зош І-ІІІ ступенів треба лариса іванівна iconУрок алгебри у 11 класі
Алла Бучківська, вчитель математики зош І-ІІІ ст з польською мовою навчання, м. Городка
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи