2011 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи icon

2011 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи
Назва2011 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи
Сторінка1/5
Дата конвертації17.02.2013
Розмір0.8 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5Кафедра виховання та розвитку особистості

Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи

Учнівська олімпіада
з фізичної культури

«Олімпійські надії Донбасу»


Методичний посібник2011

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Кафедра виховання та розвитку особистості

^ Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи

Методичний посібник
щодо проведення учнівської олімпіади
з фізичної культури


Донецьк

2011


Укладач:


Мельничук Ю.В.

завідувач відділу фізичної культури і спортивно-масової роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освітиРецензенти:

У посібнику йдеться про організацію учнівської олімпіади з фізичної культури, надаються методичні рекомендації щодо підготовки учнів до участі в олімпіаді з фізичної культури. Автор висвітлює особистий погляд на важливість проведення цього заходу, розкриває шляхи його організації та проведення. Посібник щодо проведення учнівської олімпіади з фізичної культури призначений для вчителів фізичної культури та методистів, що опікуються питаннями фізичної культури.

ЗМІСТ


Вступ 5

1. Положення
про обласну учнівську олімпіаду з фізичної культури
«Олімпійські надії Донбасу» 6

2. Практичні завдання
до обласної учнівської олімпіади з фізичної культури
«Олімпійські надії Донбасу» 10

1. Легка атлетика (хлопці, дівчата) 10

2. Гімнастика (хлопці, дівчата) 12

3. Гандбол (хлопці, дівчата) 17

4. Волейбол (дівчата). 19

5. Футбол (хлопці) 20

7. Туризм (хлопці, дівчата). 26

3. Теоретичні завдання 33

4. Методичні рекомендації щодо організації та проведення
учнівської олімпіади з предмета «Фізична культура» 46

5. Методичні рекомендації
щодо підготовки учнів до обласної учнівської олімпіади
з фізичної культури 53

Список джерел 55Вступ


На сьогодні серед безлічі форм організації в галузі фізичної культури інноваційною можна вважати учнівську олімпіаду з фізичної культури. Ураховуючи сучасне спрямування на профілізацію, учнівська олімпіада дає можливість виявити обдаровану молодь у галузі фізичної культури та зорієнтувати на подальший вибір професії, обґрунтовуючи важливість гармонійної єдності духовних і фізичних якостей особистості індивіда.

Упровадження учнівської олімпіади з фізичної культури в навчально-виховний процес є одним із каталізаторів у підвищенні рівня самоосвіти вчителів фізичної культури, використання передового педагогічного досвіду з фізичної культури, організації досліджень з питань оптимізації навчального процесу в галузі фізичної культури та спорту. Вона сприяє використанню індивідуального та диференційного підходу в навчальному процесі. Завдяки учнівській олімпіаді підвищиться значимість предмета «Фізична культура», він стане одним із пріоритетних напрямків у загальноосвітніх закладах.

Усі конкурсні завдання олімпіади направлені на розвиток життєвих компетентностей: функціональної, мотиваційної, соціальної, комунікативної. Ця форма є одним із мотиваційних компонентів оволодіння теоретичними знаннями з фізичної культури, спорту, олімпійського руху.

Використання в олімпіаді ідеалів олімпійського руху дає можливість виховувати гуманістичну, патріотично налаштовану особистість. Запровадження ідеї Fair Рlay («Чесної гри») виховує у школярів повагу до своїх суперників. Принципи Fair Рlay як домінанта у формуванні моральності дитячого та молодіжного спорту покликані створювати атмосферу доброзичливих відносин у специфічному і напруженому середовищі не тільки змагальної діяльності, а й повсякденності [5].

1. Положення
про обласну учнівську олімпіаду з фізичної культури
«Олімпійські надії Донбасу»

1. Мета і завдання олімпіади

1.1. Метою обласної учнівської олімпіади з фізичної культури «Олімпійські надії Донбасу» є підвищення якості викладання предмета «Фізична культура» в загальноосвітній школі, виявлення творчих здібностей учнів, підняття рівня обізнаності в галузі «Фізична культура та спорт», підвищення рухової активності учнів, пропаганда й популяризація засад здорового способу життя.

1.2. Завдання олімпіади полягають у:

 • підвищенні інтересу учнів загальноосвітніх закладів до поглибленого вивчення предмета «Фізична культура»;

 • визначенні рівня оволодіння необхідними знаннями й уміннями в області фізичної культури;

 • пропаганді здорового способу життя серед молоді;

 • патріотичному вихованні дітей і підлітків;

 • виявленні перспективних учнів, орієнтованих на педагогічні професії в галузі фізичної культури та спорту.

2. Етапи проведення олімпіади

2.1. Олімпіада проводиться в три етапи:

І етап – олімпіада в загальноосвітніх навчальних закладах – січень-лютий 2010 року;

ІІ етап міський (районний) – березень 2010 року;

ІІІ етап обласний – квітень 2010 року.

2.2. Загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів міського (районного) підпорядкування беруть участь у І, ІІ та ІІІ етапах (якщо учасник стане переможцем попередніх етапів).

2.3. Загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, обласного підпорядкування, Донецький військовий ліцей з посиленою фізичною підготовкою, Донецький ліцей при ДонНУ, Донецький ліцей при ДонДМУ беруть участь у І та ІІІ етапах олімпіади.

2.4. При організації проведення І та ІІ етапу шкільної, районної, міської учнівської олімпіади з фізичної культури на кожний етап розробляється окреме Положення.

3. Керівництво проведенням обласної учнівської олімпіади

з фізичної культури «Олімпійські надії Донбасу»

3.1. Загальне керівництво олімпіадою здійснює обласна конкурсна комісія, яка складається із представників обласного управління освіти Донецької обласної державної адміністрації, Донецького обласного управління фізичного виховання та спорту МОН України, учених, фахівців вищих навчальних закладів Донецької області, передових учителів фізичної культури, фахівців обласних федерацій з видів спорту та затверджується наказом обласного управління освіти і науки України.

3.2. Безпосереднє проведення обласної учнівської олімпіади з фізичної культури, визначення призерів і переможців покладається на головне журі, журі із теоретико-методичного конкурсу та суддівську бригаду з видів спорту.

3.3. Підготовка та проведення районних міських олімпіад з фізичної культури забезпечується оргкомітетами, організованими за містами управліннями (відділами) освіти, фізичної культури та спорту.

4. Порядок допуску до участі в олімпіаді

4.1. В учнівській олімпіаді з фізичної культури беруть участь хлопці та дівчата 10-11 класів

4.2. До участі в ІІІ (обласному) етапі учнівської олімпіади з фізичної культури допускаються делегації від міст (районів) управлінь (відділів) освіти в складі 2-х учасників (хлопець, дівчина) – учнів старшої школи (10-11 класу) – переможців районних міських олімпіад та 1-го супроводжуючого.

4.3. Супроводжуючий подає до оргкомітету з проведення олімпіади: наказ, відряджуюче посвідчення, підсумковий протокол із проведення районної (міської) учнівської олімпіади, заявку обов’язково з допуском лікаря за зразком (додаток), паспорт супроводжуючого, паспорт або свідоцтво про народження учасників олімпіади (оригінал).

4.4. Відповідальність за здоров’я та життя учнів у дорозі та в дні проведення олімпіади покладається на осіб, які супроводжують команди супроводжуючих команд.

4.5. Учасники олімпіади повинні мати єдину спортивну форму з символікою міста, району.

4.6. Попередні заявки до участі в ІІІ етапі учнівської олімпіади з фізичної культури надсилаються до 1 квітня за адресою: Донецьк - 15, пр.Миру, 10, к.17 (4-й поверх) до відділу фізичної культури і спортивно-масової роботи облІППО.

5. Програма олімпіади з фізичної культури

5.1 Програма обласної учнівської олімпіади з фізичної культури «Олімпійські надії Донбасу» складається із двох частин: практичної та теоретико-методичної. Теоретико-методична частина складається із тестових питань та проводиться спільно для хлопців і дівчат.

5.2. Конкурсні практичні іспити складаються із виконання фізичних вправ базової частини програми з фізичної культури за розділами: гімнастика з елементами акробатики, гандбол, волейбол, футбол, легка атлетика, туризм. Практична частина проводиться окремо серед хлопців і дівчат.

6. Підведення підсумків олімпіади та визначення переможців

6.1. Підсумки олімпіади підводяться окремо серед хлопців та дівчат.

6.2. Переможці та призери визначаються за сумою балів, отриманих за результатами виконаних завдань.

6.3. При виконанні завдань бали нараховуються відповідно до зайнятого місця учасником за результатом окремих іспитів (1 місце – 50 балів…50 місце – 1 бал).

6.4. У випадку рівності результатів у декількох учасників під час виконання окремих практичних завдань кількість отриманих балів визначається середньою арифметичною суми балів зайнятих місць та кількості учасників з однаковим результатом тих, хто посів ці місця.

6.5. У випадку рівності результатів у декількох учасників із теоретико-методичного завдання перевага віддається учню, в якого кращий результат у виконанні практичних завдань з туризму.

6.6. У загальному заліку визначається переможець та призери.

6.7. Особисте місце учасника в загальному заліку олімпіади визначається за сумою балів, отриманих відповідно до зайнятих місць з теоретико-методичного та практичного завдання.

7. Фінансові витрати та нагородження переможців

7.1. Витрати на організацію та проведення І, ІІ туру несуть місцеві (районні) управління освіти, на проведення ІІІ туру – Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

7.2. Переможці олімпіади нагороджуються дипломами управління освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації та цінними призами.

Додаток до Положення

про обласну учнівську олімпіаду

з фізичної культури

«Олімпійські надії Донбасу»

Заявка на участь в обласній учнівській олімпіаді

з фізичної культури «Олімпійські надії Донбасу»

від міста ______________ району_____________
 з/п

П.І.Б.

Рік та дата народження

Школа, клас

Домашня адреса

Місце, зайняте на районній міській олімпіаді

Допуск лікарям.п. лікаря

Керівник делегації

________________/ ____________________/

підпис П.І.Б.


М.П. Керівник загальноосвітнього закладу

________________/ ____________________/

підпис П.І.Б.


М.П. Керівник управління (відділу) освіти

________________/ ____________________/

підпис П.І.Б.


М.П. Лікар: допущено___особи (______)

________________/ ____________________/

підпис П.І.Б.2. Практичні завдання
до обласної учнівської олімпіади з фізичної культури
«Олімпійські надії Донбасу»

Загальне положення

Для проведення випробувань учасники об’єднуються в групи, відповідно до особистого стартового номеру. У кожній групі виступає не більше 5 чоловік. До залу запрошуються дві групи по 5 чоловік, одна виступає, друга готується до виступу в спеціально відведеному місці. Перед початком випробувань мають бути названі: прізвище, ім'я, місто (район) і стартовий номер кожного учасника. Після виклику в учасника є 20 сек., щоб почати виконання вправи. Вправа, виконана без виклику, не оцінюється. Для виконання вправи учаснику дається одна спроба.

Виступ учасника не може бути початий повторно, за винятком випадків, викликаних непередбаченими обставинами, до яких відносяться:

- ушкодження обладнання та інвентарю, що сталося в процесі виступу;

- недоліки в роботі загального устаткування – освітлення, задимлення приміщення тощо;

- поява сторонніх об'єктів, що створюють травмонебезпечну ситуацію.

При виникненні вказаних вище ситуацій учасник повинен негайно припинити виступ. Якщо виступ буде завершений, він буде оцінений.

Тільки голова комісії має право дозволити повторне виконання вправи. У цьому випадку. учасник виконує свою вправу спочатку, після виступу всіх учасників даної групи. Якщо виступ перерваний з вини учасника, повторне виконання вправи не дозволяється.

Якщо учасник уходить з майданчика, не виконавши спроби виконання якоїсь вправи випробування або порушивши структуру виконання випробування, він автоматично посідає останнє місце за часом виконання вправи. Якщо декілька учасників не виконали спроби виконання якоїсь вправи випробування або порушили структуру виконання випробування, тоді вони займають місце в кінці таблиці згідно з особистим часом виконання.

Усі учасники, які не запрошені до виступу і розминки, та керівники делегацій повинні перебувати в спеціально відведеному для них місці. Їх поведінка не повинна заважати іншим учасникам.

Порушення вимог до спортивної форми карається зменшенням балу або штрафними секундами, рішенням комісії, учасник не допускається до виконання вправи. Використання прикрас не дозволяється.

За неспортивну поведінку та грубе порушення дисципліни комісія має право дискваліфікувати учасника з учнівської олімпіади.

^ 1. Легка атлетика (хлопці, дівчата)

- програма іспиту: потрійний стрибок з місця. Учасники повинні бути одягнуті в легкоатлетичні труси, майки, заправлені в труси, або в легкоатлетичні комбінезони. Взуття повинне захищати ноги та забезпечувати міцний контакт з поверхнею майданчика. Після виклику в учасника є 20 секунд, щоб почати виконання вправи.

Техніка виконання вправи: ступні за лінією відштовхування. Стрибок проводиться з положення «Старт плавця», відштовхуючись двома ногами – приземлення на одну, потім на іншу і - на обидві ноги. На виконання вправи в учасника є дві спроби. Зараховується кращий результат.

- оцінка виконання. Оцінка дій учасника починається з моменту прийняття вихідного положення. Сигналом готовності учасника до початку виступу є піднята вгору права рука. За командою судді учень виконує потрійний стрибок з місця.

- обладнання та інвентар: рулетка, прапорець для судді, стартова розмітка, мати для приземлення.

- примітка: фіксується дистанція, здолана учасником (метри, см).

СхемаПротокол обласної учнівської олімпіади з фізичної культури

«Олімпійські надії Донбасу»

^ Легка атлетика (хлопці, дівчата) 10-11 клас.


№ з/п

Прізвище, ім’я

Місто (район)

Результат

Місце

Примітки

1 спроба

2 спроба

12^ 2. Гімнастика (хлопці, дівчата)

Варіант №1

- програма іспиту. Завдання складаються з виконання акробатичних комбінацій, які мають обов’язковий характер.

Дівчата можуть бути одягнені в купальники, комбінезони або футболки із короткими брюками («лосинами»), юнаки – у гімнастичні майки, ширина лямок яких не перевищує 4 см, трико, спортивні шорти із відкритими колінами. Майки не повинні бути одягнені поверх шортів або трико. Вправа може виконуватися в шкарпетках, чешках або босоніж. Використання прикрас не допускається. Порушення вимог до спортивної форми карається зменшенням 3 балів. Перед початком виступу групи кожному дається можливість один раз виконати комбінацію на доріжці.

Загальна тривалість вправ не повинна перевищувати 1 хв. 30 с. Якщо комбінація перевищує даний час, то вправи, виконані після 1 хв. 30 с., не оцінюються. Учасник заздалегідь подає програму виступу до журі.

Після виклику в учасника є 20 с., щоб почати виконання вправи.

Вправа, виконана без виклику, не оцінюється.

- оцінка виконання. Оцінка дій учасника починається з моменту прийняття вихідного положення на акробатичній доріжці і закінчується фіксацією основної стійки після його закінчення. Сигналом готовності учасника до початку виступу є піднята вгору права рука.

Надана під час виконання вправи підтримка або явна допомога карається відповідними зменшеннями балів.

Вправа повинна мати чітко виражений початок і закінчення, виконуватися злито без невиправданих пауз по прямій лінії зі зміною напряму. Фіксація статичних елементів – 2 с.

Порушення форми карається зниженням оцінки за виконання на 2 бали.

1. Судді оцінюють якість виконання вправи порівняно з ідеально можливим варіантом виконань, враховуючи заздалегідь обумовлені спеціальні вимоги до складності і техніки виконання окремих елементів.

2. Помилки виконання можуть бути: дрібними, середніми і грубими. Виявлення кожної з них призводить до зниження оцінки елементу відповідно на 0,1, 0,2 або 0,3 бали.

3. Якщо учасник не зумів виконати будь-який елемент (з'єднання) або замінив його іншим, його оцінка знижується на вартість невиконаного елементу (з'єднання).

4. Максимально можлива остаточна оцінка – 20,0 балів (10 – за техніку виконання, 10 – за складність). Виконуються наступні вправи:

Дівчата (10, 11 класи)

з/п

Обов'язкові з'єднання

Оцінка

1

В.п. крок правою (лівою) рівновага на правій (лівій), руки в сторони (тримати) – перекид вперед у стійку на лопатках (позначити) – стійка на лопатках без допомоги рук (тримати) – перекочування вперед в упор присівши.

2 бали

(0,2+1+0,5+0,3)

2

Стрибок вгору з поворотом на 360° – стрибок вгору, прогнувшись, ноги нарізно.

1 бал

(0,3+0,2)

3

Махом однією, поштовхом іншою, два перевороти убік (колесо), у стійку ноги нарізно – приставляючи праву (ліву), поворот ліворуч (праворуч) в упор присівши –перекид назад в упор стоячи зігнувшись, випрямитися, ноги нарізно, руки вгору.

0,5+0,5+0,2+0,3+0,2


3 бали

(2+0,2+0,5+0,3

4

зі стійки ноги нарізно, руки вгору, опускання в міст (тримати) – опускання в положення лежачи на спині – переворот на живіт, упор присів.

2 бали (1+0,2+0,3)

5

Перекид назад через праве (ліве) плече – шпагат правою (лівою) – поворот в сід – стрибок догори руки в сторони – догори вигнувшись о.с.

2 бали (0,5+1+0,2+0,3)

Хлопці (10, 11 класи)

з/п

Обов'язкові з'єднання

Оцінка

1

В.п. напівприсід довгий перекид вперед стрибком – з сіда на п'ятах, силою зігнувшись, стійка на голові і руках (позначити) – розвести ноги фронтально (тримати) – з’єднати ноги – зігнути ноги.

2,5 бали

(1+1+0,3+0,2)

2

Випрямляючись, стійка на руках (позначити) – перекид вперед, зігнувшись, у стійку ноги нарізно руки догори.

2, бали

(1,5+0,5)

3

Махом однією, поштовхом іншою, два перевороти убік (колесо) у стійку ноги нарізно – приставляючи праву (ліву), поворот наліво (направо) – стрибок вгору з поворотом на 360 градусів.

2,5 бали

(2+0,2+0,3)

4

Перекид назад у стійку на руках (позначити) – упор присівши, опускання в положення лежачи на спині – міст із положення лежачи – переворот на живіт, упор присівши.

2, бали

(0,5+0,3+1+0,2)

5

перекид вперед – стрибок догори, руки в сторони – догори вигнувшись – вихідне положення о.с.

1 бал

(0,5+0,3+0,2)

Таблиця елементів додаткового оцінювання

Дівчата

з/п

Елементи

Оцінка

1

Стійка на голові і руках (тримати)

1,5 бали

2

Міст з різнойменною опорою (вільна нога вперед)

1,5 бали

3

Фронтальна рівновага із захопленням (п'ята вільної ноги не нижча за рівень плеча)

1,5 бали

4

Із стійки на руках (позначити) – перекид вперед

2 бали

5

Із стійки на руках (позначити) – перекид вперед, зігнувшись, ноги разом

2,5 бали

6

Повільний переворот вперед на одну ногу

2 бали

7

Повільний переворот назад у будь-яке кінцеве положення

2 бали

8

Стрибок із зміною прямих ніг вперед (ножиці), стегна на рівні або вище за горизонталь

1,5 бали

9

Стрибок зі зміною зігнутих ніг вперед з поворотом на 360°, стегна на рівні або вище за горизонталь

1,5 бали

10

Стрибок вгору з поворотом на 540° і більше

1,5 бали

11

Упор кутом ноги нарізно або разом (тримати)

2,5 бали

12

Горизонтальна рівновага на ліктях (крокодил) (тримати)

2,5 бали

13

Однойменний (різнойменний) поворот на одній нозі 360°, стегно вільної ноги не нижче за горизонталь

2 бали

14

Однойменний (відкритий) поворот на 360°, інша нога піднята назад не нижче 45°

2 бали

15

Поворот на 360° і більше в стійці на руках

3 бали

Хлопці

з/п

Елементи

Оцінка

1

Темповий переворот вперед на одну або дві ноги

2 бал

2

Темповий переворот назад (фляк) у будь-яке кінцеве положення

2,5 бали

3

Переворот з голови (підйомом розгином)

1,5 бали

4

Сальто назад

3,5 бали

5

Сальто вперед

3,5 бали

6

Стрибок вгору з поворотом на 540° і більше

1,5 бали

7

Стрибком вгору, згинаючись вперед, ноги нарізно або разом (ноги горизонтально)

1,5 бали

8

Поворот на 360° і більше в стійці на руках

1,5 бали

9

Силою зігнувшись ноги нарізно або разом стійка на руках (спичак) (позначити)

1,5 бали

10

З сіду з нахилом вперед – перекид назад у стійку на руках (позначити)

1,5 бали

11

Будь-яка рівновага з положення вільної ноги вища за горизонталь (тримати)

1,5 бали

12

Горизонтальна рівновага на ліктях (крокодил) (тримати)

2 бали

13

Із стійки на руках (позначити) перекид вперед, зігнувшись, ноги разом

2 бали

14

Упор високим кутом (ноги підняті не нижче 45° по відношенню до горизонталі (тримати)

2,5 бали

Варіант № 2

- програма іспиту. Завдання складаються з виконання акробатичних комбінацій, які мають обов’язковий характер.

Дівчата можуть бути одягнені в купальники, комбінезони або футболки із короткими брюками («лосинами»), юнаки – у гімнастичні майки, ширина лямок яких не перевищує 4 см, трико, спортивні шорти із відкритими колінами. Майки не повинні бути одягнені поверх шортів або трико. Вправа може виконуватися в шкарпетках, чешках або босоніж. Використання прикрас не допускається. Порушення вимог до спортивної форми карається зменшенням 3 балів. Перед початком виступу групи кожному дається можливість один раз виконати комбінацію на доріжці.

Загальна тривалість вправ не повинна перевищувати 1 хв. 30 с. Якщо комбінація перевищує даний час, то вправи, виконані після 1 хв. 30 с., не оцінюються.

Після виклику в учасника є 20 с., щоб почати виконання вправи.

Вправа, виконана без виклику, не оцінюється.

- оцінка виконання: Оцінка дій учасника починається з моменту прийняття вихідного положення на акробатичній доріжці і закінчується фіксацією основної стійки після його закінчення. Сигналом готовності учасника до початку виступу є піднята вгору права рука.

Надана під час виконання вправи підтримка або явна допомога карається відповідними зменшеннями балів.

Вправа повинна мати чітко виражений початок і закінчення, виконуватися злито без невиправданих пауз по прямій лінії зі зміною напряму. Фіксація статичних елементів – 2 с.

Порушення форми карається зниженням оцінки за виконання на 2 бали.

1. Судді оцінюють якість виконання вправи порівняно з ідеально можливим варіантом виконань.

2. Помилки виконання можуть бути: дрібними, середніми і грубими. Виявлення кожної з них приводить до зниження оцінки елементу відповідно на 0,2; 0,3 або 1 бали.

3. Якщо учасник не зумів виконати будь-який елемент (з'єднання) або замінив його іншим, його оцінка знижується на вартість невиконаного елементу (з'єднання).

4. Максимально можлива остаточна оцінка – 10,0 балів. Виконуються наступні вправи:

Дівчата (10, 11 класи)

з/п

Обов'язкові з'єднання

Оцінка

1

В.п. крок правою ногою (лівою) рівновага на правій (лівій), руки в сторони (тримати) – перекид вперед у стійку на лопатках (позначити) – стійка на лопатках без допомоги рук (тримати) – перекочування вперед в упор присівши.

2 бали

(0,2+1+0,5+0,3)2

Стрибок вгору з поворотом на 360° – стрибок вгору, прогнувшись, ноги нарізно.

1 бал

(0,3+0,2)

3

Махом однією, поштовхом іншою, два перевороти убік (колесо), у стійку ноги нарізно – приставляючи праву (ліву), поворот ліворуч (праворуч) в упор присівши –перекид назад в упор стоячи зігнувшись, випрямитися, ноги нарізно руки вгору.

0,5+0,5+0,2+0,3+0,2


3 бали

(2+0,2+0,5+0,3

4

Зі стійки ноги нарізно руки вгору, опускання в міст (тримати) – опускання в положення лежачи на спині – переворот на живіт, упор присівши.

2 бали (1+0,2+0,3)

5

Перекид назад через праве (ліве) плече – шпагат правою (лівою) – поворот в сід – стрибок догори руки в сторони – догори вигнувшись о.с.

2 бали (0,5+1+0,2+0,3)

Хлопці (10, 11 класи)

з/п

Обов'язкові з'єднання

Оцінка

1

В.п. напівприсід довгий перекид вперед стрибком – з сіда на п'ятах, силою зігнувшись, стійка на голові і руках (позначити) – розвести ноги фронтально (тримати) – з’єднати ноги – зігнути ноги

2,5 бали

(1+1+0,3+0,2)

2

Випрямляючись, стійка на руках (позначити) – перекид вперед, зігнувшись, у стійку ноги нарізно руки догори

2, бали

(1,5+0,5)

3

Махом однією, поштовхом іншою, два перевороти убік (колесо) у стійку ноги нарізно – приставляючи праву (ліву), поворот наліво (направо) – стрибок вгору з поворотом на 360 градусів

2,5 бали

(2+0,2+0,3)

4

Перекид назад у стійку на руках (позначити) – упор присівши, опускання в положення лежачи на спині – міст із положення лежачи – переворот на живіт, упор присівши.

2, бали

(0,5+0,3+1+0,2)

5

Перекид вперед – стрибок догори, руки в сторони – догори вигнувшись – вихідне положення о.с.

1 бал

(0,5+0,3+0,2)


- обладнання та інвентар. Вправи виконуються на акробатичній доріжці із гімнастичних матів не менше 12 м довжиною і 1,5 м завширшки. Навколо акробатичної доріжки повинна бути зона безпеки завширшки не менше 1 м, повністю вільна від сторонніх предметів.

- примітка: вправа, виконана без виклику, не оцінюється.

СхемаПротокол обласної учнівської олімпіади
з фізичної культури «Олімпійські надії Донбасу».

Гімнастика. Хлопці, дівчата (10-11 клас)

№ з/п

Прізвище, ім’я

Місто (район)

Оцінка

Час виконання

Результат

Місце

комбінація

складність
^ 3. Гандбол (хлопці, дівчата)

- програма іспиту. Учасники повинні бути одягнуті в спортивні шорти, футболку, кеди або кросівки (без шипів, зі світлою підошвою). Після виклику в учасника є 20 с., щоб почати виконання вправи.

^ Виконання вправи. На середині лицевої лінії ігрового майданчика встановлюються ворота (3х2 м). По центру воріт на відстані 22 м від лінії воріт встановлюється стартова контрольна стійка, навпроти стартової контрольної стійки на відстані 20 м від лінії воріт встановлюється м’яч. На 9-метровій лінії, на відстані 3 метрів від бокових стійок воріт, у правому та в лівому куті ставляться фішки. Фінішну лінію фіксують на відстані 20 м від лінії воріт по центру.

Зі стартової позиції прискорення до м’яча, переміщення з м’ячем до фішки 1 правої або лівої (залежно від того, якою рукою учень виконує атакуючий кидок), оббігає фішку, виконує кидок по пустих воротах з кута у стрибку до 6-метрової лінії, оббігає фішку в протилежному куті на 9-метровій лінії та прискорюється до фінішної лінії (зараховується час виконання вправи з перетинання фінішної лінії).

Вправа вважається завершеною, якщо учасник перетнув майданчик, з м’ячем оббіг фішку 1, виконав кидок по пустих воротах з кута в стрибку, оббіг фішку 2 та пересік фінішну лінію.

- оцінка виконання. Оцінка дій учасника починається з моменту прийняття вихідного положення. Сигналом готовності учасника до початку виступу служить піднята вгору права рука. Вправа оцінюється за кількістю затраченого часу на виконання вправи. Час визначається з точністю до 0,01 с.

Штрафний час нараховується за такі помилки:

 • пробіжка з м’ячем – +3 сек. до загального часу;

 • подвійне ведення – +3 сек. до загального часу;

 • необбігання фішки – +5 сек. до загального часу;

 • невлучення у ворота – +7 сек. до загального часу;

 • кидок з опори – +5 сек. до загального часу;

 • заступ за 6-метрову лінію – +5 сек. до загального часу;

 • влучення в позначені смугами (50 см) верхні кути воріт – 3 сек. від загального часу;

 • порушення вимог до спортивної форми – +10 сек. до загального часу.

 • за порушення дисципліни головний суддя має право покарати учасника штрафом 5 с., а у випадку грубого порушення – відсторонити від виконання практичного завдання або не зарахувати результат виконання вправи без права заняття міста.

- обладнання та інвентар: м’яч гандбольний (для хлопців і дівчат окремий) – 2 шт., ворота гандбольні (2х3 м), контрольна стійка – 1 шт., смуги (для позначення кутів воріт) – 4 шт., фішки – 2 шт., фінішна лінія, прапорці для суддів – 4 шт.

- примітка: час зупиняється, коли учень пересік фінішну лінію.

Схема


- кидок по воротах- переміщення учня без м’яча- переміщення учня з м’ячем- м’яч на стартовій позиції- фішки- стартова та фінішна лінія- стартова контрольна стійка

Протокол обласної учнівської олімпіади з фізичної культури
«Олімпійські надії Донбасу» з гандболу (дівчата, хлопці)з/п

Прізвище

ім’я

Місто (район)

Помилки

Пору

шення вимог до спортивної форми – +10 с.

Загальний час виконання

Загальний час з порушеннями с.

Міс-це

1) пробіжка з м’ячем – +3 сек. до загального часу;

2) подвійне ведення – +3 сек. до загального часу;

3) не оббігання фішки – +5 сек. до загального часу;

4) невлучення у ворота – +7 сек. до загального часу;

5) кидок з опори – +5 сек. до загального часу;

6) заступ за 6-метрову лінію – +5 сек. до загального часу;

7 )влучення в позначені смугами (50 см) верхні кути воріт – 3 сек. від загального часу.

ведення

кидок

1

2

3

4

5

6

7
^ 4. Волейбол (дівчата).

- програма іспиту: Дівчата повинні бути одягнуті в спортивні шорти, футболку та кеди або кросівки (без шипів, зі світлою підошвою). Використання прикрас не дозволяється. Порушення форми карається зниженням оцінки за виконання на 2 бали. Після виклику в учасниці є 20 с., щоб вона могла підготуватися до виконання вправи. Сигналом готовності учасниці до початку виступу служить піднята вгору права рука. Початком виконання вправи є сигнал (свисток судді), після якого повинна бути виконана подача. У випадку, якщо учасниця підкинула м’яча вгору, але удар не здійснила, то подача вважається виконаною.

Учасниці надається право здійснити три нижніх прямих подачі та три верхніх прямих подачі.

З другого боку майданчика суддя вказує три зони, в кожну з яких треба попасти під час подачі. У кожній із вибраних трьох зон суддями указується місце для преміальних балів, яке позначається малими гімнастичними обручами.

- оцінка виконання:

1. Під час виконання подач: за попадання в указану зону нараховується 3 бали.

2. За попадання в зону преміальних балів учаснику нараховується додатково 1 бал.

3. За непопадання в указану зону бали не нараховуються.

4. За подачу в сітку або в аут знімається 1 бал.

5. За порушення форми учасник карається зняттям 2 балів

5. У залік результату йде сума трьох спроб нижніх прямих подач та трьох спроб верхніх прямих подач.

- обладнання та інвентар: волейбольний майданчик, сітка волейбольна – 1 шт., м’яч волейбольний – 3 шт., гімнастичні кільця – 3 шт., прапорці для суддів – 3 шт.

- примітка: верхня пряма подача – ВП – учень знаходиться на лицьовій лінії, обличчям до сітки. Удар по м’ячу виконується вище плечового суглоба.

Нижня пряма подача – ВП – учень знаходиться на лицьовій лінії, обличчям до сітки. Удар по м’ячу виконується нижче плеча.

СхемаСтартова позиція для подачі
Сектор для розминки та підготовки до виступу

Журі

Протокол обласної учнівської олімпіади з фізичної культури
«Олімпійські надії Донбасу». Волейбол (дівчата)з/п

Прізви-ще,

ім’я

Місто (район)

Помилки

Спорти-вна форма

-2 бали

Техні-чне

зауваження

- 1 бал

Усього балів

Місце

 • попадання в указану зону-нараховується 3 бали

 • попадання в зону преміальних балів нараховуються додатково 1 бал

 • непопадання в указану зону бали не нараховується

 • за подачу в сітку або в аут знімається 1 бал

Верхня подача

Нижня подача

1

6

5

2

3

4

1

2

^ 5. Футбол (хлопці)

- програма іспиту. Учасники повинні бути одягнуті в спортивні шорти, футболку та кеди або кросівки (без шипів, зі світлою підошвою). Після виклику в учасника є 20 с. для підготовки до виконання вправ. Оцінка дій учасника починається з моменту прийняття вихідного положення. Сигналом готовності учасника до початку виступу служить піднята вгору права рука.

На середині лицьової лінії ігрового майданчика встановлюються ворота (3х2 м). На відстані 10 м від лінії воріт знаходиться зона для удару по воротах (шириною 1 м). За 2 метри праворуч і ліворуч від бокових стійок воріт установлюються 3 контрольні фішки на відстані 11, 14, 17 м відповідно від лінії воріт з однієї та другої сторони. Фішки № 2 на відмітки 14 м встановлюються навпроти бокових стійок воріт. На відстані 20 м від воріт навпроти фішок № 1, 3 по лінії встановлюються 2 м’ячі і 2 контрольні стійки на відстані 22 м відповідно.

За сигналом учасник стартує від стартової лінії до першої контрольної стійки до того, хто стоїть зліва від м’яча. Виконуючи ведення м’яча, учасник обводить першу фішку зліва, другу справа та рухається в зону удару, для атаки воріт, зліва від третьої фішки. Знаходячись в зоні для удару (10 м від воріт шириною 1 м), учасник виконує удар по воротах лівою ногою.

Виконавши удар, учасник рухається до другої контрольної стійки, оббігає її і біжить до другого м’яча. Виконуючи ведення м’яча, учасник обводить першу фішку справа, другу - зліва та рухається в зону удару (10 м від воріт шириною 1 м), для атаки воріт, справа від третьої фішки. Знаходячись в зоні для удару, учасник виконує удар по воротах правою ногою.

Виконавши удар, учасник фінішує на відстані 20 м від лінії воріт зі сторони 2 контрольної фішки.

- оцінка виконання. Вправа вважається завершеною, якщо учасник обвів усі фішки, виконав удари по пустих воротах із зони для удару та перетнув фінішну лінію. Час визначається з точністю до 0,01 с.

Штрафний час нараховується за такі помилки:

 • необбігання фішки з м’ячем - + 10 с. до загального часу;

 • виконання удару по м’ячу після зони удару – + 15 с. до загального часу;

невлучення у ворота із зони удару – + 10 с. до загального часу;

 • виконання удару по м’ячу до зони удару – + 5 с. до загального часу;

 • збивання фішки – + 3с. до загального часу;

 • удар по м’ячу не тією ногою – + 10 с. до загального часу;

 • порушення вимог до спортивної форми – +10 сек. до загального часу.

- за порушення дисципліни головний суддя має право покарати учасника штрафом 5 с., а у випадку грубого порушення – відсторонити від виконання практичного завдання або не зарахувати результат виконання вправи без права заняття міста.

- обладнання та інвентар: м’яч футбольний – 4 шт., ворота м/футбольні (3х2 м.), фішка – 6 шт., контрольні стійки – 2 шт., прапорці для суддів – 4 шт., секундомір.

- примітка: час зупиняється, коли учень пересік фінішну лінію.

Схема- удар по воротах

- переміщення учня без м’яча

- переміщення учня з м’ячем

- м’яч на стартовій позиції

- фішки

- стартова та фінішна лінія

- контрольна стійка

Протокол обласної учнівської олімпіади з фізичної культури

«Олімпійські надії Донбасу».
  1   2   3   4   5Схожі:

2011 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи iconДонецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ дошкільної освіти Шахтарський міський методичний кабінет Дошкільний навчальний заклад ясла-садок комбінованого типу №9 «Восход»
Затверджено рішенням педагогічної ради дошкільного навчального закладу ( Протокол №2 від 24. 01. 2012)
2011 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи iconМіністерство освіти І науки України Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Інститут педагогічної освіти І освіти дорослих напн україни Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.
«Інновації як чинник суспільного розвитку: теорія і практика», яка відбудеться 19-20 травня 2011 року у Сумському обласному інституті...
2011 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи iconДонецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти науково-методичний супровід самостійної й самоосвітньої діяльності педагогічних кадрів у системі післядипломної педагогічної освіти
Затверджено вченою радою Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
2011 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи iconУправління освіти І науки донецької обласної державної адміністрації кафедра соціально-гуманітарних дисциплін І методики їх викладання донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти відділ гуманітарної освіти
До оргкомітету п (районного/міського) етапу Всеукраїнських олімпіад надсилаються всі роботи учасників І етапу, які набрали 70 або...
2011 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи iconПрактикум "Навчаючись навчаю"
Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Відділ гуманітарної освіти
2011 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи iconУкраїна Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти повідомляє, що відповідно до наказу №648 від 24. 12. 2012 управління...
2011 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи iconДонецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Відділ дошкільної освіти Відділ гуманітарної освіти Відділ освіти Харцизької міської ради план стажування для викладачів англійської мови
Тема: Система організації роботи дошкільного навчального закладу з надання додаткових освітніх послуг з навчання англійської мови...
2011 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи iconУправління освіти І науки Донецької облдержадміністрації Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Відділ гуманітарної освіти Завдання для II етапу (районного/міського) Всеукраїнської олімпіади

2011 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи iconДонецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Відділ дошкільної освіти Відділ гуманітарної освіти Відділ освіти Харцизької міської ради план стажування для викладачів англійської мови
Проектні технології, здібності, розвивальне середовище, інтеграційні процеси, педагогічна компетентність, гуманістична позиція педагога,...
2011 Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кафедра виховання та розвитку особистості Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи iconДонецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Всеукраїнського турніру юних журналістів 15-16 грудня 2012 року на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи