День Незалежності України icon

День Незалежності України
Скачати 115.32 Kb.
НазваДень Незалежності України
Дата конвертації18.05.2013
Розмір115.32 Kb.
ТипДокументи
1. /МР щодо першого уроку/в_рш_ до першого уроку.doc
2. /МР щодо першого уроку/день независимости Википедия.doc
3. /МР щодо першого уроку/розробка першого уроку.doc
4. /МР щодо першого уроку/список л_тератури до першого уроку.doc
Україна моя починається
День Незалежності України
Галина Вікторівна Лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Перший урок
Сценарій до Дня Незалежності України / О. П. Безніско // Виховна робота в школі. 2005. № С. 13-15

День Незалежності України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.


День Незале́жності Украї́ни — головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

Історія

Уперше День Незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року — в пам'ять про те, що рік тому — 16 липня 1990 року — Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». В ній зазначено:

Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,
підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року,

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:

Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.


Згодом, 18 червня 1991 року, було внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня — День незалежності України».

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». В ній зазначено:

Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,
підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року,

Верховна Рада України постановляє:

1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.


Відповідно до цього 5 червня 1992 року Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня — День незалежності України» замінити словами «24 серпня — День незалежності України». Тому від 1992 року День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.

Святкування в різних містах

В Україні

Київ

Загалом основні святкування на державному рівні проходять у Києві, де традиційно Президент України дає урочистий прийом до Дня незалежності. Також, перші особи держави покладають квіти до пам'ятників видатним українцям (переважно, до пам\'ятників Володимиру Великому, Богдану Хмельницькому, Михайлові Грушевському і Тарасу Шевченку) та беруть участь в молитві за Україну, що традиційно відбувається у Софії Київській за участі представників всіх конфесій, наявних в Україні.

Впродовж кількох останніх років до Дня незалежності України в столиці України, Києві, проводилися військові паради (1998, 1999, 2001, 2008, 2009 роки [1]) а також організовувалися святкові концерти та урочистості. Щорічними атракціями до свята в столиці є Міська виставка квітів в Печерському парку, чиї схили на той час завжди вкриваються барвами яскравих квітів, що в совокупності формують різні приурочені до свята зображення, та великий святковий концерт. Святкування увінчується вечором святковим феєрверком.

Проте у 2010 році на День Незалежності України військового параду у Києві не було заплановано.[2] Питання зі святковим феєрверком у Києві також мало цікаве наповнення, бо з одного боку українські новини спочатку зазначали, що його не планується проводити,[3][4] а з іншого боку згодом було видано наказ Міністерства оборони України на дозвіл про його проведення.[5] Також, святкування Дня Незалежності 2010р. запам'яталося українцям ще тим, що вперше за багато років не було єдиного Богослужіння у Софії Київській за присутності президента та представників різних конфесій, представлених в Україні. Молилися за Україну в різних храмах.[6]

Львів


Вже стало традицією, що у День незалежності більшість городян у Львові вдягають вишиванки, тому вже зранку місто розквітає вишуканими барвами вишитих сорочок, в яких закодовані прадавні знаки-символи на здоров'я, та добробут, які особливо активізуються в день свята. Святкування не обмежується одним днем, воно триває кілька днів і поєднує в собі міжнародний фестиваль фольклору «Етновир»,[7][8] фестиваль незалежного кіна «Кінолев», святкові концерти, парад вишиванок, дитячі свята тощо.[9]

У Львові до Дня незалежності, починаючи з 2008 року, скульптури давньогрецьких богів, що увінчують фонтани площі Ринок, вбирають у вишиванки[10].

Луцьк

У Луцьку в День незалежності вчетверте відбудеться акція „Українська вишиванка”. Цьогоріч на головній площі міста — Театральному майдані — жителі та гості міста у вишиванках викладуть тризуб із хрестом над середнім «зубом». Розглядалося декілька варіантів викладення фігури чи «написання» слова, як в попередні роки — «Луцьк», «Україна». Проте організатори акції зупинилися на автентичному тризубі. Усім учасникам акції видаватимуть пам'ятні посвідчення. Відбудеться нагородження учасників у різноманітних номінаціях, зокрема, «Найбільша родина у вишиванках», «Найповажніший учасник у вишиванці», «Найменший учасник у вишиванці», «Найоригінальніша вишиванка», «Сорочка поколінь», «Гармонія духу і сердець» (для пари), «Найпатріотичніший дідусь та бабуся» тощо.

Вперше акція «Українська вишиванка» відбулася у Луцьку у 2007 році[11].

ОдесаУрочисте підняття
Державного Прапору України в Одесі.

У дні святкування Дня незалежності в Одесі пройшли: фестиваль вишиванок та музичний конкурс українських пісень на слова Т. Г. Шевченка, підняття 19-метрового прапора над Потьомкінськими сходами, тематичні виставки та круглі столи, нагородження лідерів громадських та релігійних організацій міста. У 2010 році був проведений Вишиванковий фестиваль в Одесі 2010.

У храмах різних релігійних конфесій м. Одеси відслужили молебні за Україну та український народ. [12]

ХмельницькийПам\'ятник
Шевченкові в Сімферополі на День незалежності України, 2010 рік

Міжнародний театральний фестиваль «Відлуння» проходить щороку у Хмельницькому. Він був заснований у Києві в 1999 році, однак, починаючи з 2008 року, відбувається у місті над Бугом[13].

Донецьк

В Донецьку, в парку Щербакова, починаючи з 2000 року на День незалежності проводиться щорічний фестиваль національних кухонь[14].

Керч

Традиційно проводиться святковий феєрверк.

Севастополь

Традиційно проводиться святковий феєрверк.

Сімферополь

Традиційно на День незалежності України в Сімферополі українці несуть квіти до пам'ятника Шевченкові. Також деколи влаштовуються концерти, феєрверк.

Івано-Франківськ

Вже стало традицією проводити в Івано-Франківську на День незалежності України різноманітні святкові концерти, урочисту ходу молоді у національних костюмах, конкурс «Українська родина в національних костюмах» та випускання у небо блакитних та жовтих повітряних кульок.[15] На 24 серпня 2010 р. в Івано-Франківську також заплановано проведення святкового феєрверку.

Полтава

На День Незалежності Полтава як завжди розквітає вишиванками й усміхненими обличчями. Люди приходять до пам’ятника Тарасу Шевченку, щоб уклонитися співцеві волі та покласти квіти. Традиційно урочистості продовжуються біля пам’ятника Козацької слави, де люди віддають данину поваги загиблим українським козакам, які зі зброєю у руках боронили свою Батьківщину.[16]

Дніпропетровськ

Вже стало традицією проводити у Дніпропетровську до Дня незалежності України урочисте покладання квітів до пам'ятника Т. Г. Шевченка та служити молебні «В ім'я процвітання України, підвищення благополуччя і добробуту Українського народу» в Троїцькому і Преображенському кафедральних соборах. Також в Новобогородицької фортеці проводяться спортивно-розважальні змагання, козацькі розваги, ярмарок солодощів і виробів українського мистецтва, різноманітні майстер-класи, звучить народна музика і живий спів.

24 серпня 2010р. у Дніпропетровську провели святковий марш військових підрозділів, дислокованих у місті та області, та військового духового оркестру.[17]

Інші міста й селища УкраїниБрюссельський «Пісяючий хлопчик» в українському козацькому вбранні на День незалежності України (24 серпня), 2007 рік[18]

В багатьох українських містах цього дня відбуваються ярмарки, паради вишиванок та акції, пов'язані з державним жовто-блакитним прапором. Вулиці прикрашають державною символікою, проходять святкові концерти та феєрверки.

За межами України

Брюссель

24 серпня 2010 року столиця Європейського Союзу традиційно відзначить День незалежності України. Всесвітньо відомий символ Брюсселю — «Хлопчик, що пісяє» (нід. Manneken Pis) в черговий раз вдягне український костюм, а Брюссель на один день перетвориться на епіцентр українського свята. День Незалежності України в серці Європи буде відзначений масовими народними гуляннями та заходами з метою популяризації України.[19] З відповідною ініціативою виступила Європейська Асоціація Українців.

Чикаго

Вже стало традицією, що 24 серпня щороку в Чикаго відбуєтьчя урочистий концерт та народні гуляння з нагоди святкування річниці незалежності України.[20] У 2010р. святкування влаштували у «Сміт парку» Чикаго, де звідусіль чулася рідна мова, а око милували десятки синьо-жовтих стягів.[21] З розташованої посеред поля сцени лилася чарівні, живі українські пісні, що чергувалися запальними автентичними танцями у виконанні багатьох українських танцювальних гуртів з багатьох штатів. Усі охочі мали можливість насолодитися різноманітними стравами української кухні. На розташованому поряд ярмарку місцеві українські умільці виставили ряди вишиванок, які зачаровували своєю красою. Свято вдалося на славу.[22]

Москва

На 19-річчя незалежності України українська мололодь, учасники Українського Молодіжного Клубу, котрі живуть та навчаються у Москві, провела флеш-моб під назвою «Дев‘ятнадцять», що символізувало участь і єдність з рідною державою. Озброєні українською символикою молоді люди пройшлися по місцях Москви, пов‘язаних із Україною, по дорозі проводячи опитування серед росіян на предмет знання дати - Дня Незалежності України, а також розуміння української мови. Організатори флеш-мобу поклали квіти до пам‘ятників Лесі Українки, Т.Шевченкові і М.Гоголю і пов‘язали на них жовто-блакитні стрічки. Ідея провести дану акцію на День незалежності України виникла серед учасників Українського Молодіжного Клубу ще у 2009р.[23]Схожі:

День Незалежності України iconТомаківське районне управління юсиції дніпропетровської області буклет для дошкільнят та молодших класів день незалежності
День незалежності — найважливіше національне свято в більшості країн світу. Не є винятком і Україна: 24 серпня (а саме цього дня...
День Незалежності України iconДень Незалежності України
До 21 – річниці проголошення незалежності україни рекомендуємо провести культурно – просвітницькі заходи
День Незалежності України iconПоложення про відзнаку Президента України ювілейну медаль «20 років незалежності України»; ювілейної медалі «20 років незалежності України»; бланка посвідчення до ювілейної медалі «20 років незалежності України»
З метою гідного відзначення громадян з нагоди 20-ї річниці незалежності України, відповідно до пункту 25 частини першої статті 106...
День Незалежності України iconСценарій історико-просвітницького заходу
Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання...
День Незалежності України iconДо 20 – ї річниці Незалежності України «Сказали «так» шахтар і хлібороб, військовики та солдатські матері, художня та технічна інтелігенція
«Про відзначення в області 20-ї річниці незалежності України», керуючись дорученням Адміністрації Президента України від 25. 12....
День Незалежності України iconПрограма до Дня Незалежності: «Люблю тебе, Вітчизно мила!»; в культурно-мистецькому центрі «Садгора»: вечір відпочинку
«Роша»: конкурс-вікторина: «Що ти знаєш про Україну»; у Центральному парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка: культурно-розважальна...
День Незалежності України iconДень книги рекордів Гіннеса
День інженерних військ України. День працівника соціальної сфери України. День ракетних військ і артилерії України
День Незалежності України iconРозпорядження 05 серпня 2011 року №371 Про відзначення у 2011 році Дня Державного Прапора та 20-ї річниці Незалежності України
Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 09. 04. 1999 року (зі змінами) та Указів Президента України від 23 серпня...
День Незалежності України icon22. 08. 2011 м. Волочиськ №689 / 81 Про нагородження ювілейною пам’ятною відзнакою «20 років незалежності України»
За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у справу соціально-економічного розвитку Волочиського району та з нагоди 20-ї річниці...
День Незалежності України iconПро проведення Всеукраїнського обласних, Київської та конкурсу, присвяченого 20-й Севастопольської міських річниці незалежності України державних адміністрацій
Президента України від 1 листопада 2010 р. №990 «Про відзначення 20-ї річниці незалежності України» Міністерство освіти і науки,...
День Незалежності України iconПлан заходів із виконання рішень Координаційної ради з питань підготовки та відзначення 20-ї річниці незалежності України під головуванням Президента України В. Януковича, доручення Прем’єр-міністра України
Підготовка урочистих заходів присвячених відзначенню 20-ї річниці незалежності України у Львівській області
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи